Optimalizace pro IE6

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Figa 9. 1. 2009 19:11

Kdo z vád ještě optimalizuje pro tento prohlížeč?Má to podle vás ještě cenu? Prosím žádné hádky o tom který prohlížeč je lepší...
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 1. 2009 20:43

Na to se vyprdni. Udelej web podporujici standarty. A proste tam napis radek:
"Pokud se vam neco zobrazuje divne, tak je to vasim blbym prohlizecem. Pouzijte novejsi verzi!"
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod eskjuell 10. 1. 2009 08:58

no to je trochu alibistický(nechci soudit)
Spíš to vidim asi jako
1)Jestli konocovi uzivatele (da-li se ocekavat) maji prevazne modernejsi prohlizece. NE
2) jesli se budes drzet zasad vlastne ani nebudes ladit pro ie6 ale pro vsechny ie a dost mozná i jen jedny univerzalni styly. s ohledem na vhodny prvky ccs ANO
hmm..., koblížky
eskjuell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 1. 2009 10:17

myslim ze staci kdyz se v IE6 zobrazi patricne informace, jestli neco nebude sedet na pixel uz nevadi
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figa 10. 1. 2009 17:24

NArgon: Take se mi zda ze je to trochu "alibisticke", ale kdyby se podle toho chovali vsichni vyvojari, tak je to to nejlepsi resesi.

eskjuell: Promin ale tvuj post jsem moc nepochopil

Devastor: mozna ze ta informacni stranka je to co by se melo zobazit opravdu vsude. Musim souhlasit.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eskjuell 10. 1. 2009 18:43

to se mi ted stava casto :)

Zkratka. Jestli delas straku treba hudebni kapele a da se ocekavat, ze na stranky budou chodit mladi lidi (nemyslim dechovku) u kterych se da ocekavat ze nebudou mit starsi prohlizece tak to smysl nema..
Na druhou stranu jestli budes delat straknky treba statni sprave nebo podobne kde se da cekat ze budou nastevnici krom lidi s postizenim i lidi starsi nebo ze skupiny socialne slabsich neni vhodny odebirat jim ten komfort standardního zobrazeni a graficky kvality
Kazdopadne plati, budes li se drzet svych osvedcenych postupu stylovani ktery dobre znas nebudou hacky treba ani potreba. Maximalne par podminech kometaru pro vsechny ie.
hmm..., koblížky
eskjuell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 13. 1. 2009 00:53

Ja si myslim, ze to ani neni potreba. Napriklad bych IE6 odrizl od stylu, ktery se tam zobrazujou blbe a styloval to hlavne aby to bylo validni. IE7 uz to zobrazuje temer stejne jako opera a firefox...

Podle me, idealni by bylo treba udelat JavaScriptove okno, ktery by vyskocilo a reklo, ze pouziva zastaralej prohlizec a jestli chce videt tu úžasnou grafiku tak at si stahne novejsi + treba nejakej odkaz na microsoft...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 1. 2009 01:01

Na validitu se vyprdnout, s ni je to jeste slozitejsi nez optimalizovat pro IE6. :lol:
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 13. 1. 2009 08:45

Me to prijde v pohode. ;-) pokud me to nerozhazi PHP :-))
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frutisek 13. 1. 2009 08:55

jak to čtu tak bohužel spadám do skupiny návštěvník - všehochuť. Můžu říct, že mrkvosoft by měli zavřít, protože předpokládám, že už se aspoň jedna sebevražda kvůli IE6 stala. Protože donutit tento prohlížeč, aby vám zobrazil to samé co ty ostatní, to je o držku. Ale jak na sviňu je zadavetel člověk, který samosebou absolutně netuší a zarputile bude tvrdit, že je to přece furt jen prohlížeč tak to snad musí být to samé :)
frutisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 13. 1. 2009 17:05

frutisek: kvoli IE 6 potrebujes vyssiu skolu stylov... Naucit sa vsetky hacky a podobne... Alebo proste detekovat ci uzivatel nepouziva IE 6 a ak ano (da sa aj bez JS) tak prepis normalnych stylov aby to chybne vykreslenie vizeralo spravne...

Takze koniec koncov IE 6 si pyta len viac namahy. Nic viac...

P.s. zadavatelovi mozes vysvetlit ze IE 6 uz je niekolko vela rokov stary a ze nedokaze toho tolko co nove browsre a ze nema vychytane chyby tak ako nove browsre.... ;)
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 19. 1. 2009 13:18

Dokud IE6 používá kolem 20% všech uživatelů, tak se s tím peklem jménem IE6 musíme popasovat. Jakmile to klesne pod 10% tak ho začínám ignorovat, respektive vyhodím ho ze základu co nabízím zákazníkovi a bude si za něj muset připlatit.

Ale třeba na mém webu používá IE6 pouhých 7% u6ivatel a na ty už opravdu prdím. Čímž nechci říct, že ignoruji prohlížeče s podílem pod 10%. Ignoruji IE6 pod 10%.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 19. 1. 2009 14:29

jak uz sem psal hlavne aby byly stranky normalne pristupne a jestli bude nekde trochu rozhozena grafika nebo nebude na pixel presne uz prece ani nevadi
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eskjuell 19. 1. 2009 15:42

Devastor : Když nejsou stránky přístupný jako by nebyly. A nejen pro postižený

A k validitě. Existuje věc a to doctype. kdo to moc neumí at si více precte o transitional normě. spolkne nejakou tu nesrovnalost. Kdo umí html líp at si precte o Strict normě http://www.w3schools.com/xhtml/xhtml_dtd.asp

a pak jsou tu styly(po validním a přístupným zdroji.)Jiste se pak člověk dozví, že takový kod se i lí formátuje. Minimum přepisů, jednoduchost a stručnost. Je ale taky jisty ze nejaky super graficky narocny projekt si zada svoje ustupky. Ale to je na zvážení autora/ zakaznika/ uzivatele
hmm..., koblížky
eskjuell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmurphy007 27. 1. 2009 21:07

problém IE6 je že ho používají i nadnárodní korporace, který ho mají v nějakým svým dementním globálním loadsetu a mají výslovně zakázáno instalovat jinej browser. pokud nepíšu aplikaci vyslověně cílenou pro podobnou firmu, tak bych se na IE6 zvysoka ... protože ten browser je zločin.
mcmurphy007
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků