HTPC zvuk přes HDMI (Win XP)

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod laydak 11. 5. 2009 17:31

Ahoj,

Postavil jsem si HTPC k televizi, video běží přes HDMI (karta Sapphire HD 4670), ale nejde mi audio :( ... OS je Win XP SP3 a když připojím televizi, tak v správci zvuku nenajdu požadovaný výstup. Jinak když připojím repro přes 3,5mm jack, tak zvuk funguje, takže v ovladačích to není.

Díky za rady
laydak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 11. 5. 2009 17:51

Ne každá grafická karta podporuje zvuk přes HDMI (jinak řečeno jen málo jich to podporuje), v prní řadě bych zkusila někde v popisu grafické karty najít, jestli to podporuje, či ne. Pak se dá řešit dále...
Pokud to nepodporuje, tak jedině zvuk vést samostatně z výstupu zvukovky jack/cinch konektorem.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 5. 2009 18:59

co je to konkretne za kartu? - link by pomohl ,)

jinak RV730 ma mit i UVD cip ktery koduje video a podporuje i audio
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 11. 5. 2009 19:16

neviem ako je to u ATI, no Nvidia ma na doske grafickej karty konektor do ktoreho sa pripoji digitalny vystup zvukovej karty. Je to konektor ktory ma dva piny, a na pinoch zvukovky treba najst odpovedajuci vystup ktory sa prepoji s GK.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lajk2009 11. 5. 2009 19:38

Ati grafiky mají na sobě integrovanou zvukovku, jestli ji nemáš nainstalovanou tak je tady http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... miaudio-xp.

Nic méně mě to nepomohlo a vždy mi ve spravci zvuku hlásila že není připojena, prý je to tím že to spůsobuje DVi redukce ale vyřešil jsem to tak že mám v kompu dvě zvukovky, jednu v pci a když chci sledovat film na tv tak použiju integrovanou jen nastavím tu integrovanou jako výchozi ve spravci zvuku nebo v přehrávači pokud to umožňuje.
lajk2009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chito 13. 5. 2009 10:58

musíš použít originální DVI-HDMI redikci jinak ti zvuk nepujde (měla by být přibalema ke kartě), dále odinstaluj a znovu nahraj nejnovější ovladače
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lajk2009 13. 5. 2009 14:55

chito píše:musíš použít originální DVI-HDMI redikci jinak ti zvuk nepujde


A proč to musí byt originálni redukce v čem se lyší od jinyých, puvodni sem totiž už nenašel tak jsem ji musel koupit v obchodě.
lajk2009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chito 13. 5. 2009 15:06

protože konektor DVI nemá ve standartu zvuk, redukce co se dodává ke kartám ATI je upravená aby zvuk obsahovala. Moc příspěvků a rad najdeš na jiných fórech. Třeba tady http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... =hdmi+zvuk
chito
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků