Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod THX22 31. 3. 2009 19:49

Hele deje se nekomu to co mne ? moc casto nevypinam pc ,ale sem si vsimnul ze ked mam asi 3 dni + - zaplej kompa uplne normalna praca na pc opera utorrent hudba radio qip ...to je jedno proste ...tak se mi nekdy stave ze se pamet zaplni na 99% pak vsetko hrabe z disku ...delala mi to vista dela mi to windows 7 sem myslel ze uz mam pokoj ...pamet mam 4GB ...nevim ci to mam ted stale kazdy den jako preventivne restartovat pc ? to se mi moc nechce heh .Dik vsem
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 3. 2009 19:51

Tak to druhý den testuji, zatím spokojenost. Sice se mi to párkrát kousne natvrdo (tvrdé vypnutí), ale z toho skoro podezírám notebook. Jinak je to rychlé pekelně, na NB mám start 33 sekund. A konečně už mám i driver pro High Definition Audio.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 31. 3. 2009 20:11

Mě se občas stane, že se tam kousne nějaká aplikace, která nejde ukončit a výsledek je zaseknutí po stisknutí tlačítka vypnout. To byl můj jediný problém, ale je to Beta 1 64bit. S kompatibiliou a programy no problemo(vyjímkou jsou daemon tools, které se ale dají dočasně nahradit). Disk mi narozdíl od Visty nešrotuje skoro vůbec. Pokud se paměť zaplní na 99% tak zkontroluj, který proces to dělá. S rychlostí jsem taky spokojen, klasické spouštění je mnohem rychlejší a s hibernací je start i na podprůměrném počítači v řádu sekund.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 1. 4. 2009 19:30

Kazzan píše:
Big Muscle píše:Evidentně by na tom měl MS ještě zapracovat.

Nebo též výrobce daného firewallu.


No, toto si nemyslím. Jestliže je programátor schopný naprogramovat (at už schválně nebo omylem) aplikaci, která dokáže poslat celý OS do kytek, tak se jedná o vážný bezpečnostní bug daného operačního systému.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kazzan 1. 4. 2009 20:02

Big Muscle píše:
Kazzan píše:
Big Muscle píše:Evidentně by na tom měl MS ještě zapracovat.

Nebo též výrobce daného firewallu.


No, toto si nemyslím. Jestliže je programátor schopný naprogramovat (at už schválně nebo omylem) aplikaci, která dokáže poslat celý OS do kytek, tak se jedná o vážný bezpečnostní bug daného operačního systému.


Ano v programátorech je většinou zakopán pes. Ano, OS by neměl být v žádném případě tak náchylný k pádům díky aplikacím třetích stran, též doufám, že se to do RC verze plně odladí. I když nikdy nelze nic odladit stoprocentně. Architektura a provázanost dnešních aplikací je již příliš složitá. Největší problémy, ale způsobují staré aplikace používající vazby do systémových knihoven, které jsou již právě přepsány, nebo vzájemně se přepisující aplikace (stačí aby někdo špatně definoval systémovou proměnou). Dalším vělkým problémem a leckdy tím největším jsou ovladače a jiné nízkoúrovnňové aplikace jako firewally, antiviry a podobný software, který se podsouvá pod systémovou vrstvu úmyslně a systém musí spoléhat na jeho výstupy. Ostatně proč má driver k mé HP tiskárně 198 MB, když Windows samotným stačí pár souborů celkem o velikosti 12 MB, asi proto abych dostal software, který když mu odpojíte síťový kabel během registrace produktu, zamrzne a skončí na totálním pádu aplikace?

Ale řekněmě si - nainstaloval se tam ten firewall snad sám nebo ten ovladač? Ne, vždy to udělal uživatel. Ostatně problémy s Windows začínají ve chvíli, kdy do nich nainstalujete aplikace.
Kazzan
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 1. 4. 2009 21:10

Jeden druh ramdisku například při pokusu o větší ramdisk než máte volnou ram pošle jak Visty, tak Windows 7 do modré smrti bez varování. Ale při instalaci tohoto programu/ovladače jste museli stvrdit instalaci potencionálně nebezpečného ovladače, není se tedy potom čemu divit. Jinak programy samotné by na nějaká kritická místa systému šahat neměli, takže to nejhorší co se může stát je, že se program nějak zacyklí a zablokuje. V tomto případě pomůže známý správce úloh a systém šlape vesele dál. Což je skvělá věc s kterou přišli už Windows 95 :)
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod NicolasB 2. 4. 2009 18:02

Chtěl bych se zeptat jestli má Windows mail problémy s protokolem imap od gmailu.
NicolasB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 2. 4. 2009 20:48

jen (asi stupidni) dotaz: pokud ted stahnu posledni build, nebo pozdeji RC a dam to instalovat, přičemž mam ted build 7000, a dam upgrade....tak by se mi vsechny programy a nastaveni melo zachovat a mela by se jen zmenit verze OS, ne?
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 4. 2009 21:05

jj
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 14. 4. 2009 15:50

posledne dni mi windows raz zacas vyhadzuje hlasku o ukonceni windows managera(samozrejme sa zrestartuje), toto mi robi aj pri setrici
mam build 7000 32bit, a u nikoho som zatial tento "problem" nevidel
nie zeby to bolo nejak zasadne len to otravuje
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2009 16:04

Zkus upgrade na novější verzi. 7000 je úplně první build a od té doby je už poměrně dost nových verzí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tlowec 14. 4. 2009 16:47

Bari007 píše:Zkus upgrade na novější verzi. 7000 je úplně první build a od té doby je už poměrně dost nových verzí.


7000 není zdaleka první build...předtím se na internet dostali ještě verze 6519, 6780, 6801,6956 a 6933. 7000 je však první build oficiálně vydaný Microsoftem jako beta 1
Phillips Savy - Siemens C35i - Nokia 3310 - Siemens A57 - Nokia 2600 - Siemens C65 - Siemens M65 - Siemens ME75 - Nokia 6230 - SONY ERICSSON K750i + 1Gb MSPD + HPM-70 - max. spokojenost
Tlowec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 4. 2009 16:59

NicolasB píše:Chtěl bych se zeptat jestli má Windows mail problémy s protokolem imap od gmailu.

Nevím, jestli si to uvědomuješ: jsi v sekci o Windows Seven.
To je vykradená verze OS Vista: chybí zde spousta důležitých a užitečných nástrojů, mj. i můj oblíbený WinMail :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kazzan 14. 4. 2009 17:37

Milanr1 píše:
NicolasB píše:Chtěl bych se zeptat jestli má Windows mail problémy s protokolem imap od gmailu.

Nevím, jestli si to uvědomuješ: jsi v sekci o Windows Seven.
To je vykradená verze OS Vista: chybí zde spousta důležitých a užitečných nástrojů, mj. i můj oblíbený WinMail :-/


Všechny tyto nástroje byly odstraněny pro odlehčení instalace a pro možné budoucí problémy s EU. Jeho náhradou je pro Windows 7 Windows Live Mail, z balíku Windows Live Essentials.
Kazzan
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 4. 2009 17:43

Kazzan:
jsi na omylu, nejedná se o plnohodnotnou náhradu: MS nenabízí 64-bit verzi balíku Windows Live ani jednotlivých součástí :-/
A 32-bit aplikace nehodlám instalovat do 64-bit OS :-/
Viz např.:
http://www.vistax64.com/vista-general/1 ... 4-bit.html
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků