Virtualbox a sdílení složek mezi systémy

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karel126 3. 7. 2009 20:50

Potřeboval bych prosím pěkně poradit s tímto softwarem. Mám na počítači nainstalovány Windows XP a Virtualbox. Ve virtualu mám nainstalován linux ubuntu poslední verze. V ubuntu bych potřeboval zpřístupnit disk, nebo spíše složky z windows. Na ubuntu mám nainstalovány (hlavně kvůli grafice) přídavky pro hosta, mám nastaveny sdílené složky, ale ať dělám co dělám v ubuntu složky nevidím a nevidím. Vyzkoušel jsem kde co, i pana Googla a nic. Má někdo s tím zkušenosti? Angličtina není můj kobylek a tak rady na manuál jsou mi k ničemu. Předem díky
karel126
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod klesco 3. 7. 2009 21:03

musis dat zdielat vo windowse tie zlozky, ktore chces spristupnit pre ubuntu
klesco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel126 3. 7. 2009 23:16

klesco píše:musis dat zdielat vo windowse tie zlozky, ktore chces spristupnit pre ubuntu


Mám - ale pořád stejný výsledek
karel126
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod klesco 4. 7. 2009 14:41

vo virtualboxe: Settings->Shared Folders a pridas zlozky, ktore chces zdielat
klesco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel126 4. 7. 2009 19:42

klesco píše:vo virtualboxe: Settings->Shared Folders a pridas zlozky, ktore chces zdielat


Dík za radu, ale už jsem psal, že tohle mám nastaveno.
karel126
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -b3h- 29. 12. 2009 09:35

Zdravim,

tento problem resim taky. Mam Win 7 a v nich nainstalovany VirtualBox posldni verze. V tomto programu mam nainstalovane Windows XP a potrebuji nasdilet nejake soubory do mam napr. na plose popripade na jinem disku do virtualniho stroje abych s temito soubory mohl pracovat. Na netu jsem nasel spousty navodu, ale nic, nefunguji aspon me ne.
V prvni rade co nastavnuji tak je ze daneho OS ve VirtualBoxu nastavim danou slozku co mam na disku. Je potreba i u teto slozky na disku nastavi sdileni?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2009 10:54

Nic nekomplikuj a hlavně neblbni s plochou...Udělej si složku - sdileno s virtualboxem v seven.Složku umisti na dejme tomu D.Do ni davej soubory ktere chceš sdilet a poté ti bude libovolný návod fungovat za 5 vteřin...Pokud chceš ovšem dsdilet složky z šilených umistnění typúu plocha tak se nediv.V seven s virtualboxem se sdilenim mezi nimi a XP bezicimi ve virtualboxu není zadný problem a zadný navod netreba - vybereš - plný.Odklikneš.Hotovo.
Obrázek
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sputnikone 29. 12. 2009 10:56

Ty složky nemusí být sdílené ve Winech, stačí je nastavit jako Shared Folders a poté v hostovaném systému připojit jak je zvykem. V Ubuntu do příkazovky
Kód: Vybrat vše
mount -t vboxsf sharename mountpoint
(uvedeno v manuálu, stačí číst)
sputnikone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2009 11:01

Vzdyt sem mu to pastl včetně obrazku,nicmeně je tady dotaz na seven a poměrně varující zmínka o ploše :-)Kdo ví co plocha je tak je mu jasný že tudy cesta nevede.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sputnikone 29. 12. 2009 11:04

Jasně, ale on ty složky nevidí v hostovaném systému. Takže screenshot z Win 7 je pěkný, ale nic v tomto smyslu neřeší...
sputnikone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2009 12:46

V hostovanem je nevidí protože sdili složky z plochy.Viz o něco výše....Takže ten screen plus napsaný k tomu nějaké povídaní řeší všechno.Potom stačí v hostovaném najet na složky sdilené v siti a hotovo.Pokud ovšem sdili složky na ploše tak je nevidí v hostovaném.
Mista v siti atd a už to jede samo.Jo hodně lidí děla chybu že neuděla pojmenování.
Ted je to snad jasný.NIC víc netřeba.
Obrázek
Ten screen jinak ukazoval jak to ma nastavit ve virtualboxu protože nic víc udělat nemusí...Takže screen z virtualboxu bych řekl že není od věci.Jenom dodám že vůbec netušim jaka je situace pokud má XP HOME jestli tam není nějaký špek oproti PRO pokud HOME je hostovaný system.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narayana 22. 7. 2016 09:45

Jsem na verzi VBoxu 5.1 - také jsem neviděl sdílené složky ve virtualizovaném OS, přestože byly nastaveny. Ve virt. OS je nutné mít nainstalované "Přídavky pro hosta". Instalační balíček je dostupný při spuštěném virt. OS v nabídce Zařízení, volba "Vložit CD s Přídavky pro hosta", poté v OS spustíte instalaci tohoto doplňku. Po restartu jsou složky dostupné v Umístění v síti..
narayana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 24. 7. 2016 14:22

No jasně. 7 let čekal až se mu ozveš a poradíš mu. Teď už se konečně v klidu vyspí....
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod narayana 24. 7. 2016 22:59

Škoda, že někdo neodpověděl dříve, mně by to ušetřilo čas hledání řešení. Určitě nejsem poslední, kdo se s tím bude potýkat.
narayana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 25. 7. 2016 08:33

Stacilo se podivat do dokumentace. U vsech virtualu je to stejne (Vmware, MsVpc, Vbox atd.).
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků