outlook 2007 vs. diakritika

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kkimot 3. 5. 2009 15:16

Ahoj všem,
pořídil jsem si Microsoft Office 2007 Enterprise CZ (SP2 MSO) a mám s tím problém:-).
Často se mi stává :
Pokud příjde mail s diakritikou:
1) tak mě to veškerá písmenka s diakritikou vymaže a zůstanou jen bez diakritiky

nebo

2) písmena s diakr. mi to převede do nějakých znaků

Určitě to bude někde v nastavení, ale fakt nevím kde:-(
Zkoušel jsem v přijaté zprávě změnit kodování, ale to mi nepomohlo, ať jsem zkoušel cokoliv za kodováni.
Jde tedy nějak někde nastavit, aby se mi hned přijatá zpráva převedla do správného tvaru?

Všem moc děkuji za odpovědi
kkimot
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 5. 2009 20:46

kkimot píše:Zkoušel jsem v přijaté zprávě změnit kodování, ale to mi nepomohlo, ať jsem zkoušel cokoliv za kodováni.

Můžeš nastavit správné kódování a formát jen pro odesílané zprávy. V české mutaci MS Outlook je přednastavené kódování „Středoevropské jazyky - ISO“, kterýžto standard vyhovuje pro všechny poštovní servery i klienty, které podporují češtinu.
Jediným rozumným formátem je čistý text. Z čehož plyne, že MS Outlook 2007 (ani starší verze) nepatří mezi rozumné klienty: umožňuje nastavit i formát rtf a html.
kkimot píše:Jde tedy nějak někde nastavit, aby se mi hned přijatá zpráva převedla do správného tvaru?

Samozřemě: musí to nastavit odesilatel; zároveň to nesmí cestou k adresátovi pomrvit *nixový server, který nepodporuje češtinu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 3. 5. 2009 21:29

Zkuste Seamonkey/ThunderBird, umoznuji natvrdo zmenit kodovani pri zobrazeni prijateho mailu, coz obcas pomuze - a jsou zadarmo.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kkimot 7. 5. 2009 14:12

U ThunderBird to je ok, ale chtěl jsem vedět, zda to nejde nějak na MS outlook:-((

Moc díky za info
kkimot
Junior

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 15. 7. 2009 13:32

Mám podobný problém, který se mi nicméně nepodařilo vyřešit ještě. Mám 2007 Basic OEM a úplně stejný problém. Podařilo se mi vypozorovat, že tento problém nastává, když přijde mail kódovaný v UTF8. Když přepnu v onom jednotlivém mailu kódování na západoevropské a pak zpět na středoevropské, tak se to rozchodí korektně. To je ale řešení dočasné, nepoužitelné z dlouhodobého hlediska. Přeinstalace Office nepomohla. Odstranění Open Office taky ne. Je to počítač s XP SP3. Na ostatních PC instalace z toho samého CD chodí korektně. Outlook nemám možnost pořádně nahradit nečím jiným, jelikož ho synchronizuji s PPC a nic jiného mi asi všechno potřebné v jednom programu nenabídne (proto odpadají úvahy o Thunderbirdu a dalších).

kkimot: vyřešil jsi to už nějak? Nebo někdo jiný, nepřišel na řešení? Jediné, co mne napadá, je reinstalace systému, ale každá reinstalace tohoto konkrétního PC je kolem 40 až 50 hodin práce, takže se mi do toho pochopiltelně nechce, hlavně z toho úhlu pohledu, že jsem ho naposledy reinstaloval před 3 týdny a už jakž-takž běhá....

Díky moc
MobilerxXx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 15. 7. 2009 22:14

A potrebujete ty hacky a carky tak moc? Na IMB360-kompatibilnim taky nebyly a nikomu to vlastne nevadilo...
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 7. 2009 07:32

Vypadá to, že ho používáš stále. :shock:
Bratři Kameničtí by se obrazeli v hrobě :oboze
Co s tím?
1) Koupit v bazaru o několik let modernější PC: stačí PC AT 286 z r. 1984.
2) Nainstalovat MS DOS v.6.22.
3) Nastavit podporu češtiny.
4) Pro lepší pohodlí zakoupit i českou klávesnici.
5) Naučit se konečně psát česky :lol:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 16. 7. 2009 12:54

KOI8, CSN 36 9103.... Kamenicti jeste nebyli na svete, kde se teda asi obraceli, nevim. Ale uz jedu na PDP-11.
1. Neni to zbytecna modernita? Netreba zelezo kazdy rok obmenovat za novy kus, pocitac preci neni zenske obleceni.
2. Takova extravagance!
3. Myslite c:\dos\keybcsq.com /k /c /z ?
4. Vsechno je dneska cinsky smejd, ceska neni.
5. Was ist das "tschechisch"?
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 21. 7. 2009 10:40

Jo, diakritiku potřebuje a není si s tím schopná poradit ani podpora pořádně (je to OEM, takže oficiální Microsoft podpora na nás z vysoka kašle) a moje zoufalství už začíná dosahovat únosné meze... Když člověku chodí česky denně desítky mailů s obchodní korespondencí a každý třetí nejde je to docela otrava... a co hůř,nepomohla ani reinstalace win, což nechápu už vůbec... Jiná PC, jak říkám, nemají problém (instalace z totožného CD)
MobilerxXx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 21. 7. 2009 15:41

Kdyz spatne zobrazeny mail nazerete do mysi a pastnete treba do Wordu/Notepadu, je to i v tom Wordu blbe kodovane nebo se to ve Wordu zazrace spravilo?
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků