Orange optika v Prievidzi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojni so stabilitou,rychlostou a kvalitou FiberNet a FiberTV v Prievidzi?
ANO 1 %  10%  [ 1 ]
NIE 9 %  90%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 7. 2009 19:36

Takze pohar trpezlivosti prekypel prave dnes a teraz.
Dnes o 19.30 vypadla elektrika na maximalne 1 (slovom jednu) minutu. Momentalne je vyse 1 hodiny od tejto pre Orange katastrofickej udalosti a na mojom konvertore svieti cervena kontrolka, co znamena, ze nefunguje ani net a ani tv. Ja fakt nechapem, ako sa taketo nieco moze v 21.storoci stat. Ja mam doma UPS, ktore dokaze udrzat moj NB, router, konvertor v chode minimalne 2 hodiny. To Orange nema ani na zariadenia, ktore dokazu udrzat spojenie na 60 sekund???
Som fakt dost tolerantny voci nejakym necakanym, resp.inym udalostiam, ked niekto presekne kabel alebo tak. Ale 60 sekundovy vypadok elektrickej energie nemoze sposobit niekolkohodinove vypadky internetu a televizie!!! Reklam je vsade plna r.t a sluzba stoji presne za to iste. Dost, ze nas tu v Prievidzi okradaju, lebo nie su schopni zabezpecit rovnake parametre pripojenia ako maju pouzivatelia v BA alebo NR, este aj toto. Vsak v dnesnej dobe, pri castych burkach sa da asi ocakavat, ze elektrina vypadavat bude, cize nejako to musia poriesit. To, ze zlepsuju algoritmus na postupne zapajanie casti siete po vypadku mi bolo povedane mozno niekedy vo februari/marci. Ale myslim si, ze pokial ide o taketo kratke vypadky elektriny,tak by si to ta ich siet ani nemala “vsimnut”. Nepoviem, keby islo o vypadok hodinu a viac, to sa da tolerovat. Ale samozrejme aj to nabiehanie by malo byt na urovni, naposledy to bolo okolo 4 hodin (minuly tyzden) a uz som aj zazil, ze po 2 minutach vypadku elektriny som sa po 6 hodinach internetu a tv nedockal.
Cize ludia z Prievidze, vypr…te sa im na cely ich fibernet, varujem vas v dobrom. Co sa tyka internetu, je ok, ale odozvy su vyssie ako na DSL, vypadky cim dalej castejsie, trvaju vzdy minimalne hodinu a viac, komunikacia s Orange nulova, musite tam volat, povedia vam bla bla, zaplatite este aj za to a aj tak vam to nepomoze.
Musel som sa takto “vyradit”, lebo cely den som cakal, ako si pozriem to, co urcite momentalne pozeraju aj deti v Afrike v slamennych chatrciach + mozno dalsia miliarda ludi (rozlucka s M.Jacksonom), ale ja s optikou az v dome sa musim pripojit cez mobilny internet (chvalabohu nie Orange), aby som mohol dat aspon tento prispevok.
Viem, ze je tu topic o Orange optike, ale chcel som hlavne ukazat, ze nie vsade je to taka super sluzba. Hlavne tu v PD to nemaju poriesene a smutne je, ze p.generalny Orange je prave z tohto mesta.
Naposledy upravil tomcop dne 8. 7. 2009 13:39, celkově upraveno 1
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 7. 2009 20:55

Uz len dodam, ze je to uz skoro 2,5 hodiny, cize ma nesklamali, drzia sa svojho standardu....
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod igz 7. 7. 2009 22:06

Som na tom uplne identicky. Cervena ledka na konvertore a .... nic.

Je to na zaplakanie. Chvilkovy vypadok elektriky odstavi optiku Orange na hodiny a hodiny. Snad ked sa rano zobudim tak uz bude vsetko v poriadku....
igz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acdc 7. 7. 2009 22:07

veru tak :( mne sa to rozbehlo pred 11tou, teda vypadok cca 3 hod., ale nie vsade v PD bol zasa tento vypadok ...
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod Peter85 8. 7. 2009 05:23

Ja som prekvapený z toho, čo vy tu píšete. Ja som z PO, ale tu sa nič také nedeje. Či je slnko, či dážď, vždy tu ide. Za ten rok, čo ho mám, neviem, či to dokopy vypadlo päťkrát. Ináč mám pocit, že u vás vypadne elektrika pri každej búrke. To je tiež zvláštne, pretože u nás elektrika nevypadla už ani nepamätám.
Peter85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 06:01

Peter85, ja viem, ze vypadne, ale vie to aj Orange, tak by sa mal podla toho zabezpecit. Platim za sluzbu rovnake peniaze ako ty a nedostavam ani z daleka to iste...
To, ze tu vypadava elektrika, to je zase ina kava, aj to ma isteho casu stvalo, ale ako vzdy na Slovensku, tu nikto negarantuje sluzby, len plat a garantuj svoje platby. Takto nam odislo video, pc. Teraz uz mam na dolezitych veciach prepatovky.
Preto som napisal, ze neodporucam Orange optiku v Prievidzi, ine mesta nehodnotim. Ono to cloveka nastve, ked kazdy tyzden v case okolo 20.00-24.00 nema tv a ani internet. Vcera ma skor stvala ta televizia. Clovek sa na nich spolieha, chce si pozriet nieco, na co sa chysta cely tyzden a 60s bez elektriny a baaac...
Ja som vypinal NB o 22.30 a stale to neslo. Som fakt velmi nastvany na Orange...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 8. 7. 2009 08:19

Peter85 píše: Ináč mám pocit, že u vás vypadne elektrika pri každej búrke. To je tiež zvláštne, pretože u nás elektrika nevypadla už ani nepamätám.

Vcera ziadna burka nebola, ked to vypadlo. U mna ani elektrika nevypadla (a vypadok nebol v celej PD), problem je len niekde tam, kde maju umiestnene svoje zariadenia. A elektrikari su monopol, nikto s nimi nepohne, len plat, inak ta odstrihneme, to vedia zareagovat velmi rychlo ....
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 08:23

No ja viem, ze burka nebola... Len to proste na mozno minutu vypadlo. Mozno niekde inde bola burka. Asi 20s potom este net isiel (ked nesla elektrika, viem to,lebo mam ups), ale uz som tusil, ze bude zle.
No to ja viem, ze odstrihnu cloveka velmi rychlo, znama dlzila mozno 40 centov, ani to nie, ani o tom nevedela a jedneho dna u nich zabuchali a chceli ich odpajat.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 8. 7. 2009 08:56

Bohuzial, tie vypadky sa mnozia, nie je to nic prijemne, hlavne ta telka zamrzi, aj ked ja ju nemam zatial od nich :)
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod scxdigital 8. 7. 2009 08:57

tomcop: tymto nechcem v ziadnom pripade obhajovat orange, pretoze ak by som mal take vypadky ako ty bol by som pekne *****....nastastie u nas el. tak casto nevypadava....
...kedze technologiu tak trochu poznam, problem nie je v tom ze by orange nemal UPS. On ich ma a ani vypadok elektriny neobmedzi prevadzku orange zariadeni. Problemom vsak je, ze po vypadku el. vypadnu vsetky kovertory u zakaznikov na sidlisku a po opatovnom nabehnuti elektriny sa vsetky konvertory naraz dozaduju pristupu ... a toto prave orange zariadenia nezvladaju v realnom case. zial je to dane technologiou a vyberom dodavatela tejto technologie. presne tak ako pises, zrejme snaha je zmenit algoritmus opatovneho prihlasovania konvertorov a tym urychlit dobu nabehu, ale kto vymyslel takyto system musel byt poriadne nedosledny ked nemyslel na hromadne vypadky konvertorov...asi dan za novu technologiu... :hm
scxdigital
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 09:03

scxdigital, moj konveror nevypadne, ja mam ups. Ja rozumiem, ze to nie je take jednoduche, ale u mna neobstoja. Od marca uz ten algoritmus mohli zlepsit, stale je to taka ista bieda, ako bola.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 8. 7. 2009 12:48

Tak včera to aj mňa extrémne nas*alo... Fakt stupídne to musia mať vyriešené že to minútka bez prúdu vyradí z prevádzky na 3 hodiny... Tiež som musel použiť mobilný internet (od t-mobilu, teda nič predplatené, jednoducho som minul euro z kreditu...).
Platíme im za to aby to išlo 24 hodín denne... Určite sa to dá nejako vyriešiť aby to po výpadku nabehlo do pár minút, len to sa ešte asi dosť ľudí nesťažovalo... Keby chcú tak to vyriešia za pár dní tak aby to išlo dobre vždy :hm Neviem či sú taký blbí alebo leniví alebo na to potrebujú nejakého experta z Francúzska >:-(
Ešte teraz mi ide dokonca upload tak 0.15 Mb/s, ale som rád že internet vôbec ide...
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 13:04

No PatrikL, uz viackrat som sa takto dotahoval aj na forach aj na ich super linke a my neplatime, aby to islo 24h. My platime a musime sa modlit, ze to pojde. Oni totizto nic negarantuju. To som pocul aj na linke, dostal som to tusim aj mailom a aj na fore sa niektori chytrolini vyjadrili, ze ked chcem garantovanu sluzbu, musim si veeeela priplatit. Len problem je to, ze uz kazdy lokalny poskytovatel bez megalomanskej reklamy dokaze pri vypadku elektriny poskytovat internet, len Orange nie. A vcera az tak neslo o internet, ale ta tv ma maximalne *****.la.
A neboj, oni vedia, ze maju problem, ale takisto vedia, ze napr.ja som sa zaviazal na 3 roky, ty mozno na 2. Cize tam beru tu istotu.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 8. 7. 2009 13:16

hehe, hajzlíci ešte aké reklamy majú
"najstabilnejšie pripojenie na internet" - mali by tam dať ešte hviezdičku za to, že len v prípade ak nevypadne prúd alebo sa niečo iné nepokazí (najlepšie každý týždeň)...
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 13:31

...no dnes som isiel okolo jedneho ich billboardu, az ma napinalo :lol:

Inac som velmi zvedavy, napisal som toto cele aj tomu ich ombudsmanovi, resp. ombudsmanke, velmi ma zaujima odpoved... AK nejaka bude.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků