Win7 RC - přehrávání zvuku

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Atomix1010 3. 6. 2009 19:26

S radostí používám sedmičky RC od jejich vydání, ale sleduji jeden problém...

Při přehrávání čehokoliv (hudby, videa, internetového rádia...)
a současném psaní (ICQ, QIP, Skype, Office 2007, OpenOffice, prostě v čemkoliv),
se mi zvuk jakoby přerušuje (zasekává, trhá, jde to těžko popsat...)

Zkoušel jsem aktualizaci jak Win Update, tak přímo ovladače od Realteku,
ale nic se nezměnilo a už mě nic dalšího nenapadá.

Nevíte někdo, co by mi mohlo pomoct?

----------------
AMD Athlon64 X2 5000+ BE
Gigabyte GA-MA78G-DS3H (audio Realtek ALC889A)
MSI GeForce 8600GT
Windows7 RC, build 7100, instalovány všechny aktualizace
Atomix1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milkub 3. 6. 2009 20:18

Souhlas mně to dělá taky,jak se víc zatíží procesor tak to trhá zvuk.Už jsem si myslel,že to dělá jenom mně.
milkub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Atomix1010 3. 6. 2009 20:36

S tím vytížením procesoru bych se mi to moc nezdá...
Mě využití procesoru ve správci úloh nestoupne víš jak na 15 %,
což je docela málo...
Navíc obě jádra jsou bytížené podobně, takže to opravdu nechápu... :(
Pod XP jsem nic takového nepozoroval...

navíc jsem zkusil i pustit notepad na jednom jádře a winamp na druhém
a škube to ten zvuk i tak...
fakt jsem v koncích!
Atomix1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ravenman 6. 6. 2009 06:21

co tak stahnout nejnovejsi aovladac pro Realtek z ich domovskych stranok? momentalne supportuju 7cku
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peky.cz 6. 6. 2009 08:20

A co si takhle stáhnout kodeky pro W 7.Měl sem ten samej problém.
Peky.cz
Poslední varování

Odeslat příspěvekod akira.uzai 6. 6. 2009 08:40

a není to tím winampem? já mám taky sedmičky a foobar2000 nemá žádný problémy s přehráváním čehokoliv a mám přitom puštěný browser, Mirandu, TC a třeba i něco dalšího a nikdy se mi nic nesekalo, navíc foobar nemá problémy s zobrazením názvů písniček, na rozdíl od winampu (ale možná se to na 7kách zlepšilo)
BTW stejně tak iTunes
zkus pořádný přehrávač (fb2k) a možná budeš mít po starostech xD

jo mám jen jednom jednojádro, jiný přehrávače jsem nezkoušel (wmp, winamp) jen media center abych viděl jak to vypadá ale u toho se nedá nic dělat
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atomix1010 8. 6. 2009 19:05

Přehrávačem to taky nebude, bo to dělá i při přehrávání jak audia, tak videa v čemkoliv,v GOM, BS PLayeru, ve Winampu, i v WMP, co mají W7. Jinak mi to nedalo a nabootoval jsem zpět do XP Profi a dělá to tam taky... :(

Ovladače Realtek jsem aktualizoval, hned jak jsem to zpozoroval, ale zkusím to ještě jednou...
Zatím to vypadá na problém s ovladačema, jen nevím, kde začít...

Jo a taky jsem začal stahovat 2 distribuce LINUXu: FEDORU a MANDRIVU, tak to zkusím ještě v nich...

Zatím díky za tipy!
Jen tak dál :)

Peky.cz píše:A co si takhle stáhnout kodeky pro W 7.Měl sem ten samej problém.


Kodeky pro W7? A kde?
Sice si nemyslím, že to něco vyřeší, ale zkusit se má vše...

akira.uzai píše:
a není to tím winampem? já mám taky sedmičky a foobar2000 nemá žádný problémy s přehráváním čehokoliv a mám přitom puštěný browser, Mirandu, TC a třeba i něco dalšího a nikdy se mi nic nesekalo, navíc foobar nemá problémy s zobrazením názvů písniček, na rozdíl od winampu (ale možná se to na 7kách zlepšilo)
BTW stejně tak iTunes
zkus pořádný přehrávač (fb2k) a možná budeš mít po starostech xD

jo mám jen jednom jednojádro, jiný přehrávače jsem nezkoušel (wmp, winamp) jen media center abych viděl jak to vypadá ale u toho se nedá nic dělat

Nejde o to, co všechno je spuštěný, v tom problém není... Stačí si pořádně přečíst první příspěvek.
Ten zvuk jde trhaně při přehrávání jak audia, tak videa, v čemkoliv...
Jde o to, že se to trhá jen pokud něco píšu...

Taky jsem už vyměnil i klávesnici a žádná změna, stále stejný problém...
Všechno hraje bez problémů, ale jakmile začnu psát, začne i trhání...
Pokud psát přestanu, jede zase vše OK...
Ach jo...

Sloučeny posty Používej tlačítko UPRAVITKejki3
AMD Athlon64 X2 5000+ BE
Gigabyte GA-MA78G-DS3H (audio Realtek ALC889A)
MSI GeForce 8600GT
Windows7 RC, build 7100
Atomix1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 6. 2009 19:25

Atomix1010 píše:S tím vytížením procesoru bych se mi to moc nezdá...
Mě využití procesoru ve správci úloh nestoupne víš jak na 15 %,
což je docela málo...
Navíc obě jádra jsou bytížené podobně, takže to opravdu nechápu... :(
Pod XP jsem nic takového nepozoroval...

Pust si sledovaní výkonu - sledování prostředků ,ne spravce ůloh - maš přímo na toto věc a než ji použiješ tak se ptáš ve foru,udělal bych to obraceně osobně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atomix1010 9. 6. 2009 16:44

oooooooooo píše:
Atomix1010 píše:S tím vytížením procesoru bych se mi to moc nezdá...
Mě využití procesoru ve správci úloh nestoupne víš jak na 15 %,
což je docela málo...
Navíc obě jádra jsou bytížené podobně, takže to opravdu nechápu... :(
Pod XP jsem nic takového nepozoroval...

Pust si sledovaní výkonu - sledování prostředků ,ne spravce ůloh - maš přímo na toto věc a než ji použiješ tak se ptáš ve foru,udělal bych to obraceně osobně.

Trochu nechápu, co mám pustit?
Ve Správci úloh, jsem sledoval zatím pouze záložku Výkon, a vytížení CPU to je fakt...
Myslíš to tak, že mám sledovat, který proces konkrétně zatěžuje při tom psaní na záložce Procesy?
Nebo je nějaký program na sledování výkonu - prostředků, jak píšeš?

Jsem rád, že se mi dostane jakákoliv rada, ale trošku upřesnit by ji neškodilo.
Jako pokročilý asi ani nevnímáš některé souvislosti (jako co spustit...,kde to najít...),
které nováčci jako já nemusí hned pochopit...
AMD Athlon64 X2 5000+ BE
Gigabyte GA-MA78G-DS3H (audio Realtek ALC889A)
MSI GeForce 8600GT
Windows7 RC, build 7100
Atomix1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 6. 2009 18:07

start napsat sledovaní :-) chlape používáš RC a neznaš ani ty nejzakladnější funkce?No jako nováček bys to teda měl zvážit v tom případě.Napises sledovani - objeví se výkonu a prostředků.Spustíš.Přečteš si napovědu jak se s tím pracuje .Loguješ - hledáš souvislosti.To za tebe nikdo neuděla - jo může se trefit výstřel do vzduchu ale spíš uspěješ s tímto.
Nebo rovnou resmon.exe napis
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atomix1010 9. 6. 2009 18:18

oooooooooo píše:start napsat sledovaní :-) chlape používáš RC a neznaš ani ty nejzakladnější funkce?No jako nováček bys to teda měl zvážit v tom případě.Napises sledovani - objeví se výkonu a prostředků.Spustíš.Přečteš si napovědu jak se s tím pracuje .Loguješ - hledáš souvislosti.To za tebe nikdo neuděla - jo může se trefit výstřel do vzduchu ale spíš uspěješ s tímto.

Zvážil jsem to, to nemusíš mít obavy...
Nepotřebuji umět s Win7 všechno, koneckonců je chci později jen na běžnou práci a hraní...
Visty jsem přeskočil, ale donekonečna na XP nepřežiju, proto Win7 RC, abych si je "osahal", jak se tak říká...
Každopádně hned jak se vrátím z dovolené, tak na to skočím a uvidím, snad něco najdu...
Nechci aby za mě někdo něco dělal, potřeboval jsem jen záchytný bod, kde začít...
Ten tvůj tip, či návod, je asi zatím nejlepší co tu někoho napadlo, protože nějaké kodeky :) tomu se mi moc věřit nechce...

Jinak díky a to že jsem to nepochopil byla i moje chyba, vše plyne z toho, že jsem do teď běžel na XP a takové věci jako interaktivní vyhledávání v panelu ještě nejsem zvyklý používat...

Každopádně dám vědět, jestli se mi to podařilo vyřešit.
AMD Athlon64 X2 5000+ BE
Gigabyte GA-MA78G-DS3H (audio Realtek ALC889A)
MSI GeForce 8600GT
Windows7 RC, build 7100
Atomix1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 6. 2009 18:31

Kodekům taky moc nevěřím - myslím žes psal že ti to dělalo od začatku - ovšem pišeš že to děla i v XP.Takže řekněme že z důvodu mezi nebem a zemí se spusti něco co vytěžuje PC pokud zvukovka hraje a zaroven pišeš.Takže piš přehravej a loguj a v logu hledej co kraluje ve vytižení.V XP hledej v events logu chybový hlašky.Něco generuje nesmyslně zatížení - možna něco odchází.Zkus kombinaci kopirování.psaní.Kopírovaní přehravaní.Jestli to bude trvat enormně dlouho jsi doma - neboli jakekoliv větší vytížení a de to do kopru.Koneckonců například i psani+prehravaní a mame napřiklad čtení z disku + zapis.Kombinací de vyplivnout víc.Pozoruhodne je XP+Seven - pro mne je rovnice hardware.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod firedog 6. 9. 2009 20:47

Ahoj, mám stejný problém s přehráváním muziky i videa v MediaPlayeru, akorát mi to dělá i tehdy, když jenom třeba poslouchám muziku. Používám XP, ale nyní současně zkouším i Win 7. V XP nemám žádný problém. Když jsem však ve Win 7 nainstaloval KM Player (který normálně používám v XP), přehrávání na něm probíhá rovněž bez problémů. Takže nevím, co to může být. Sledování systému jsem taky zkusil, nezjistil jsem žádné extrémní zatěžování. Možná na to někdo
přijde.
firedog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ahorek 6. 9. 2009 22:53

Když spustím qip, tak těsně před tím, než se mi objeví přihlašovací okno, vypadne tak na půl sekundy zvuk, ale jindy ne. Na Vistách jsem měl jednou podobný problém, když jsem zatížil počítač(například Wow), tak mi zvukovka podle zatížení přestala stíhat a začala ta hudba tak podivně vynechávat. Ve win7(RC) ten problém nemám.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod rak102 11. 9. 2009 20:27

Ja bych doporucil skusit ty kodeky.Nepojede to,pak patrej dal,ale tema kodekama nic nepokazis.Stahni je klidne odtud http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... in7codecs/
CPU Intel i3 3240,MB:Asrock Z77 Pro3:Ram DDR3 Kingston HyperX blu 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 XMP,Hdd:2xWd 1Tb SataII,Ati Sapphire HD 7770 1Gb DDR 5,Cooler Master 600W,Lcd 22 Samsung 2253LW
rak102
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků