Google Chrome - informace a diskuze

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BigT 19. 3. 2009 07:11

rozjel na tom nekdo x-chat?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 23. 3. 2009 00:38

Chrome vs Firefox
+ jednoduche a prehledne rozhrani
+ moznost rozdvojeni karty
+ schovany rám okna
+ plovouci stavovy radek
+ lepsi prace s okny (pretahovani karty, rozmisteni na plochu vedle/pod sebou)
+ profily
+ anonymni prohlizeni
+ pro bezne uzivatele sikovny "speed dial"
+ ukladani formularu (hesel)
+ zvyrazneni domeny v adrese
+ kontrola pravopisu v zaklade
+ vlozit a rovnou otevrit (odkaz ze schranky)
+ rychlost spousteni
+ oddelene procesy - svizne prepinani vytizenych stranek a vyssi spolehlivost

- doplnky
- nezobrazi prehledne zformatovane RSS
- ukonceni stahovani pri zavreni
- zjisteni velikosti obrazku

vite jeste o necem?
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nospamplease 23. 3. 2009 12:08

Re: Chrome vs. Firefox

1. doplněk "disablemenu" umožní skrývání stravového řádku a hlavního menu, doplněk "Smart stop/reload" zase sloučí tlačítka obnovit a zastavit
2. doplněk "Split Browser" ani nepotřebuje otevřít nové okno
3. Možná na to něco existuje, ale okno mi nevadí
4. viz 1.
5. viz 2.
6. řešení je trochu těžší:
do cíle zástupce, který vypadá asi takto:
Kód: Vybrat vše
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"
stačí přidat na konec -p, takže to vypadá takto:
"C:\Program Files\Mozilla Firefoxfirefox.exe" -p
popřípadě můžete na konec připsat ještě jméno profilu, např. takto:
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p nazevprofilu
to umožní jednoduché spuštění bez nutnosti vybírání profilu.
vylepšená možnost (můžete spustit více profilů současně) je udělat textový soubor, do kterého napíšete:
SET MOZ_NO_REMOTE=1
start firefox.exe -p nazevprofilu
po uložení změnte jeho příponu na
.bat
a uložte na plochu, tuto akci zopakujtes každým profilem. Vadí-li Vám ikona, uložte to do nějaké složky (např. do složky Firefoxu), udělejte zástupce těchto souborů na plochu a změňte jejich vzhled (na zástupce Vlastnosti -> karta Zástupce -> Změnit ikonu... -> %ProgramFiles%\Mozilla Firefox\firefox.exe -> stiskněte ENTER -> vyberte ikonu)
7. ve verzi 3.5 bude
8. doplněk "Speed Dial"
9. to Firefox umí
10. nevím, možná nějaký doplněk pomůže
11. Firefox je open-source, můžete si to sami vyladit (u Chromu s tím nepočítejte)
12. samé jako 11.

Sami si nedostatky Chromu neopravíte

Osobně Chrome používám na ladění webových stránek (kvůli rychlosti spouštění - ale stejně to musím zkontrolovat ve všech prohlížečích), ale jinak používám Firefox

Do Firefoxu kromě zmíněných doplňků doporučuji FireFTP, Adblock Plus, Flagfox, CustomizeGoogle, GooglePreview, Simple Mail, Fission, Site Launcher, Extended Statusbar atd.
Nospamplease
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 23. 3. 2009 12:21

Chrome je take open source ;-)

2. tady jde o duplikaci karty i s historii, docela uzitecne
3. ne tohle proste chybi

samozrejme upravit nebo doplnit muzete skoro cokoli, ale to dela jen male procento lidi

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nospamplease 23. 3. 2009 12:23

Aha, někde jsem četl, že není, to byla nějaká chyba :-(
Nospamplease
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 3. 2009 13:02

1. doplněk "disablemenu" umožní skrývání stravového řádku a hlavního menu, doplněk "Smart stop/reload" zase sloučí tlačítka obnovit a zastavit
2. doplněk "Split Browser" ani nepotřebuje otevřít nové okno

jedine co FF neumí z toho všeho co Devastator vyjmenoval je oddělene procesy pro založky - myslím 3.5 - nejsem si jist bude umět.Cokoliv ostatního umí - pomocí pluginů a řadu věcí na víc způsobů - viz tiny menu,speed dial atd...
Chrome - Chromium tam vyjmenuji hodně věcí co mi vadí - přesněj jedna vypadá to že psat pluginy je sysifovská práce takže nikdy nepujde uplně customizovat - škoda.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 3. 2009 10:10

Obrázek
No a pokud nechceme rám vůbec - rámem myslím ono kde je napsáno ŽIVĚ.CZ atd tak v celoobrazovkovým režimu zmizí - aspon mně a v linuxu si to nastavíme v dekoratoru oken.Kdo ho používá tak asi ví o čem mluvím kdo ne tak řekl bych nechápe o čem mluvím.To je mimochodem jenom jedna volba je jich trošku víc,třeba devilspie ale není to pro amatéry.Ja používám split obrazovku tak je to pro mne nepraktická věc.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 25. 3. 2009 13:26

OT: Tohle vsechno neni zrovna prave reseni. V Linuxu pak nejsou jednoduse dostupne ovladaci prvky okna a moznost jeho presouvani. A ve Windows pokud nepotrebuji rám okna, ale chci viditelny Hlavni panel, tak kde je potom ta povestna rozsiritelnost Firefoxu?
oooooooooo píše:oddělene procesy pro založky - myslím 3.5 - nejsem si jist bude umět
neni to v planu a neni to zrovna vec kterou by mohli narychlo pridat

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 3. 2009 08:35

Ale jo ovladaci prvky jsou dostupne - pres menší hack celkem v poho.Hlavní panel je viditelný zmizí jen a pouze onen ram kde je firefox....Tam kde mam na obrazku menu a adresní řadek to zůstane button zavřít atd si hodím dolů - tam kde mam zase adresní řadek.Není to moc známá věc ale bez problemů pro toho kdo se vyzná v třeba gnome - conf a upravě dekoratorů.Dobrý zkusit než člověk řekne nebude vidět a nebude ovládací menu - pravě že se otevře možnost i tyto normalně nepřesunutelné buttony dát jinam.Nemluvím o věcech jako autohide ve win které prostě přitom stačí 99.99 procent lidí s doplnkem a s co mam ja kdy jak vidno je 1lišta může být bez pole google - sloučíme ,a menu jak je vidět je taky jinak - chrome fakt při vší snaze takto nepřekopeš.
No FF je rozšiřitelnej tak že se o tom jiným prohlížečům ani nezdá - chrome není absolutně v tomto soupeř.Nemá cenu začínat o tom flame většina debat potom končí když lidem ukážu co a jak umí můj FF třeba pomocí ubiquity poznámkou - no jo toto ale není pro běžný lidi atd,Ne není a je mi to fuk.Pro mne je podstatný že to jde mně a v jiných prohlížečích smůla - nejde to.
Takže existují jen dva prohlížeče FF a Opera.Zbytek jsou nahrážky neumí ani tak prostou věc jako být multiplatformní - čemuž říkám variabilita a použitelnost.Co běží pod wine mne logicky nezajímá.Běží a neběží,to je problem u upravenýho browseru.
Ale k chrome - oddělené procesy pro taby je jediná věc co se mi moc líbí a co považuji za nedostatek FF - ani jsem nepátral po tom jestli bude v 3.5 myslel jsem že ano ,protože celkem jsem si jist že to vývojáří měli v plánu.Škoda to byl celkem dobrý nápad - osobně mně nepadl ani nezamrzl fhoodně dlouho,ovšem toto je futurka co ji využije každý a nemusí nijak tunit prohlížeč.
V Linuxu pak nejsou jednoduse dostupne ovladaci prvky okna a moznost jeho presouvani

Zapomněl jsem dodat - ovladací prvky sem napsal kam se přesunou a přesouvání - no již naký měsíc spíš rok přesouvám okno stylem bosskey+prava myš - hážu kde chci.Velikost měním bosskey+ztlačená myš a rolování - samozřejmě překopání na libovolnou zkratku nám nic nebrání.Mimochodem toto je skvělá výhoda compiz fuzzion - neboli compiz.Nechám zaplý jen co chci - expoze,průhlednost atd a pak si překopu chování přesně tak jak ho chci já.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 3. 2009 13:58

Jinak tady je pěkně vidět že vzhled je poslední v čem je rozdíl.jeden je FF,druhý chrome.Kdyby vznikl hybrid i funkčně - tzn. aby chrome umělo tolik co FF a šlo libovolně upravovat a FF uměl pár futurek co má chrome hodně vychytaný byl by to paradní prohlížeč.
Obrázek
Obrázek
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 29. 3. 2009 00:10

To je v Linuxu bez ramu? A funguji ovladaci prvky okna? Cekal jsem to teda lepsi, tohle uz umel Maxthon v září:
Obrázek
Obrázek

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2009 08:03

Ještě jednou i pro pomalejší - bez ramu nepoužívám kvůli tomu co jsem jaksi označil výše - split.Zkus si přečíst kde píši jak to udělat pokud máš ti ten půlcentimetr - opravdu zásadní věc mimochodem vadí.
Příteli dovoluji si tvrdit že maxthon znám,prošel jsem celkem logicky vzhledem k tomu že kolem výpočetní techniky se motám od roku 1989 všechny prohlížeče.Názor na to co umí a ne mám celkem vyhraněný - celá stránka by nestačila na funkce které má FF pomocí pluginu má a které do maxthomu logicky nedostaneš ,třeba pár set :-) co přidá jeden jediný plugin ubiquity- prozradím ti tajemství oba jsou jiné prohlížeče.
Takže ovládacíé prvky okna - ano fungují - proč by neměly - to co vidíš je mimo jiné chromifix companion ve windows.Říkám to nerad ale co tě nutí se vyjadřovat k něčemo o čem jak vidno nemáš zrovna přehled ?
A to čemu říkáš bez rámu bych já nazval spíš zůžením mám li brát jako bernou minci tvůj screenshot - u FF jde schovat i to co popisuji - dekorator - tlačitka hodit na jeden jediný bar - jak jsem už ted ukazal v screenshotu a to co prohližime mit pře celou šířku a ne paskvil kdy si zůžím zobrazovanou plochu proboha.
Jinými slovy to cos ukázal jde řešit i pomocí autohide a compact menu 2.Pomocí alt potom zapínáš vypínáš.
Jo a maxthon to uměl v září - tleskám.FF to uměl v době dvojkové verze.Spočitej si jak dlouho to je.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2009 08:27

Obrázek
Jakýkoliv ovládací prvek na okně nemá důvod nefungovat - fakt mně vrtá hlavou kdes na takový nesmysl že by nefungovaly přišel.I připadne odstranění dekorátoru totiž umožnuje button přesunout a bude funkční - to že to někdo zkouší ve stylu - lišta - vlastní a nejde to,je celkem jeho problem.
Samozřejmě bavím se o variantě kdy odstraním i věci se kterýma v Maxthonu se nehýbe - o variantě cos postl evidentně po tomto screenu nemá moc co smysl diskutovat.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 31. 3. 2009 03:00

Oh to ses rozohnil :) a nejak mi ty prispevky unikly :hm tak budu teda reagovat az ted.

Září jsem zminil protoze byl udelan tento skin, coz je logicke kdyz v ten mesic byla uvolnena prvni verze Chrome. A aby Firefox vypadal takto jako Chrome bylo snad mozne az nekdy v novem roce...

oooooooooo píše:celá stránka by nestačila na funkce které má FF pomocí pluginu má a které do maxthomu logicky nedostaneš ...
I kdyz to budu muset asi presunout do jine diskuze, tak schvalne, co tak duleziteho do Maxthonu nejde dostat? Rad bych se tedy trochu poucil.

oooooooooo píše:Jakýkoliv ovládací prvek na okně nemá důvod nefungovat - fakt mně vrtá hlavou kdes na takový nesmysl že by nefungovaly přišel.
Zdalo se mi, ze si to tam nastrazil jen pro screen.

oooooooooo píše:A to čemu říkáš bez rámu bych já nazval spíš zůžením mám li brát jako bernou minci tvůj screenshot ...
To jako bernou minci neber, to mela byt pouze ilustracni odpoved, jak muze byt Maxthon oproti FF od Chrome temer k nerozeznani (ale slo by to jeste doladit). Presto i zde stal za povsimnuti napriklad plovouci stavovy radek, jinak:
Obrázek

PS: Myslim, ze Maxthon stale docela podcenujes, tam jde totiz hybat s tim co i ve FF nebo Opere nejde.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 3. 2009 03:44

Zdalo se mi, ze si to tam nastrazil jen pro screen.

Takový chytraky co jim ani screen nestačí a neuznají ok to jsem nevěděl miluju - specialně pro tebe bude odpoledne video na stream.cz
v tom videu par věcí opravdu bude - zatím si nachystej obdobu ubiquity.nemam čas zatím komentovat - maxthon není podcenovanej - je hrubě přecenovanej,ůmyslně jsem se chtěl vyhnout hodnocení ale budiž.
Rozohnil - vůbec ne...Prostě pokud si někdo takto naběhne uzemním ho argumenty - viz ty ovládací prvky a to že si myslel že screen je z linuxu protože ve win to takto nejde :-).Nestačí screen - bude video....
Co se týče doladění k nerozeznání - tak u FF to jde bez problemů.jenom jaksi nevidím důvod se vzdávat některých věcí ktere třeba na liště chci mít přesně tak jak mám.například pamatovat si písmena pro 20vyhledávacích modulů co mám je značně nepraktické + vzdát se dalších funkcí v search baru.Navštiv občas mozilla addons - nebo zajdi na nějakou stranku řekněme Jasna Paka kde se dovíš třeba o malo známých funkcích.
oooooooooo
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka