Po nasdílení složky není vše přístupné

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MrPierc 5. 8. 2008 13:17

Nasdílel jsem složky s filmy pro další pc, mám tam 6 zástupců složek s filmy na ploše, všechny filmy jdou spustit.Jen u poslední složky, některé filmy v Jetaudiu se spustí,ale obraz neukáže, jen načte jakoby 2 sekundy a nic. Kodekem to není je to jakoby tam ty filmy nebyly - 2. pc na kterém to nejde je propojené přes router Edimax, vše dřív šlapalo, ale ted právě jen v té poslední složce
některé filmy nejdou spustit ( jakoby ty novější filmy co jsem tam přidal ).
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 16. 11. 2008 11:42

Tak jsem zjistil, že jsme nebyli ve stejné pracovní skupině. Nyní jsme (DOMA) a filmy mají stejné vlastnosti. Stále některé jdou a některé nejdou. Když je chci skopírovat na disk - napíše : Odepřen přístup, nelze kopírovat, prosím zkontrolujte oprávnění.

Bohužel nevím co s tím.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 16. 11. 2008 12:38

Někdo mi jinde poradil, že by to mohlo být NTFS oprávněním, ale vůbec nevím ,kde to nastavit.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2008 14:32

Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 22. 12. 2008 14:59

Tak jsem u obou nastavil zapnout firewall s povolením sdílení, u obou je stejná skupina DOMA a přesto to nenajde oba PC, už mi to hlava nebere, před tí mto šlo

Nemůže to blokovat router či co ? Ale neměl, protože včera to šlo
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 22. 12. 2008 15:38

Stále to ale píše při zobrazení PC ve skupině : Položka Doma není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění. Seznam serverů pro tuto skupinu není k dispozici !!!
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t.schaller 23. 12. 2008 00:33

Může mi někdo poradit z problémem..?
Mám do routeru zapojené dva PC, jeden jen jako záložní pc na platfofmě miniITX a druhý jako pracovní stanice. Na prvním pc mám nasdílený celý HDD a v pohodě ho vidím na pracovním pc jako sítový HDD, mohu bez problémů vytvářet i upravovat adresáře, ale pokud chci na tento disk vytvořiz z WIN, nebo actronic true zálohu dat tak mě PC vyzívá k zadání jména a hesla k cílovému umístění, ale žádné hesla aktivní nemám. Už jsem zkusi snad vše, ale nevím kde by mohl být problém. Moc by mi pomohli jaké koli rady. Předem moc děkuji.
[Primary system]Case Mozart Tx VE1000WA|GA-X48DQ6|QX9650 3.0@3.66|KingstonDDR2 4096/1150@1200|sapphire HD3870@850/2700|HDD2x250+2x640GB|PSU Thermaltake W0106RE 700W|vše waterCOOLING
t.schaller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t.schaller 23. 12. 2008 00:33

Může mi někdo poradit s problémem..?
Mám do routeru zapojené dva PC, jeden jen jako záložní pc na platfofmě miniITX a druhý jako pracovní stanice. Na prvním pc mám nasdílený celý HDD a v pohodě ho vidím na pracovním pc jako sítový HDD, mohu bez problémů vytvářet i upravovat adresáře, ale pokud chci na tento disk vytvořiz z WIN, nebo actronic true zálohu dat tak mě PC vyzívá k zadání jména a hesla k cílovému umístění, ale žádné hesla aktivní nemám. Už jsem zkusi snad vše, ale nevím kde by mohl být problém. Moc by mi pomohli jaké koli rady. Předem moc děkuji.
[Primary system]Case Mozart Tx VE1000WA|GA-X48DQ6|QX9650 3.0@3.66|KingstonDDR2 4096/1150@1200|sapphire HD3870@850/2700|HDD2x250+2x640GB|PSU Thermaltake W0106RE 700W|vše waterCOOLING
t.schaller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 16. 5. 2009 15:38

Koupil jsem si nový modem router D-Link (dříve Edimax ).
Přes ten router mám propojené 2 pc.
PC Jsou ve stejné skupině se jménem DOMA, Obě pc tam jsou vidět.
Jedny mají XP a mé Visty.
Ve Vistách je zaplé sdílení a je bez hesla.
V XP je sdílení také zaplé.
U matčina PC, kde jsou XP, jsou vidět obě pc ve skupině se jménem DOMA.

A teď tento dlouhotrvající problém:
Některé filmy přehraju a některé se nespustí !
Hodně lidí mi zde radí s NTFS oprávněním,ale nemohu to vyřešit.

U matky na PC XP Professional u mne Vista Ultimate 32 bit.
U obou je zaškrtnuté zjednodušené sdílení ve vlastnostech složky.
Dříve jsem to tu řešil a byl problém se i vidět ve skupině, ale nyní vše běhá bez problému.

Když to spustím přes Windows Media Player - napíše: WMP nemůže získat přístup k souboru.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MrPierc 18. 5. 2009 17:28

Při kopírování píše: Ověřte zda soubor není chráněn proti přepsání !
Jinak filmy co vedle jdou přehrát, zkopírovat jdou.

vypnul jsem tedy u Vist //Používat průvodce sdílením// u XP vypnuto //Používat zjednodušné sdílení//.

Zde přikládám fota:
http://i286.photobucket.com/albums/ll107/MrPierc/O pravneni_zabezpeceni2.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll107/MrPierc/O pravneni_zabezpeceni.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll107/MrPierc/O pravneni_1.jpg

Všimněte si, že u účtu Everyone jak ve sdílení, tak v zabezpečení ja zaškrtlé číst, tak by neměl být problém.
Všimněte si také, že u fota Opravneni_1.jpg je políčko sdílení také zašedlé/neaktivní jako u složek filmů uvnitř, které nejdou
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 18. 5. 2009 17:29

NicolasB: Zkoušel jsem, bohužel nepomohlo
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 22. 10. 2009 17:36

Tak znovu otevírám tuto krvavou ránu, která se ještě nezahojila :-)
Nyní mám Moje PC na Win7 Ultimate 64bit a druhé pc na Win XP Profesional.
Obě pc jsou spojené do routeru D-link. Obě pc mají stejnou pracovní skupinu. Obě PC se vidí a pustí se k sobě.

Problém je stále stejný !!! Na PC, kde je XP některé filmy nejdou přehrát z nasdílené složky ode mne. na tom pc to píše: Windows Media Player nemůže získat přístup k souboru !

Ve složce sdílení mám v právech zašrtlé for Everyone !
Prosím zkuste to ještě jednou se mnou.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků