Nejlacinější magneziový book ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 16:54

Jaký je nejlacinější magneziový notebook ? Rád bych už nahradil obstarožní nx6125 něčím novým, líbí se mi probook od HP ale bohužel podle prvních ohlasů i když HW je to hodně zajímavý kus (mj. LED podsvícení, full klávesnice včetně numepadu,všechny vstupy...)je prý kvalita chasisu úměrná ceně a sám výrobce naznačuje - radši moc nepřenášet.

Našel by se book s podobnou konfigurací jako má tedy probook ovšem s magnéziovým chasisem a - MATNÝM displejem ? ideálně HP, Dell, Lenovo Cena - tak dvacet tisíc maximálně dva a půl přes limit. Samozřejmě bude li nižší nevadí

Požadavky

-magneziový chasis
-matný displej
-dobrá konektivita
-konzervativní vzhled
-spíše Intel Centrino 2 než AMD Puma (Kuma ?)
váha max 2.5kg,raději méně
-spolehlivost
-samostatná grafika (není podmínkou ale potěší-nemusí to být dělo ale CoD IV by utáhnout mohla.)
-nemusí mít OS (Win7 RS jsou zadara a než vyprší licence tak se snad už koupí fullka.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 26. 5. 2009 17:09

Na přenášení je asi nejvíc ok v téhle ceně ThinkPad R400.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 18:03

Hmm, ale nikde jsem se nedočet jestli je magnéziovej a má inteláckou grafiku, spíš bych chtěl nvidii anebo ati... něco jako je ten novej HP ProBook ale kovovej... Ideálně od dellu... když se něco potento abych s tím nemusel jezdit do servisu a nečekal na to x-dnů...

Vypadá to že R400 je výběhový model, našel jsem R500. Design je možná až moc konzervativní ale zase lepší než naleštěná bída i když víc elegance by neuškodilo... Dávám do výběru.

Další tipy ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 26. 5. 2009 18:38

Není to výběhový model ale menší verze R500. Ohledně konstrukce si najdi thready, které se tomu věnují. Pokud chceš něco s lepší grafikou, tak přitlač na ceně. Jinak máš smůlu.

To je tak všechno, co k tomu můžu říct. Až teď jsem si všiml, že jsi toto téma založil zase ty, kterej si už nahrazení notebooku řešil stokrát a pokaždé šlo jen o prázdné tlachání.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 19:01

Jenže já teď už jen netlachám ale konám. Nahradil jsem grafiku, nahrazuju monitor, chci nahradit i notebook. Chci a můžu... když jsou peníze, jde všechno,že. V podstatě jsem byl rozhodnut pro HP ProBook ale odradila mne prý ne moc pevná konstrukce, proto hledám něco se stejnými parametry ale konstrukcí chasisu i víka kovovou... (hořčíkovou). HW může být stejný protože mi příjde pro mé účely vyhovující...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 26. 5. 2009 19:37

Tyhle dotazy/thready jsou jako jeden velky nikdy nekoncici spatny vtip.

Zjistit pouzite materialy u R/T trva na strankach Lenovo doslova nekolik sekund.
To same plati o hw. Jinak v zahranici je mozne nakonfigurovat R i s LED displejem a da se volit mezi integrovanou, diskretni i kombinovanou grafikou.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 20:14

Díky na stránky lenova se podívám ale nebylo by něco za tyhle prachy od delláků ? Víte kvůli tomu jejich jedinečnému servisu. Jdu se podívat na to lenovo...

Na českých stránkách je o materiálech leda prdlajz a když kliknu na konfiguraci tak se tam taky nedozvím z čeho je ten rám... ¨

Jdu hledat nějakou recenzi...

V zahraničí možná ale k čemu mi to je... Já nemůžu kupovat nic v zahraničí... Musí to být z českýho obchodu.

Záruka je jen jeden rok ? Všude to píšou... To není dobrý. Delší jen za příplatek ? Většinou bývá záruka na rok pro firmy...

A za vistu se mi znova (už podruhé) taky platit nechce když sedmička je lepší a je za dveřma...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 27. 5. 2009 06:40

Zaruka je 1 rok pre firmy a podobne ale pre koncového uživateľa teda fyzickú osobu nepodnikateľa alebo osobu ktorá nepodniká v podnikateľskom sektore pre ňu platí štandard 2 roky záruka u všetkých výrobkov zo zákona.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 27. 5. 2009 08:46

Info hledat samozrejme na Lenovo.com, protoze ceske stranky stoji tradicne za starou belu.
Za Vista platiti nechcete a za betatestovani Win 7 ano? RC 7 mate na rok zdarma :-)

Nakup (nejen) notebooku v CR je s ohledem na ceny a dostupne modely/konfigurace casto kompromis.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 28. 5. 2009 01:24

PC píše:Díky na stránky lenova se podívám ale nebylo by něco za tyhle prachy od delláků ?


No to by nebylo. S magneziovym sasi urcite nie. Od dellu sa tvojim poziadavkam najblizsie priblizuje Latitude D630/E6400. Da sa nakonfigurovat aj s vlastnou grafikou, chce to ale minimalne o 10 000 vyssi budget. Takze v cene do 22k mozes kupit bud odolne R400 s intelackou grafikou alebo nieco plastove, kvazi multimedialne s dedikovanou grafikou.
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 29. 5. 2009 12:53

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62989

Tady je latitude a stojí do těch dva a dvaceti...Ovšem s AMDéčkem...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 29. 5. 2009 13:12

PC : Urcite ma magneziove sasi? Neni to stary vybehovy model s pomalou pameti, zastaralym graf. cipem...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 29. 5. 2009 13:52

Hm, zaujimave. Latitude D631 sa myslim na nasom trhu nikdy ani nepredaval. S AMD tu bola len D531 a nejake Inspirony. Tieto sasi Latitude rady "D" su cca 2,5 roka stare modely, magneziove sasi maju urcite.

Popisky su ale na czc chybne.
Ak je to Latitude D631 tak tam bude AMD procesor a sdielane graficke jadro ATI Mobility Radeon X1270 (nie Intel X3100). Intelacky procak s intelackou grafikou ma drahsia varianta Latitude D630. Procesor a grafika v tomto Latitude D631 je o generaciu starsia ako su terajsie modely. Vykonovo je ale procesor TL-60 uplne porovnatelny s RM70. Zdielana grafika X1270 je uz ale podstatne slabsia ako v dnesnej dobe pouzivane integrovane graficke riesenie HD 3200. Zalezi teda co od toho notebooku ocakavas a ci ti tato konfiguracia bude stacit.
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 29. 5. 2009 14:06

s tvymi naroky na hw a konstrukci je cena nerealna. Za tuto cenu je asi nejlepsi ta R400(nebo plastova, ale presto pevna R500).

Proste, za malo penez, malo muziky...
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 29. 5. 2009 15:27

Proč nekoupíš 15,4" MacBook Pro? Původně jsi přemýšlel o MacBook Air a myslim, že Pro neni nijak výrazně dražší. A je to pěkný stroj.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků