Vydrz baterie

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gekoncik 17. 1. 2009 20:59

Ahoj,

mam NB HP pavilion dv6000, windows vista me nevyhovovala tak jsem si preinstaloval na XP. Trosku jsem se popral s driverama ale vsechno bezi jak ma, jen mam takovy maly problem nejde power manager. Nikdy jsem nemel XP na NB, tak nemuzu overit jak funguji profily. Ted mam na NB asi 6 ruznych profillu napajeni - prezentace, doma, kancelar, ... Ale nijak neovlivnuji vykon procesoru - podle C na for(i = 0; i < 1e6; i++) :)

Takze po preinstalovani na XP vydrz baterie klesla na nejake dve hodiny. To odpovidalo vysokemu vykonu na vistach, tak jsem si rekl dobry to je normalni, ale ted vydrz klesla asi na hodinu. Pritom nemam PC furt v siti, a snazim se k baterce chovat slusne :)

V podstate mam tri otazky. Muze se kapacita baterky snizit kdyz CPU pobezi porad na plno a baterka tak bude rychleji vybijena a vice nabijena?

Je v poradku ze baterka po roce pouzivani NB klesne na polovinu jeji kapacity?

Jak nastavit power manager na XP abych snizil vykon PC?
Ne-ne-ne
gekoncik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Letadelko 17. 1. 2009 22:38

1.) Ano.
2.) Ano.
3.) Doporučuju nainstalovat a používat Notebook Hardware Control. (http://www.pbus-167.com/)
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LivArt 17. 1. 2009 22:46

Na 2. spíš ne... Polovina je IMHO moc. Na Extense mám úroveň opotřebení 15% a mám ji přes rok.
LivArt
Junior

Odeslat příspěvekod gekoncik 17. 1. 2009 22:54

Pokud teda spise ne da se baterka vyreklamovat koukal jsem na novou a maji zaruku 2 roky :)
Ne-ne-ne
gekoncik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erg.Noor 17. 1. 2009 22:57

ad kapacita: Pokles kapacity baterie na polovinu za rok tak úplně v pořádku není. Bohužel už jsem to několikrát viděl. Ale pomoci se nejspíš nikde nedočkáš, protože baterie je spotřebák navíc se záruka nevztahuje na pokles kapacity, pokud vím.
Per aspera ad astra!
Erg.Noor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 17. 1. 2009 23:05

To me taky napadlo ale tise jsem doufal ze to pujde. Muzou taky rict ze jsem se k baterce choval jako prase a tim si zmensil kapacitu, nebo ze jsem si preinstalovat na XP tak mam smulu :D
Ne-ne-ne
gekoncik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 18. 1. 2009 00:47

Pokles baterky na pavilionu nezjistíš, protože to ukazuje blbosti. Proto to opotřebení 50%... jen je to nesmysl.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 18. 1. 2009 12:01

Co je nesmysl? Sice mi pavilion neukaze na minity presne kdy se mi vybije NB ale dokazu se podivat ze jsem vypojil napajeni ve 12 a v 13 to po me chce napajeni.

Da se nejak vratit kapacita baterie?
Ne-ne-ne
gekoncik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Letadelko 18. 1. 2009 14:35

Baterka má omezený počet nabíjecích cyklů. Tím se postupně zmenšuje kapacita. Nic s tím neuděláš. Jedině vyměnit baterku.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 18. 1. 2009 15:11

Tak jako Auta, Boty i Ženy je baterie spotřební zboží které se časem zničí, něco dříve něco později. Taky rozhoduje jak se o tu danou věc staráš... :o)
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 18. 1. 2009 19:59

kdyby aspon se nabijela podle toho kolik vydzi ale nabiji se hodinu a za hodinu je po ni :D
Ne-ne-ne
gekoncik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků