Prechod na Apple?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Candy 14. 1. 2009 21:20

A co je všechno v MacOSX defaultně?
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 15. 1. 2009 07:27

Macker píše:- na macosx nepotrebujes insert page home down (jablko sipky maju tie funkcie)

to sice jo, jenže to už je klávesová zkratka a nedá se vyřešit po hmatu tak, jako to např. mám já na svým Asusu - hmatem bez dívání bez problémů mačkám všechny tyhle klávesy. Na tom notebooku se to takhle tou klávesovou zkratkou nedá, protože je to prostě klávesová zkratka na dvě ruce. Krom toho musím sundat z rozložení kláves všema 10ti obě ruce, takhle stačí posunout jen pravou. Tohle u applu prostě odflákli :grr:
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 15. 1. 2009 09:51

Pantani píše:
Macker píše:- na macosx nepotrebujes insert page home down (jablko sipky maju tie funkcie)

to sice jo, jenže to už je klávesová zkratka a nedá se vyřešit po hmatu tak, jako to např. mám já na svým Asusu - hmatem bez dívání bez problémů mačkám všechny tyhle klávesy. Na tom notebooku se to takhle tou klávesovou zkratkou nedá, protože je to prostě klávesová zkratka na dvě ruce. Krom toho musím sundat z rozložení kláves všema 10ti obě ruce, takhle stačí posunout jen pravou. Tohle u applu prostě odflákli :grr:

na klavesu fn v pohode dosahnu aniz bych utikal rukou z klavesnice
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 15. 1. 2009 11:25

Candy píše:A co je všechno v MacOSX defaultně?

je tam toho celkom dost, na standartnu pracu s pocitacom v podstate dostacuje... prve veci co som doinstaloval boli vlc (sice quicktime po nainstalovani codecov je tiez dostatocny), adium (na IM, pretoze iChat mi robil blbosti), rar, openoffice, ftp klienta a nejaky lepsi textovy editor nez textedit...

inac mas tam standartne programy na prehliadanie fotiek, pdf dokumentov, pustanie videa, dvdcka, editovanie/tvorbu fotiek, videi, dvdcok, webovych stranok... je tam mailovy klient, kalendar, front row co je obdoba windows media centra...
potom uz take blbosticky ako garage band (na jednoduchu tvorbu hudby), grapher, ktory ti z rovnic robi grafy (aj 3d!), nahravac podcastov, grab, ktory robi screenshoty obrazovky/okna/atp, manazer hesiel alebo taku tu vecicku co ti povie farbu pixelu na ktory ukazes :D

nedavno som zistil ze v podstate ziadny program na napalovanie nepotrebujem, mac os zvlada ako standartne napalovanie tak aj napalovanie iso obrazov, viac nepotrebujem...
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Candy 15. 1. 2009 14:45

Super, tam je toho dost, a takový to iLife třeba nebo iWork?
Candy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 15. 1. 2009 14:48

No bohuzel neumi delat s tema obskurnima formatama z Nera takze sem nakonec stejne instaloval Toast...

Jinak jeste obsahuje spoustu veci na vyvoj, treba php+apache, python, jdk, na druhym dvd mas kompilator gcc a ide Xcode
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 15. 1. 2009 15:15

Candy: iLife byl myslim soucasti baleni. Za iWork se urcite plati
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 15. 1. 2009 18:05

iLife je vlastne iMovie, iPhoto, iDVD, iWeb a GarageBand a je to sucastou balenia (mozno by stalo za uvazenie s kupou pockat kym nevyjde iLife '09, ktory nahradi '08 ale ak ho nedostanes uz k pocitacu, tak za upgrade sa plati...
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 16. 1. 2009 07:43

Nový iPhoto je fakt docela dobrý, taky bych na něj zkusil počkat. Jen by mě zajímalo, jak to applu bude dlouho trvat, než to začne předinstalovávat do nových počítačů...
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igo 16. 1. 2009 11:10

rozmyslam ze kupim az ked bude mac os 10.6 a bude 64 bitovy + nejake dalsie vyhody. dufam ale ze to nedoseru so 64b ako to urobil windows ze program files dvojmo a pod.
igo
Junior

Odeslat příspěvekod Pantani 16. 1. 2009 11:35

a ten 64bit bude kdy? to bude ten snow leopard? Jestli, tak to bude az tak nekdy v pulce roku. Jo a az bude novej systém, tak budeš čekat na nový 4 jádrový macy atd. Tohle nemá cenu...
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmurphy007 19. 1. 2009 11:08

igo píše:funguje pod macom nejaky wine alebo nieco obdobne? bez toho aby som musel spustat tu ich virtualnu masinu a na nej windows


existuje, jmenuje se Darwine http://darwine.sourceforge.net/ Já pod tím spouštím IE6 když ladím webdesign.

Jinak není třeba obávat se že by něco MacOS neuměl. obecně platí, že všechno kvalitní pod Windows je okopírovaný z Macu :D

ještě tady je hezkej přehled nějakýho základního softu pro Mac do začátku http://www.opensourcemac.org/
mcmurphy007
Junior

Odeslat příspěvekod mcmurphy007 19. 1. 2009 11:24

Pantani píše:Nový iPhoto je fakt docela dobrý, taky bych na něj zkusil počkat. Jen by mě zajímalo, jak to applu bude dlouho trvat, než to začne předinstalovávat do nových počítačů...


není potřeba čekat. pokud teďka koupíš Maca tak bys měl mít upgrade zadarmo. platí to i zpětně pro lidi co koupili iLife08 cca měsíc před uvedením iLife09 nebo tak nějak.

iWork se platí ale stojí jen 79 USD. upozorňuju abyste nečekali 100procentní kompatibilitu s MS Office. Otevřete sice všechno, ale nějaký komplexní editace v track changes mezi Office a Pages jsou problém. stejně tak v Numbers není VBA apod.
mcmurphy007
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 20. 1. 2009 09:09

mcmurphy007 píše:
Pantani píše:Nový iPhoto je fakt docela dobrý, taky bych na něj zkusil počkat. Jen by mě zajímalo, jak to applu bude dlouho trvat, než to začne předinstalovávat do nových počítačů...


není potřeba čekat. pokud teďka koupíš Maca tak bys měl mít upgrade zadarmo. platí to i zpětně pro lidi co koupili iLife08 cca měsíc před uvedením iLife09 nebo tak nějak.

iWork se platí ale stojí jen 79 USD. upozorňuju abyste nečekali 100procentní kompatibilitu s MS Office. Otevřete sice všechno, ale nějaký komplexní editace v track changes mezi Office a Pages jsou problém. stejně tak v Numbers není VBA apod.

Smutne ovsem je, pokud se teda nepletu, ze VBA neni ani v Office 2008
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igo 22. 1. 2009 21:10

Pantani píše:a ten 64bit bude kdy? to bude ten snow leopard? Jestli, tak to bude az tak nekdy v pulce roku. Jo a az bude novej systém, tak budeš čekat na nový 4 jádrový macy atd. Tohle nemá cenu...


urcite ma cenu pockat na 10.6, kedze pride uz viac menej ako 64 bitovy ale co je dolezite ze aplikacie budu podstatne mensie a to na predrazenych ssd urcite ocenis ;)

a este otazka do plena. ako je to s instalovanim aplikaci? co su tie dmg?
igo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků