Pokec Živě!!!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mtmccox2 22. 4. 2009 22:30

mám štěstí, že si můžu vybrat z matiky/angličtiny, angličtina mi jde asi o 1000% lépe, v matice teď mám co dělat abych to dohnal, protože jsem hodně chyběl a jaksi na to kašlal.. :-[

každopádně ani jeden předmět u matury nebude hračka ani fraška, nevím sice jaké kdo s tím má zkušenosti ale na naší škole bohužel budu muset na maturu pěkně zamakat ;)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 4. 2009 23:36

to vas jen strasi, sak uvidis ;)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 4. 2009 05:49

Su zvědavej jestli někoho vyperou..... :mrgreen: u nás bych to viděl z 25 lidí tak na 4-5 :-|
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wena_F 23. 4. 2009 07:42

hele občas nepusti nekoho, ale vetsinou je to nekdo kdo to podcenil a nebo na to kaslal cely 4 roky. Ale aby te vylili, musel bys fakt vedet uplny prd...
suk: ja mel z češtiny cely 4 roky na gymplu 4:) ale je treba mit prehled, češi ( potažmo i evropa ) maji bohatou literatu je ignorantstvi nic nevedet..:) ja osobne jedu na diff. rovnicich, integraly.. proste matika technicky VS, musim ji ovladat, nebo bych se nehl. Ale stejne s nostalgii vzpominam na literaturu na gymplu:)
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beholder_ 23. 4. 2009 12:13

Jj, presne ako píše Wena_F. Samozrejme, maturita je velký stres, ptž je to "zkouška z dospělosti". ;-)
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2009 15:11

Osobní zkušenost - 80-90% vědomostí požadovaných k vykonání této tzv. "zkoušky z dospělosti" jsem v následujících více než 20 letech nikdy nepotřeboval s výjimkou dalšího studia na vyšším stupni školství - a opět výsledky tohoto studia mají podobný poměr využitelnosti ve skutečné praxi. Přitom ve všech případech jakýchkolikv komplexnějších zkoušek je jejich adept v přípravném období vystavován stresu v podobě tvrzení vyučujících typu "větší blbce (idioty, ignoranty - další přívlastky nechť doplní každý sám) jsme tady ještě nikdy neměli, nechápu jak zrovna VY uspějete u ....... zkoušky!" - pak u samotné zkoušky dotyčný zkoušený zjistí, že odborníkem na problematiku je nanejvýš jeho vyučující, zato zkoušející a přísedící jsou "cokoliv jiného" - pouze "kádry", jmenované "někým nahoře". Samotná zkouška pak často přerůstá ve frašku, když zkoušený zjistí, že zkoušející o problému nemá ani ánung a plácá pitomosti (osobní zkušenost z maturity z fyziky - zkoušející se mi snažila upřít jistá tvrzení s poukazem na to, že jsou evidentně chybná - ona ale vycházela pouze ze svého dojmu, já ze zkušeností z praxe - potvrzených skutečnou teorií).
Na základě takové fušeřiny pak je vystaven jakýsi glejt, na věčnost potvrzující nějaké vědomosti - které bez neustálého studia samozřejmě během pár let ztratí aktuálnost - ale v podobě onoho papíru budou nadosmrti určitou osobu povyšovat do otitulovaného stavu. Někdy uvažuju nad tím, jestli by "lidé s titulem" neměli svůj titul průběžně v nějakém intervalu obhajovat skládáním nějakých "pokračovacích" zkoušek, podobně jako je to u odborných průkazů způsobilosti - svářečských, jeřábnických, elektrikářských... Hodně nositelů nejrůznějších "nositelů" titulů by se asi divilo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod suk 23. 4. 2009 15:12

Zkouska z dospelosti nebo zkouska dospelosti?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 23. 4. 2009 15:19

matiku nad 5 tridu uz jsem zapomnel a vubec nepotrebuju :-P
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beholder_ 23. 4. 2009 16:31

EKKAR píše:Přitom ve všech případech jakýchkolikv komplexnějších zkoušek je jejich adept v přípravném období vystavován stresu v podobě tvrzení vyučujících typu "větší blbce (idioty, ignoranty - další přívlastky nechť doplní každý sám) jsme tady ještě nikdy neměli, nechápu jak zrovna VY uspějete u ....... zkoušky!"

Toto sa mi nikdy v živote nestalo. Takýto prístup je podla mňa totálnym zlyhaním pedagógov.
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Junior

Odeslat příspěvekod suk 23. 4. 2009 16:52

sioga: jestli delas prodavace rohliku tak ti budu verit...

Beholder_: naprosto normalni :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizpal 23. 4. 2009 16:56

2EKKAR: Konečně někdo s rozumným názorem. Ale jinak je pravda, že demence, lenost, neschopnost etc v populaci roste až příliš. Za pár let to bude katastrofa. Když si vzpomenu na mojí bývalou paní učitelku na matematiku, tak je mi jí až líto, ptž vždycky když jí potkám, tak právě říká, že ty lidi to rok od roku víc a víc flákají a jsou ještě blbější. Nebo když vidím ty tupce na střední kam nyní, naneštěstí, chodím, tak se mi chce brečet.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 23. 4. 2009 16:58

wizpal: lidi na to mají, problémem je jednoduše nedostatečná (sebe)motivace k tomu, abych něco dělal
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 23. 4. 2009 17:04

cim vetsi je technologicky pokrok tim jsou lidi blbejsi to je vseobecne ale vsechno je relativni proste kazdy clovek ma specializovany ukol ve kterym je dobry a pro co se ucil uz to neni tak jako za staroreckych nebo stredovekych casu kdy vedec/filosof atd... se zabyval vsim. treba chirurg umi sve a zednik sve.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2009 17:24

wizpal píše:... jinak je pravda, že demence, lenost, neschopnost etc v populaci roste až příliš. Za pár let to bude katastrofa. Když si vzpomenu na mojí bývalou paní učitelku na matematiku, tak je mi jí až líto, ptž vždycky když jí potkám, tak právě říká, že ty lidi to rok od roku víc a víc flákají a jsou ještě blbější. Nebo když vidím ty tupce na střední kam nyní, naneštěstí, chodím, tak se mi chce brečet.


Čím dál tím víc platí, že kdo umí - umí (a dělá to a třeba se tím i živí), ale kdo neumí - učí. Bohužel. Nejhorší je, když se v práci střetávám s inženýrem - technologem, který mi přijde vykládat, jakým přesným postupem se má nějaká operace nebo sled určitých operací (postup na lince) provádět. Má na to namalovaný přesný sloupečkový graf, tabulku(y), několik listů papíru s výpočty... Ale stejně na to, aby se linka rozběhla nebo prostě jen proběhla nějaká operace, tento titulem obdařený člověk potřebuje "nevzdělaného" (například "pouze" vyučeného) dělníka - protože sám neumí vzít nářadí do ruky. nikdy se to totiž neučil - a z této neznalosti plynou i další problémy, že například ryzí teoretik narýsuje rozvržení výrobní haly nějakým způsobem, který se ale v praxi ukáže jako naprosto idiotský, protože například postaví dvě související pracoviště daleko od sebe nebo naplánuje přepravu něčeho někam prostorem, který je třeba udržovat trvale uklizený, poněvadž do něj například odletují špony - a přepravní vozík si jimi ničí kola. Přitom odletování špon nelze jednoduše zabránit - kryty na stroji jsou nepraktické a odsávání nelze jednoduše nainstalovat. Vše musejí řešit za pochodu údržbáři, přestože by stačilo stroje o několik metrů posunout, aby cesta vedla mimo ohrožený prostor - ten ale výrobce v prospektu ke stroji vysloveně uvádí, jen "chytrý" pan inženýr ho pozapomněl respektovat... Takových "maličkostí" je v denní praxi milión šest - a všechny plynou z neznalosti a z ignorace praxe - kterou ale "titulonosiči" téměř nepotkávají...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod Beholder_ 23. 4. 2009 17:52

wizpal píše:Ale jinak je pravda, že demence, lenost, neschopnost etc v populaci roste až příliš. Za pár let to bude katastrofa.

Ja by som to tak nevidel. IMAO dobrý prognostik z wizpala nebude. ;-)
wizpal píše:když vidím ty tupce na střední kam nyní, naneštěstí, chodím, tak se mi chce brečet.

Si moc teatrálny, tuším si naozaj robil divadlo. Z wizpala musia mat na škole radost. :mrgreen:
-> wizpal : ked si taký dobrý, prečo si nešiel na nejaké gymnázium so zameraním
na matematiku alebo výpočtovú techniku? Za mojich čias v Prahe bolo gymn. Wilhelma Piecka,
neviem či stále existuje. Tam v matematickej triede spolužiaci by neboli tupci. :hmm:
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků