Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod blackknight 26. 4. 2009 22:07

Kryštof Korb píše:7zip je asi nejlepší, ale strasně mi u něj vadí, že neumí rozbalit rozdělené RARy, nevíte jak na to?


Nevím jak pod Windows 7, ale v XP to normálně funguje, teda pokud se něco za 3/4 roku, co již Windows nepoužívám, nezměnilo.

OT:

chatumbabub píše: ....Co mi ale chybi, je moznost nastavit oknu aby zustalo vzdy nahore.


Vidíte, a tohle třeba KDE už umí dlouho.

Konec OT.
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 26. 4. 2009 23:05

ultraiso je 64bit?
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 4. 2009 06:48

UltraISO není 64bit, ale funguje dobře a má i kontextové menu, což je dobrá věcička... Akorát, že se mi nějak přestává líbit :)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 790511 27. 4. 2009 08:43

blackknight: já vím, že to KDE umí. Moje XP to taky umí, díky pluginu od nVidie. Obávám se ale, že ten už pod W7 nebude fungovat.
790511
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 27. 4. 2009 15:47

K tomu zabalování. Já používám asi nejvíce WinRar, ten je rychlý, rozšířený, paměťově nenáročný a má poměrně dobrou kompresi, jedinou nevýhodou je, že není free.
7zip pro běžné balení postačuje, ale mě se nelíbí 7zipový formát, který postrádá různé fičůrky z winraru(například absolutní nemožnost opravit byť jen trochu poškozený archív), není tak rozšířený, nemá multimediální kompresi, a aby dosáhl lepší komprese než rar, tak většinou potřebuje hodně paměti.
Třetím komprimačním programem, který jsem si nedávno oblíbil je FreeArc, je rychlý, zdarma, má výborné možnosti nastavení a lepší kompresi než winrar/7zip, jedinou nevýhodou je rozšířenost, třeba takový WinRar ho neotevře. V nejhorším případě lze využít SFX.
Ještě lepší kompresi než FreeArc má Uharc a KGB. Jejich využitelnost je ale malá, Uharc se už několik let nevyvíjí a je dost náročný na procesor. KGB je na tom podobně, má šílené nároky na procesor a hlavně na paměť, jak při kompresi, tak při dekompresi, výsledek za to nestojí.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod sioga 27. 4. 2009 17:22

takze podle aktualniho harmonogramu cestina pro windows 7 bude az po lednu 2010 ? jinak mam dojem jak uz bylo zmineno zde cestina pro vistu byla dostupna na netu o nejakou dobu driv nez na oficialnich strankach ale uz si nepamatuju o kolik driv to bylo asi o 2-4 tydny.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 4. 2009 17:35

Jo to sem psal já, neofic čeština byla nějak měsíc před ofic uvedením. Hotova byla dřív, dostala se ven, ale výroba a distribuce chvíli trvá ;)

A mám špatnou zprávu, PunkBuster si nerozumí s buildem 7100! Takže hráče CoD4 a BF2/2142 to bude po chvíli vyhazovat. Bohužel sem nenašel nikde u strejdy Googla návod na odstranění chyby... Musíme počkat až EB vydá pro PB update s podporou W7 7100, ale jelikož jsou to trubky, tak nevim nevim... Já si snad udělám jen na CoD4 dualboot :D
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epe 28. 4. 2009 19:42

jake mate zkusenosti s win 7 RC + LCD TV (pres HDMI) + LDC (pres D-sub)?

myslel jsem si ze jsem ***** ze odpoledne mi to slo a tedka ne - ve win7 se mi nedari zprovoznit TV pres HDMI, ale po nabootovani do XP neni sebemensi problem! Pritom se win7 tvari jakoze je plocha opravdu rozsirena na oba monitory (jde zajet mysi za prvni monitor). Jednu chvili se mi podarilo "zapnout" i TV, ale pote co jsem pustil video, tak TV se "odpojila".

Jinak provozuji to s integrovanou HD3200 (gigabyte 78GM-UD2H) + drivery ati 9.4
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 4. 2009 20:05

Muze to byt catalysty, no urcite bude... Zkus pogooglit "windows 7 hdmi out error ati" nebo tak nejak...
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epe 28. 4. 2009 21:14

tak jsem zkusil odinstalovat catalysty i drivery a tv pochvili naskocila (po par zmenach framerate). No ovsem za minutku to opet spadlo a tv zhasla. Takze to vypada, ze to nebude chybicka u ATI ale asi v samotnych W7 :(
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 4. 2009 21:22

Hmm, asi jo. Jedině počkat na update nebo novější build...
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 4. 2009 23:24

tak uz jsem si myslel, ze v RC verzi bude pripojeni k netu pres mobil stabilni a ne se kazdou chvili reconnectovat ... a dneska to je zpatky .. ale je fakt, ze jsem dnes instaloval nokia pc suite a do te doby to slapalo bez problemu :hm
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 4. 2009 08:54

PC Suite dělá bohužel bordel i ve Vistě...
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kazzan 29. 4. 2009 09:04

Sattero píše:PC Suite dělá bohužel bordel i ve Vistě...


On bohužel dělá to samé i v XP SP3.
Kazzan
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 29. 4. 2009 09:19

Sattero píše:Muze to byt catalysty, no urcite bude.

mozna to bude opravdu problem catalystu, drivery se predtim neodinstalovaly uplne. A kdyz sem je ted odinstaloval kompletne, tak se TV vubec nedetekovala.
Myslel jsem si ze uz v catalystech neni "display manager" kdyz se mi tam vubec nezobrazuje (!), ale v profilech je moznost ulozit si nastaveni i display manageru.
Mate v catalystech "display manager"? Popripade jakou mate verzi
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků