ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladocop 26. 4. 2009 10:35

tomcop:

v pohode, aj to stačí :D vďaka

inak, ten router D-Link DI-524 nie je nič moc. chcel som ho otestovať v plnej prevádzke, tak som zapol upload 5 torrentov, rýchlosť 85% mojej upload kapacity a výsledok bol ten, že síce torrenty išli ale zase internetové stránky sa naťahujú asi 2 minúty, ak vôbec, nepoužiteľné.
vladocop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 26. 4. 2009 13:38

D-Link je len na to, aby ti siel internet. Na vacsie cary treba nieco ine...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 26. 4. 2009 19:31

tomcop píše:vladocop:
1.Aj ja mam Samsung,aj kamos, tiez nam to nefunguje. Tam je nejaka technologia, kt.musia mat obe zariadenia pripojene cez HDMI spolocnu a potom to ide. Napr.cez SCART mi to ide.
2.Aj u mna je to tak, proste tie "HD" stanice vysielaju asi trosku inac. Musis len stlacat na ovladaci.
3. No STV3 vysielaju v HD, cize 720 je OK, a ano, Orange upscaluje na 1080i. :)
Asi som vela nepomohol,ale aspon som zodpovedal tvoje otazky.


To vladocop:
1. Ja mam Panasonic a tiez mi to nefunguje (cez SCART ano, cez HDMI nie). A ver mi, ze som nad tym dlho badal a na nic som neprisiel. A fakt ma to rozculuje. :grr:
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod jafb 26. 4. 2009 19:40

vladocop, používaj cFosSpeed, ja mám upload pustený naplno, a stránky mi načíta normálne.
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 27. 4. 2009 10:14

vladocop píše:pri STV 3 HD je problém ten, že niektoré programi majú po stranách čierne pásy, ako tento link, alebo futbal so slovenskej ligy.
http://img504.imageshack.us/my.php?image=stv3hd169.jpg
ostatné priame prenosy ako hokej, F1, tenis už je OK
http://img147.imageshack.us/my.php?imag ... d169pp.jpg

Je to čudné a neviem čo s tým, prečo sú tie ˇHD´ stanice zobrazované s pruhmi. Stále prepínať na ovládači je dosť otravné.



Prečítal som si tvoj príspevok viackrát, ale nechápem čomu sa vlastne čuduješ?
Slovenskú ligu STV vysiela posledné mesiace vo formáte 4:3, je to preto, lebo v rámci šetrenia si STV prestala požičiavať prenosový voz na vysielanie vo formáte 16:9 od externej firmy a svoj vlastný taký žiaľ nemá. Je na parlamente, aby STV priklepli nejaké milióniky na nákup novej techniky.
Formulu, MS v hokeji, FedCup zo zahraničia alebo prenosy anglickej ligy STV preberá vo formáte 16:9 a preto idú 16:9.

Takže keď sa Ti po stranách občas zobrazujú čierne pruhy, tak je to úplne v poriadku. Ale pokiaľ chceš mať ramenatých futbalistov tak si to kľudne na telke natvrdo prepni do formátu 16:9. 8-)
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod styxie 28. 4. 2009 08:20

Včera večer okolo 21:30 v Trenčíne mi to znova vypadlo, vypršal DHCP lease a novú IP už router nedostal. Ešte že mám dobroprajných susedov s nezabezpečenými wifi sieťami. Nemal som čas sa v tom vŕtať, o 23:00 to stále nešlo tak som si nastavil pevnú IP a open DNS. Tieto výpadky ma už začínajú pekne vytáčať, najmä keď som uprostred hry tak ako včera :grr:
styxie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slecna 28. 4. 2009 08:29

Mne to padlo včera (v BA) tiež niekedy okolo 21., ale po reštarte routera net fičal, tak som sa tým ďalej nezaoberala.
slecna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xyw13 28. 4. 2009 16:19

V PD som ziaden vypadok nezaznamenal.
Dnes mi boli vymenit router :D Celkom sranda. Hned po vymene vypadok... Som ledva dokazal zostat vazny. Chlapec co mi to bol menit tiez len pozeral. Presiel vsetky nastavenia a vsetko bolo v poriadku... Len net proste nesiel. :D Vysledok? Novy router, stare vypadky. WTF?
Aspon ze rychlost mam normalnu.
Obrázek
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod luco666 29. 4. 2009 15:59

nove zamky - nejde net (jazdecka ul) od 12 vie tu niekdo nieco o nejakom vypadku?
luco666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 29. 4. 2009 18:08

No internet síce ide, ale platím za statickú IP a nielen že už nemám tú, čo som mal pred výpadkom, ale okrem toho sa mi IP stále mení :(
EDIT: Tak už fungujem na pôvodnej statickej IP :)
Naposledy upravil Liu dne 29. 4. 2009 21:06, celkově upraveno 1
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 1. 5. 2009 00:23

scareface píše:
vladocop píše:pri STV 3 HD je problém ten, že niektoré programi majú po stranách čierne pásy, ako tento link, alebo futbal so slovenskej ligy.
http://img504.imageshack.us/my.php?image=stv3hd169.jpg
ostatné priame prenosy ako hokej, F1, tenis už je OK
http://img147.imageshack.us/my.php?imag ... d169pp.jpg

Je to čudné a neviem čo s tým, prečo sú tie ˇHD´ stanice zobrazované s pruhmi. Stále prepínať na ovládači je dosť otravné.



Prečítal som si tvoj príspevok viackrát, ale nechápem čomu sa vlastne čuduješ?
Slovenskú ligu STV vysiela posledné mesiace vo formáte 4:3, je to preto, lebo v rámci šetrenia si STV prestala požičiavať prenosový voz na vysielanie vo formáte 16:9 od externej firmy a svoj vlastný taký žiaľ nemá. Je na parlamente, aby STV priklepli nejaké milióniky na nákup novej techniky.
Formulu, MS v hokeji, FedCup zo zahraničia alebo prenosy anglickej ligy STV preberá vo formáte 16:9 a preto idú 16:9.

Takže keď sa Ti po stranách občas zobrazujú čierne pruhy, tak je to úplne v poriadku. Ale pokiaľ chceš mať ramenatých futbalistov tak si to kľudne na telke natvrdo prepni do formátu 16:9. 8-)


Ide o to, ze tie cierne pruhy su naschval strcene do obrazu a nemaju tam co robit. Existuje format "Letterbox", ktory dodava cierne horizontalne pruhy do obrazu 16:9, aby ho starsie 4:3 telky nedeformovali. Ak pozeram 4:3 obraz na 16:9 telke, tak najprijemnejsie je tzv. dynamicke roztiahnutie, kedy ostane prostredna tretina obrazu bez deformacie a roztahuje sa len obraz po stranach. Ale ked si ten stupidny STB vlozi nejake nezmyselne zvisle cierne pruhy vedla obrazu 4:3, tak ho telka detekuje ako 16:9 a toto dynamicke roztiahnutie nie je k dispozicii. Inak mam Panasonic.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scareface 2. 5. 2009 21:27

Ja mám Samsung, TV je nastavený na automatický formát, na STB je nastavený formát 4:3. Obraz na STV3 sa mi detekuje správne, tak ako má. Formát 4:3 zásadne nerozťahujem, nemám rád tučné ženy a robocopov... :D
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jafb 4. 5. 2009 15:10

neviem ako ostatným, ale mne momentálne nefunguje telka ani telón. internet mi funguje. už ma ten orange začína poriadne s.ať.
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod puqpiq 4. 5. 2009 15:23

u mna to iste...jebat ich akurat ked ide hokej
puqpiq
Junior

Odeslat příspěvekod rvbb144 4. 5. 2009 15:33

Prosím Vás, kto vie po Francúzky - navštívte stránku www.orange.fr a pohľadajte, kde je nejaký kontakt na orange vo Francii a vyveste to tu na fóre a potom by sme ich mali začať bombardovať mailami po Francúzky, ale aj po Anglicky (kto ako vie), že nech si týchto našich "KINDERMANAGEROV" riadne podajú!
rvbb144
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků