Netbook z Mountfieldu - pomaly???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 22. 5. 2009 05:19

Ahoj,

kamaradka dostala ten krasny netbook, ktery dava Mounfield k predrazenym vecem.. Ja jsem dostal za ukol nainstalovat vse potrebne pro bezny provoz. Ale PROBOHA proc ten kram funguje jako 10 let stary komp? Pokud se mi konecne podari spustit nejaky program, tak je vse relativne v pohode, ale cokoliv, co pristupuje na disk trva neuveritelne dlouho :( Je na to nejaky lek nebo rovnou reklamace? Je tohle pouze vyjimka nebo to tak maji vsechny ONE netbooky? Diky za odpoved
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 22. 5. 2009 09:39

Tohle je normální. Je potřeba použít jediě FAT(32) oddíly. Na NTFS je ta SSD paměť příliš pomalá. Acer má to nejpomalejší SSD, jaké je vůbec možné sehnat. Není to tedy chyba, ale vlastnost. Na reklamaci to neni.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salamander 22. 5. 2009 09:39

ano, tyhle netbooky od Aceru maji neskutecne pomale disky ... a o zadnem rozumnem reseni nevim ( jedine snad vymena :D )... jaky OS tam instalujes ?
Salamander
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 22. 5. 2009 09:58

Jsou tam Win XP Home SP3.. a je tam FAT32.. Ten pocitac je ale prakticky nepouzitelny.. Cekal jsem od SSD vetsi rychlost.. Kdyby tam byl klasicky disk, tak to urcite pojede. Nic podobnyho jsem jeste nevidel:(
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salamander 22. 5. 2009 10:37

No, zkusil bych pouzit Win 7, mely by mit vylepsenou spravu SSD disku ...
Salamander
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2009 11:41

Salamander píše:No, zkusil bych pouzit Win 7, mely by mit vylepsenou spravu SSD disku ...


Tady je hlavne problem v tom, ze Acer pouzil NESKUTECNE POMALE pameti - to nejlevnejsi, co se kde dalo sehnat. Takze tomu nepomuze ani Win7, bohuzel. Kdyz mas auto s trivalcem HTP, taky mu nepomuzou zavodni pneu s maximalni rychlosti 300km/h - to auto tak rychle vlastnimi silami po silnici proste NIKDY nepojede. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 22. 5. 2009 12:52

Pameti mi prijdou vcelku v pohode.. Kdyz se totiz program spusti a tedy natahne do pameti, tak bezi docela svizne.. Problem je, kdyz chci cokoliv nacist/ulozit na disk.. Ja tu hruzu pouzivat nebudu, ale te kamaradky je mi uprimne lito..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2009 13:06

Ano, ale ja mluvil o flash pametech - o tom SSD disku. SSD neni disk, ale flash pamet - podobna, jako se pouziva u flashdisku. Omlouvam se, ze jsem to takto neupresnil, ale mel jsem za to, ze kdyz se cele tema tyka SSD pameti...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 22. 5. 2009 13:45

Je to presne jak pisi swarm a KineCZek. HDD obecne byva(l) nejvetsi brzdou notebooku a v pripade netbooku se zvlaste pomalymi SSD to plati dvojnasob.

Nevim, o jak vyhodny nakup se v pripade akce u Mountfieldu jedna a zda-li je k dispozici vice typu, ale kupujici by se mel zajimat i o konfiguraci.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 30. 5. 2009 18:45

Potreboval som kúpiť krovinorez. Vybral som si a predavač mi radí, že keď si kúpim iný dostanem k nemu zadarmo netbook. Lenže ja som už vedel, že ten krovinorez ku ktorému je zadarmo netbook je lacný ***** a ja už notebook mám. Tak som to odmietol a som spokojný. Neverím takým akciám. Reklama z Mounfieldu vychvaľuje tento "notebook" ale znalci vedia, že je to netbook a tomu zodpovedá aj výkon.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxtedy 1. 6. 2009 19:40

U kamoše jsem odinstaloval antivirovou ochranu, která spomaluje kompl a nainstaloval noda a pc běží jak o život:)
roxtedy
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 1. 6. 2009 20:17

Hmm, no win7 tam ani dat nejdou ne, to ma tak 8giga ten SSD
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 1. 6. 2009 20:31

roxtedy píše:U kamoše jsem odinstaloval antivirovou ochranu, která spomaluje kompl a nainstaloval noda a pc běží jak o život:)

Na pomalé počítače to chce antivirovou ochranou co nejméně zatěžující systém a v tomto ohledu je NOD 32 respektive eset smart security jednou z nejlepších voleb...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 1. 6. 2009 20:45

Ale ale panove, neni pravda, ze v tomto netbooku je pouzit nejpomalejsi SSD disk na trhu, to jen Windows XP neni schopen svizne prace s timto typem uloziste.
Vse resi instalace specialniho ovladace z techto stranek :
http://www.cc.gatech.edu/~hkim362/proje ... point.html
Bohuzel jsou tyto stranky jiz nejakou dobu nefunkcni a nevim zda je nadeje na jejich obnoveni.
Pro vazne zajemce tento driver mohu zaslat emailem, uvidite sami, jak hodne se system po instalaci a naslednem restartu zrychli....
Odinstalovani balastu vyrobce je samozrejme zasluzna cinnost, stejne jako pouziti antiviru, ktery prilis nezatezuje system, avsak zdaleka nejvetsi vliv na zrychleni ma instalace ovladace SSD disku.

Nebo kdo ma zajem, muze si jej stahnout sam...

http://uloz.to/1873855/ssd-driver.rar
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2009 21:24

Ale hloupost. Mam XPcka na Intel X25-M a ze bych mel pomaly pocitac ... to bych se byl ochoten i hadat. :-D


Ale jinak ano, rady to asi nejsou spatne. Nicmene to, ze Acer pouzil to uplne nejlevnejsi na trhu, pravda je. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků