Toshiba A300 ako na recovery partition Win Vista

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod someboy 9. 8. 2009 14:26

zdravim,


Vedel by mi niketo poradit ako mozem nainstalovat Win Vista z recovery partition??
Dakujem
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 8. 2009 14:55

pokud mas A300 s win , tak mas recovery utilitu primo od toshiby...

//edit: v posldeni dobe je mozek rychlejsi nez mozek.. :) takze startuj proste pres F8, dej opravu a pokracuj podle instrukci
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 10. 8. 2009 08:23

skusal som dat F8 a recovey ale nabehla modra obrazovka tak ako pri starte...
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 8. 2009 08:30

tak sem hod kod chyby
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 10. 8. 2009 08:47

Modra obrazovka
Technical information:
xxxx STOP: 0X0000C1F5 (0xX01A000A, 0x817A1000,0x00000000, 0x00000000)

to iste mi vypise aj ked dam safe mode, a aj normalne ked chcem spustit...
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 8. 2009 09:24

Zkus stahnout http://neosmart.net/blog/2008/windows-v ... -download/
Jinak na OEM recovery particie to samozřejmě nezabere ale na opravu instalace to stačí,pokud problem není hodně zavažný.Aspon k bodům obnovy,připadne opravě bcd atd se dostaneš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 10. 8. 2009 11:11

stiahol som to vypalil ale ako mi to zacne bootovat tak v pravom hornom rohu blika len podciarkovnik a nepokracuje to dalej....
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 8. 2009 10:13

Tak v tom pripadě je celkem zle,i když jak jsem řekl na OEM stroje s rec. particii to není to pravý kolikrat.A co na to řika řekněme slax nebo něco podobnýho at se ví jestli jde o HW příčinu?
Někde mam return kodes doma tak bych se mohl možná mrknout na tu hlašku jestli tam bude.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 11. 8. 2009 12:48

Nedarilo sa mi to z tej recovery partition obnovit... Skusal som tam nainstalovat Vistu, zo zaciatku to hadzalo tu istu chybu ako ked som dal F8 a repair, ale potom som sformatoval cely disk a nainstaloval vistu... Lenze problem je to ze sa jedna o tu licenciu Home Premium SP1 Oem, ktoru sa mi zatial nedari zohnat.... neviete o niejakom zdroji, kde by sa to dalo stiahnut???
Mam spravenu zalohu celej tej recovery partition (image ma 180mb) vo vnutri je jeden subor boot.wim nedalo by sa to niejako napalit a nabootovat s toho???
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 8. 2009 13:56

Ale obecně - skryta particie - rovna se servisni particie.Každý notas který toto používa ma sekvenci k vytvoreni rec. disku napřiklad.Potom mivaji v biosu polozku ja nevím například security kde sekvence přikazů vede k obnovení nastavení z tov. particie.Ale je to všude jiný někde k tomu stačí bios - sekvence - obnova.Někde recovery disk - boot - obnova.Nebo si vybrat z variant.Pokud jste si dělal zalohu one particie a udělal to tak jak se to dělat ma - můžete ji prostě nallit zase zpatky.Mela by byt opet skryta.Sranda je že RC particie znamena i nestandartatní zapis v MBR.
Ale zeptam se proběhlo Boot - F1 - F8 - System recovery option - pak ty blbiny languague atd a pote už admin heslo atd a volba TOSHIBA HDD RECOVERY pote dotaz system recovery ano-ne? A naběhla modra obrazovka?
Nesmite odprasknout volbu co ma Toshiba k obnovení systemu MICROSOFT!!!- ta používa body obnovení Vist - a ted pokud je chyby ve službě ktera je za to odpovědna nebo jste si je vypl - následuje Blueescreen - musíte jít na druhou VOLBU ktera zní podobně ale je uplně jiná - obnovení systemu bez toho Microsoft - ta vrací do továrního.S tím přeplacnutím particii jste se krutě ukvapil až ted mne trklo proč Vám to haže Blueescreen - použil jste při f8 špatnou volbu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 11. 8. 2009 15:36

no ja som to robil podla tohoto navodu http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9102IR0000R01.htm stlacil som F8, dal repair zacalo nacitavat windows is loading files dokoncilo to dokonca a potom modra obrazovka......
Teraz som obnovil cez ghosta cely hdd a zase to robi...Dokonca nechce ani nainstalovat vistu z cd, (co mi predtym po sformatovani celeho hdd fungovalo)
V biose som pozeral nic z recovery som tam nenasiel...V zalozke security boli veci ohladom hesla...
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 8. 2009 16:25

Jak jsem řekl - je to výrobce od výrobce jine,dokonce tentýž výrobce to mívá jinak.Viz jine volby u třeba Aceru ohledně biosu a nastavování.Takže budu předpokladat že se ti nepovedlo udělat něco o čem nevíme protože to by potom každa rada byla uplně zbytečná..
Neboli původně měls havarii pote použils Toshiba HDD RECOVERY - navrat do továrního stavu a bluescreen ,nešlo to.

Pote jednou nainstalovals system a pote jsi nahodil zalohu udělanou ghostem - sice chybí klíčové info o záloze - neboli stav v jakem se věc kterou zalohovals nacháchazela ale to řekněme de vynechat.
Takže pokud se budem bavit o důvodu proč to nešlo do tovarniho zpět tak asi takto pokud by byl vadný disk - odcházel tak system neobnovíš například,protože prostě nezapíšeš korektně co potřebuješ,pokud by byly v pr.eli ramky - zase to samý.Tím se vracím k příspěvku číslo 1 - co na stav tveho PC říka řekněme slax - live cd - usb s příslušnými diagnostickými nastroji?Nebo live cd na bazi barta s tímtež atd?disk je ok?Ramky OK?
S tím se začína ne končí...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 11. 8. 2009 16:32

No je to kamaratov notebook...Ako mi ho doniesol pustil som Memtest, potom hdd regenerator, a potom som spravil zalohu celeho hdd do image...
Idem skusit este slax...
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 8. 2009 16:54

No jo takže to mění situaci.Co on s ním dělal než mu klekl ví jen pánbůh.Zaloha byla bitova kopie celýho HDD nikoliv jen particie - oddílu řekněme C,rozumím tomu dobře?Jestli jen cečka tak byla k ničemu defakto a měla by to být bitova kopie.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 12. 8. 2009 08:57

Ak viem tak je to tak že tie odieli sú buď schované alebo aj viditeľné napríklad ja vidím zálohu NB vdaka ktorej sa dá obnoviť nezmazal si nejaký súbor na rozdelenom disku od prvého zapnutia a teraz tým pádom nemôže pokračovať proces obnovy?
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků