Samsung NC10

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mcmichal 3. 1. 2009 12:57

Může mi někdo odpovědět kolem té záruky v EU při nákupu v GB? A dál, není problém při použití klíče k XPčkám když si nainstaluju české XP? A ten klíč k XP Home asi neveme XP Pro, co? :-))
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasto1 8. 1. 2009 10:53

kedy bude tento notebuk dostupny na SK? idealne v takej vybave ako toto http://www.orange.sk/web/prevas/asus_eee_pc_4g.html (SSD disk, UMTS model, maximalne lahky, maximalna vydrz). upgradoval by som z toho asusu kvoli vacsej klavesnici a displeju - ale aj napriek tymto 2 veciam je ten asus super. a jedna vec co mi vadi ze tam nie je - mohla by existovat zapinatelne podvietenie klavesnice - v noci/vecer ideal. ma to vobec nejaky notebuk? podla mna je to celkom fit vec, lepsie ako si svietit vseliako inac
rasto1
Junior

Odeslat příspěvekod niverin 8. 1. 2009 11:58

Myslím si, že to nebude nijak brzo, protože o pár stránek výš odepisovali jednomu človíčku přímo ze Samsungu něco ve smyslu, že ani neplánují prodávat ho v ČR. V SR tomu asi nebude jinak, řekl bych.
Ke klávesnici - NC10 má popisky hodně kontrastní, takže i ve tmě na ně jde v pohodě vidět když na ně trošku svítí displej...můžu říct z vlastní zkušenosti.
A vůbec nejlepší je naučit se psát všemi deseti, není to zas tak těžké...ale to už je mimo téma :)
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod mcmichal 17. 1. 2009 11:48

Tak jsem se nějak odhodlal ke koupi eNCéčka, ale jak jsem vzápětí zjistil, žádný obchod nezasílá do ČR... ani v UK, ani v US a dokonce ani v DE... Už jsem se těšil na bundle NC10 white + 2GB KIngston RAM + Logitech V470 + Caselogic LNEO-10 :/

Můžete mi poradit nějaký ověřený eshop (nejlépe v UK, nebráním se ale DE nebo US), který zasílá do ČR? Nebo kamenný obchod někde v Rakousku, ve Vídni (nebo blízko Brna)? Tomu rakousku bych se ale chtěl vyhnout, protože koruna na tom zrovna teď není ve srovnání s EURama nijak dobře, takže bych vyplázl litr navíc jenom za noťas + cesta do Vídně...

Další možnost je NC20, ale ten asi zase nebude v ČR :(
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 17. 1. 2009 22:09

A eBay přes eBay nechcete? Koupil jsem ho přes něj a bez problému, dokonce trvala doprava jen 2 dny.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod extreme4u 18. 1. 2009 11:50

Taky se připojuju k tomu co napsal mcmichal
Taky mám zájem o tenhle NC10 a nevím kde ho přes internet koupit tak, aby mi ho poslali do ČR.
A jinak na eBay není nakupování možné pro všechny a je to také trošku složitější, takže možná by někdo mohl napsat stručný návod (např. s reálným příkladem nákupu NC10)
extreme4u
Junior

Odeslat příspěvekod John Pop 18. 1. 2009 19:58

John Pop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niverin 18. 1. 2009 20:24

Namátkou jsem hledal co je teď v nabídce na eBay.co.uk a našel jsem třeba tohle:
http://cgi.ebay.co.uk/Samsung-NC10-blac ... 1|240:1318
Je to v přepočtu za 10 400 Kč (s dopravou). Nic navíc se neplatí, protože je to z Anglie - EU.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 19. 1. 2009 16:44

jenze za patalie s operacnim systemem a prip. zarukou....

Je tedy ale k tomuto netbooku vlastne jedinou alternativou ASUS 1000H?
Ten lidi taky docela chvalej...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod niverin 19. 1. 2009 19:36

S OS nejsou žádné patálie, dostanete k němu anglické XP Home (už nainstalované + na přibaleném CD), stačí v Ovládacích panelech nastavit u Regional options všechno na Czech a rozložení klávesnice na Czech a je to. Pokud Vám tedy nevadí, že jsou jinak všechny popisky ve Windows anglicky.
Se zárukou je to jediné mínus - u každého zboží bývá někde informace o záruce, jakým způsobem je možné ji uplatnit...co vím, tak se to většinou posílá prodejci a on zařídí servis, ale mělo by to i jít přímo poslat do Samsungu (ale v ČR to asi nepůjde, když tady neprodávají vůbec notebooky), takže nejspíš do anglického Samsungu...každopádně můžete prodejci napsat o bližší informace.
Nevím no, myslím, že to za ten risk stojí, já už na tom NC10 pracuju skoro měsíc a jsem s ním přemíru spokojený. Dokud si nekoupím stolní PC, bude mi sloužit jako hlavní pracovní nástroj, ono to totiž na vše kromě věcí, které jsou hodně náročné na procesor, bohatě výkonově stačí.
Dělám na tom všecko co potřebuju - programuju int. stránky, upravuju fotky v XnView, Photoshop, přehrávám filmy ... běžně mám zároveň spuštěných tolik věcí co na svém starším dvoujádrovém Asus F3T (kolem 15 tabů v Chrome, Miranda, Skype, Photoshop, editor Eclipse PDT, FreeCommander...) a žádné zpomalení nezaznamenávám (mám ale 2GB RAM verzi) ...že to všechno tak pěkně běží z takové malé placičky, je fakt srandovní.

Asus 1000H je určitě taky dobrý, ale asi tam bude hlavní rozdíl ve výdrži ve prospěch Samsungu, alespoň co jsem četl.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 19. 1. 2009 19:43

niverin: ASUS 1000H co koukám do výsledků recenzí na netu, je na tom s výdrží dost podobně.

Osobně nevidim na tomhle Samsungu nic zajímavého a sám bych do něj určitě nešel. Záruka je dost podstatná věc. Navíc proti 1000H nenabízí nic speciálního.

V redakci jsem si hrál s tím novým 10" Eee PC a musím říct, že konečně to je fakt pěkný. Je znatelně menší (okraje) a tenčí a hlavně vůbec nevypadá jako hračka. Řekl bych, že proti němu už Samsung vůbec nemá co nabídnout.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 19. 1. 2009 20:37

Výdrž NC10 je podle různých recenzí asi o 2 hodiny vyšší (např. http://www.laptopmag.com/review/laptops ... spx?page=3 ), ale nemám 1000H, tak nevím jestli nevydrží víc než se píše.

To je asi hlavní výhoda tohoto netbooku. Pak jsou tu i nějaké menší, jako lepší rozložení klávesnice - odsunuté šipky níž, vícedotykový touchpad, nižší hmotnost, menší rozměry, subjektivní je pak hezčí design.

Nevýhodou je menší touchpad (já s tím ale nemám problém), 1000H má taky prý lepší displej

Můj názor je takový, že pokud nechceš mít komplikace se zárukou (jakože posílání do zahraničí komplikace, řekl bych, je), kup si 1000H a budeš podle mě spokojený.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 19. 1. 2009 21:05

niverin: V těch situacích, co tam popisujou, to bude asi tak na stejno NC100 i 1000H.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 20. 1. 2009 19:37

A ikdyž to sem nepatří, nejsou nějaký informace o 1000HE? Ta jeho klávesnice se mi dost líbí a tipuju (z obrázku), že bude na psaní zase o něco lepší než NC10.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 21. 1. 2009 11:05

Myslím, že podle klávesnice nemá cenu se rozhodovat - u těchto 10" netbooků je už dost velká a stačí si zvyknout na mírné odlišnosti v rozložení kláves (oproti běžné klávesnici tam rozdíly budou vždycky). Žádný 10" model myslím nemá tak mimózní klávesnici, abys do ní po pár dnech nemohl mlátit stejně jako do běžné velké.
Samozřejmě píšu to jen z vlastní zkušenosti... :-)
niverin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků