HP EliteBook 6930p (FL494AW vs. FL490AW)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inetMark 20. 12. 2008 17:58

Dobry den.
Povodne som chcel kupovat notebook koncom januara, avsak rozhodol som sa, ze si ho kupim hned pondelok / utorok. Mozno zlacnie o nejaku tu tisicku, ale tak to nevadi.

Rozhodne chcem HP EliteBook. Neviem si vybrat poriadne medzi dvoma nasledovnymi modelmi:
http://www.alza.sk/hp-elitebook-6930p-d101316.htm
http://www.alza.sk/hp-elitebook-6930p-d101315.htm

Jeden ma 7200 otackovy 160GB HDD a druhy ma 250GB 5400 otackovy.
Sice by som prijal aj vyssiu kapacitu, ale vykon je asi pre mna dolezitejsi.
Dalsi rozdiel je v grafickej karte, ktorej vykon ma absolutne nezaujima, pretoze hrat nehram a hrat nebudem.

Preto mam nejake otazky:
1) Spotrebuvava ta graficka karta ATI ovela viac baterky ako integrovana od intelu? O kolko skracuje zivotnosti baterie na jedno nabitie?
2) Spotrebuvava ten 7.2k disk viac baterky? Ako sa to prejavi na skrateni zivotnosti baterie na jedno nabitie?
3) Aka je hlucnost tohoto 7.2k HDD? Nemam rad hlucne veci. Je tento HDD ovela viac pocutelny ako 5.4k HDD?

Dakujem pekne za odpovede.

EDIT: Teraz som cital recenziu na zive.sk.... a troska ma zhrozila jedna vec a to je umiestnenie citacky odtlacku prstov. Ak sa pozriete ako je umiestneny, tak to moze pekne vadit a aktivovavat sa ked niekedy chcem co i len pohnut kurzorovymi sipkami...
Ovela viac sa mi paci umiestnenie citacky na tomto Compaqu http://www.alza.sk/hp-compaq-6530b-d99974.htm , ale tam je zas spracovanie tela na horsej urovni a je jemne hrubsi a tazsi.

Zacinam sa bat, ze by mi tato citacka prstov mohla paradne prekazat. Programujem dost casto aj na NB a casto sa presuvam kurorovymi klavesmi a nerad by som bol nejak extremne limitovany. Ma s tymto niekto z vas osobnu skusenost?
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 21. 12. 2008 11:35

Nik nic? :)
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 21. 12. 2008 14:26

Ani jeden z nich nema kameru. To len pre info.
Citacka - ako komu. Ja ju tam mam a problem nemam (pisem vsetkymi 10timi, ale trosku inac nez vravi "norma"). Niekto problem ma - je to dost individualne.

ATI samozrejme zere viac - nejake 2-3W. O kolko menej vydrzi - podla stylu pouzivania.

7200ot. disk by som neriesil, zalezi od konkretneho kusu.

Hlucnost - zalezi od tvojich usi a konkretneho kusu (kedze sa pouzivaju 3-4 vyrobcovia kvoli minimalizacii dodacej lehoty a s nim spojeneho rizika). Ja som mal stastie na tichy, vykonnejsi a zaroven menej zravy Hitachi, HP sa vsak dost kamarati aj so Seagate a Fujitsu.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod inetMark 21. 12. 2008 15:02

Hm. Kamera je tam pisana. Preco nie je?
Ale tak chybat mi nebude, nie je to moja priorita :) .

Skoda ze nemali ten druhy na sklade, uz mam objednany ten co mali aj s docking station atd....
Chcel som aj baterku, ale tiez nebola na sklade, takze to objednam medzi sviatkami.

Kazdopadne dik za info o tych 2-3W, je to sice skoda, ale tak za nedockavost sa plati ;).
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 21. 12. 2008 16:05

Kamera - AW na konci znamena globalny P/N urceny pre nadnarodne firmy, kde je kamera pravdepodobne neziaduca (asi lobovali vyrobcovia telekonferencnych rieseni).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 12. 2008 13:41

No notebook uz mam od vcera doma. Dostal som sa k tomu az dneska.
Kamera tam je a funguje mimochodom, ale tak keby nebola prezil by som to.
Vsetky ficurky notebooku su perfektne vyladene. S FingerPrintom nemam ziadne problemy spominane v recenzii. Jedine co mi troska mozno prekaza je, ze docking station svieti v tme celkom silno na modro ak je tam NB. Dalej to nastavovanie hlasitosti mohlo byt premakanejsie.

Jedine co ma najviac zaujima je ale zalohovanie operacneho systemu. Ziadne DVD k Viste nebolo dodane. Jedine XP. Vista je pravdepodobne na tom specialnom oddiely (konkerne D:\ ) a ma to vyse 6 GB.
Je mozne toto nejako zalohovat na DVD-DL (pripadne DVD-5) aby som si mohol Vistu instalovat kedykolvek priamo odtial alebo musim si natrvalo tento oddiel nechat operacny system instalovat z neho?
mimochom pri instalacii operacneho systemu som nejak nevidel moznost ako pri klasickej instalacii na rozdelenie particii disku. Nedaju sa pred instalaciou menit tieto particie? Dalej je tu este jeden 1GB oddiel s nejakymi HP Tools. Je to nutne? :)

Prajem inac Vesele Vianoce vsetkym informatikom, pripadne aj neinformatikom, ktory tento post citaju.

PS: Som nadseny dokonalostou HP docking station. Cakal som s tym mierne klikacky, ale ono je to plne automatizovane cele:
- prepne rozlisenie na rozlisenie LCD monitora
- postara sa o zvuk
- postara sa o internet
- postara sa o klavesnicu a vsetky USB periferie
:) proste je to lepsie nez som cakal
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Actus 24. 12. 2008 14:00

modro žiariacu hp docking station mám zafarbenú čiernou fixkou ;)
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 12. 2008 14:03

Ja som to tuto noc riesil tak, ze som proste stlacil ten button na vybratie notebooku, on sa odcvakol a nehal som ho tak :) . Mozno to ale tiez zafarbim....

PS s tou zalohou operacneho systemu nevies poradit? Chcel by som to cim skor spravit. Inac skoda ze je to 32bit a nie x64. Sice viac ako 2 GB ram v najblizsej dobe neplanujem, ale i tak to mohli dat x64.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 24. 12. 2008 14:16

No, kdybys měl k dokyně připojené dva monitory a ten sekundární měl vlevo od primárního, tak bys tak nadšený asi nebyl, protože to ten systém nikdy nenaučíš.

Na NOTEBOOK.cz vyjde na začátku roku recenze na HP 6930p a samostatně i recenze na dokynu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizarresk 24. 12. 2008 14:17

V Start-menu by malo byt nieco pod zlozkou HP. Hladaj nieco ako Backup Disc Creator, DVD disc creator a podobne.. Automaticky by to malo vytvorit backup DVD, ale berie asi len single layer media.
C2D E8200, 8GB DDR2 HyperX, Radeon 4670, Velociraptor 150GB + 640GB AAKS, 24" NEC 2470VNX, Win7 x64 || Dell Precision M4400 || PS3 Slim 250 GB + Dell ST2210 1080p
bizarresk
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 12. 2008 14:58

Nenasiel som to zial nikde.
Nasiel som HP Software Setup a v nom bolo dost odporucaneho softu, no nic podobne na sposob vytvorenia zalohy. Zial som nenasiel ziadnu ficurku ani na HP stranke.

Nasiel som toto, ale to tam zial vazne nie je (nakolko EliteBook rada tam ani nie je spomenuta).
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... e=bph08097

to swarn: Neviem ako ine graficke, ale tato ATI ma dobry Control Panel s profilmi, takze by som to riesil asi menenim profilov.


EDIT:
Nakoniec som si stiahol utilitku tuto:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... ob-57492-1
Zajtra otestujem ci funguje... Dufam ze ano :) .
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 25. 12. 2008 02:13

Recovery sa po novom k notasom HP nedodava. Zalozne media si musis spravit sam (ta utilita ti asi nepojde).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod inetMark 25. 12. 2008 03:21

Ako si mozem prosim sam vytvorit zalozne medium?
Na tom oddiely som nasiel v skrytom adresari ten 6GB subor, lenze DVD-DL nemam teraz doma.
Nie je to mozne napalit na klasicke DVD-5?

PS: Uz samotna instalacia NB z HP Recovery (zapnuteho po restarte PC)nie je nic moc... Neumoznila mi ani len zmenit velkost particie.
Je nutne teraz menit particiu manualne cez nejaky externy program (pripadne cez ten vstavany v OS?
Nemohol by som si niekde stiahnut radsej Vistu Business a zadat tam svoje serialko? Toto by bola pre mna idealna asi moznost - mat cisty OS a doinstalovat si tam lubovolne veci.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 26. 12. 2008 23:40

Prosim ma niekto toto pozadie?
http://pub1.personafile.com/pf/J3163-38 ... 9-30-1.jpg
Obrázek
Momentalne mam cisty OS a pozadie sa nachadzalo ak som si OS nainstaloval z HP Recovery. Na internete ho neviem naist.
Dakujem.

Idealne by bolo pre rozlisenie 1680*1050 ale moze byt aj 1440*900.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baron_CZ 2. 2. 2009 18:10

Tak tady jsou ty pozadí pro HP EliteBook. Též ho mám a jsem velice spokojen. Jediny dvě věci, které mi vadí jsou Win Vista a pískání a bzučení při provozu na baterce. Jinak jsem doopravdy maximálně spokojenej.


Download HP EliteBook Wallpapers:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/927 ... .96MB.html
HP EliteBook 6930p/ C2D T9400/ 14.1" WXGA+/ 2GB/ 250GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ FPR/ CAM/ VIS BU + XP Pr
Baron_CZ
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků