Asus EEE 1000H - prve dojmy, pridajte svoje

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Veddd 10. 10. 2008 15:43

ano, ale aby zůstslo i to ovládání dvěma prsty, pouze by se to přidalo
Veddd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martanc 10. 10. 2008 17:26

no já bych spíše potřeboval aby fungovalo normálně ovládaní po straně jako to má vetšina notebooku sem už na to zviklej
Saxo VTS - Malé ale rychlé:-)
martanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D_V_D 16. 10. 2008 10:34

Asi 14 dni mám verzi 1000HD Celeron /80GB HDD. Obrovská spokojenost s tímto netbookem. Koupili jsme ho hlavně pro manželku, která studuje VŠ. Vleze se jí do větší kabelky a to tam má ... no však víte, kolik toho ženské v kabelkách nosí :D
Zkušenosti: je tichý, ventilátor je trochu slyšet, ale určitě daleko míň než u normálního notbooku. Neobtěžuje to. Scrollování na touchpadu dvěma prsty, skvělá věc. Klávesnice dobrá, neprohýbá se, jak někde psali. Na klíně se s nim dá dobře pracovat, není problém. Jen něco málo hřeje. Tělo lesklé, moderní, konstrukce pevná. LCD matný, obraz skvělý, zvuk normální.
Mám rodinný domek, koupil jsem wifi router Asus WL-500W N. Router má tři antény, nastavil jsem je do více směrů a umístil ho v přízemí. Wifi na EEE jede v pohodě. Signál všude kde potřebuji. Žádné výpadky. Bez problémů chytám signál i v prvním patře a z jiného PC přes patro, nábytek, stěnu, vzdál. 8 m, kopíruji rychlostí 3MB/s.
Někdo psal, že na něm jede i Unreal Tournament 2004. Jsem fanda této hry a zkusil jsem jí na EEE. Opravdu bez problémů funguje v rozlišení 800x600 na malé detaily. Hra je hratelná i s několika booty.
EEE samozřejmě používáme jen k internetu, psaní, výuce. EEE ale opravdu zvládne filmy a starší hry. Víc od něj nečekejte. Naše požadavky maximálně splňuje, výdrž 4 a půl hodiny se zapnutou wifi. EEE je skvělá věcička. ;-)
D_V_D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luco666 16. 10. 2008 21:39

Kupil som si EEE 1000H pred 3 dnami mi dorazil a som s nim nadmieru spokojny, vyuzivam ho spolu s mobilnym internetom od orange hlavne na internet, filmy, mp3 a na tieto veci je eee ako stvoreny komu nejde o nejaky namakany vykon k najnovsim a narocnim hram tak vrelo doporucujem. Nemam mu momentalne co vytknut.:)
luco666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omikron 18. 10. 2008 15:54

Ahoj, mam tři dotazy:
1)jaké mate zkusenosti s vydrzi?? Fakt slibovaných 8 hodin?
2)Když v něm jdou v pohode poustět filmy...myslite dvd pres externi dvd?
3)A jak to vypada s tvorbou webu např. pspad nebo treba redakční systemy typu Wordpress??
omikron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XatriX1410 18. 10. 2008 21:05

odporucam na eee este vymenit super hybrid engine za eeectl...skusil som ten soft na mojej 901, a napriek tomu ze som clovek ktory sa zvykne uspokojit s niecim jednoduchym, som ho za super hybrid engine vymenil...doteraz som mal pri 100% baterke a power saving mode bez wifi cca 7 hodin, teraz mam 8 a pol...a to nehovorim o tom ze v booku mam 16GB SDHC kartu ktora zerie cca 1-2 hodiny vydrze...
vyhody eeectl - mozete si nastavit vsetky hodnoty taktov vlastnorucne ale odporucam stiahnut nejake overene nastavenia, dole v liste vam moze blikat aktualny takt, teplota cpu, tusim aj otacky ventilatora...maximalne podtaktovanie da cpu len na 500MHz a filmy idu stale bez seku s krasnou vydrzou...vlastne skratky...skratky na ovladanie chladica...atd :)
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 19. 10. 2008 13:24

martanc: na MujEEE jsem četl, že to umí ovladače Synaptics, ke stažení tady. Samozřejmě tím ale přijdeš o multitouchové ovládání.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martanc 20. 10. 2008 19:55

no dékuju hned vyzkoušim a pak napíšu jak to dopadlo
Saxo VTS - Malé ale rychlé:-)
martanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martanc 20. 10. 2008 20:04

tak bohužel ovladače to sice veme ale toho abych měl scrolování po straně stejně nedosáhnu furt musím dvěma prsty uprostřed :-\
Saxo VTS - Malé ale rychlé:-)
martanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 20. 10. 2008 20:40

omikron píše:Ahoj, mam tři dotazy:
1)jaké mate zkusenosti s vydrzi?? Fakt slibovaných 8 hodin?
2)Když v něm jdou v pohode poustět filmy...myslite dvd pres externi dvd?
3)A jak to vypada s tvorbou webu např. pspad nebo treba redakční systemy typu Wordpress??


1. Ne. 1000H vydrží tak 5 hodin na auto režim. Možná při stáhnutí jasu, vypnutí WiFI a BT by to bylo déle, jenže to už pak není moc pohodlné...
2. Nahrál jsem DVD na HDD a běželo bez problémů. Stejně tak bezproblémově běhá XVid (DivX) i MP4 film.
3. Úplně normálně, jako na jiném PC - WP či PSPad nejsou vůbec náročné na výkon. Jediný limitem je velikost displeje, díky němuž musíš často scrollovat, což zdržuje.

Ale na surfování, psaní emailů a textů je tento Netbook super.
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod mayg 21. 10. 2008 11:07

Chtěl jsem se zeptat zda se očekává nějaký nástupce eee 1000H? A kdy by mohl být tak na trhu (a našem trhu). Dík
HP 6510b 14,1", T7250, 2,5Gb ram,160Gb,lightscribe mechanika,WXGA+ displej,travel battery
mayg
Junior

Odeslat příspěvekod srato 26. 11. 2008 19:29

mohl by mne nekdo dopresnit jaka verze XPcek je dodavana u tohohle netbooku (SP2 ci SP3) a jaka verze Internet Exploreru je v prvotni instalaci. Diky
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havran42 30. 11. 2008 19:50

V mojom (dva dni starom) bol windows xp sp3 a IE bol 6.
Havran42
Junior

Odeslat příspěvekod e-k1lek 26. 12. 2008 18:01

Ahoj, koupil jsem pritelkyni 1000h v Polsku, ponevadz jsem ji chtel splnit tu zelenou barvu, ktera v Cechach proste neni. Prodavac me ujistoval, ze XP dodane s notebookem pujdou pocestit. Zjistuju ale, ze s polskym recovery DVD to nepujde.

Nemohl byste mi nekdo prosim nahrat iso ceskeho DVD dodavaneho s 1000h? Mozna by stacil pouze ghost image EEEPCAH.GHO v recovery adresari, cca 2,7gb.

Predem dekuju za rychlou odezvu, je mi blby, ze je darek nevyuzity,
e-k1lek

PS: Myslim, ze by to pomohlo vsem, kteri si ntb z nejakeho duvodu nemohli zakoupit v Cechach.
e-k1lek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crazzi 30. 12. 2008 14:41

Ahoj, taky o tom zelenem vazne uvazuju, Polsko mě nenapadlo, děkuji za tip! Kupoval jsi v nějakém polském e-shopu nebo osobně? A na kolik vyšel? Díky
crazzi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků