Poloha NB zvýšiť a zlepšiť tak priedušnosť?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod C3luar 17. 6. 2009 20:44

Zdravím Chalani

Napadla ma zaujímavá myšlienka keďže tu sa o tom moc nediskutuje v NB prostredí a je to skôr téma pre PC ale myslím že NB sú na tom zložitejšie a preto sa pýtam.

Aké máte teploty NB v "idle" a aké "burn" ???

Napríklad ja:

idle=> core 1/core 2: cca 48-57
burn=> core 1/core 2: cca 67-73

Merané Everest Ultimate

Rád by som tu túto diskusiu trošku rozviedol aj do takej miery že okrem teplôt lebo neviem presne aké sú dobré a aké zlé.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 17. 6. 2009 20:59

A ešte dotaz ako závisí poloha NB na teplote ja napríklad som ho zatiaľ mal klasicky na stole ale počul som že ak zvíšim trošku tie nožičky alebo ich podložím aby som tak urobil vetší priestor zo spodu tak môžu byť teploty omnoho nižšie je natom niečo pravda? ;-]
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod mickee 17. 6. 2009 21:27

Samozdrejme, ze pokud zvetsis volny prostor okolo nasavaciho/vyfukoveho otvoru zajisti to lepsi proudeni/michani tepleho a studeneho vzduchu. To same plati i u celeho spodku NB (respektive vsude, kde je zvysena teplota). Na podobnem principu pracuji i chladici podlozky, ktere jeste navic dobre vedou teplo. Nicmene nelze pocitat s tim, ze zvednuti NB zajisti drasticky nizsi teploty (i s podlozkou je hodne dobry vysledek -10 stupnu na jadre).

Teploty mas ok. edit: teda pokud jsou na jadrech cpu
mickee
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 17. 6. 2009 21:36

ano ako vravím je to merané pomocou denníka EVEREST čiže presne v záťaži a v idle v tom idle je to max s prezeraním netu max 56. Iba pri Burn teda nejaká hra tak po pol hodine hrania sú jadrá na tom tak ako som uviedol.
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 17. 6. 2009 22:09

Teploty notebooku nejsou zajímavé dokud neohrožují stabilitu.
5letý NEC se hodně přehřívá a vypíná. Přitom je zvedlý a běží na něm jen Firefox. Naštěstí bude brzo zrecyklován a nahrazen.
Kamarádův "herní" MSI notebook s 9600M GT taky není nijak extra stabilní, ani není možné ho zvednout - mizerné MSI šasi.
Naopak u notebooků HP Compaq jsem se s přehříváním nikdy nesetkal, jsou to kvalitní notebooky. 6715b ani nezvedám.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bananik 17. 6. 2009 23:46

No ja mam notebook s magneziovy sasi a ked sa zahreje tak to cez ten kov riadne citit. Tak si myslim ze najlepsia pohola je pre neho na priedusnom rebrovani v chladnicke. Pripadne poloha zhora na zamrznutom kurcati v mraznicke. Staci vyviest kabel na externy displej, ostatne periferie mam bezdrat a je to. Odporucam, ziadny burn ani boom potom uz nehrozia.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 18. 6. 2009 14:20

Chalani ja viem viem ale jedná sa mi o to že ako by som to bez Chladiacej podložky (aktívna/pasívna) spriechodnil neviem čím to podložiť CD/DVD čkami? To je asi hovadina niesu nato nejaké prostriedky :hmm: ???
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 18. 6. 2009 15:17

Si to podlož čim chceš, jaj, třeba použij knížku. To sou otázky.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C3luar 18. 6. 2009 16:25

kevin a perry píše:Si to podlož čim chceš, jaj, třeba použij knížku. To sou otázky.

Neviem čo je na tej otázke zle ja osobne som to mal raz na CD čkách zdvihnuté ale chcel som vedieť či neikto nemá lepší spôsob takže preto to tu hádžem :arrow:
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 18. 6. 2009 16:57

Bananik píše:No ja mam notebook s magneziovy sasi a ked sa zahreje tak to cez ten kov riadne citit. Tak si myslim ze najlepsia pohola je pre neho na priedusnom rebrovani v chladnicke. Pripadne poloha zhora na zamrznutom kurcati v mraznicke. Staci vyviest kabel na externy displej, ostatne periferie mam bezdrat a je to. Odporucam, ziadny burn ani boom potom uz nehrozia.

Takhle chladěj notebook profíci: http://susta.cz/navody/chlazeninotebooku.htm :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel