ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mitoo 29. 8. 2009 10:13

Dik za odpoved.Aj ked to balickovanie je brutalne zle urobene!!!Baliky nemaju nic spolocne so zanrom danych tv stanic.Co je skoda.V magiu to maju prepracovane skoro k dokonalosti.Dalej,by tu mohla byt moznost objednat si i tv vo vlastnom zneni....To znamena,urobit si balik podla vlastnej potreby za cenu povodneho.V baliku by bolo napriklad 5 stanic,ktore by som si tam naskladal ja.
Je pravda,ze tv moc nesledujem,lebo vsetko je na nete ale ked tak,si chcem tv vychutnat.Ja tu mam FiberTv - start.Staci to ale obcas by neuskodilo pozriet i nieco ine.
A dalej,kedze som presiel z Magia na Fibertv tak mozem povedat,ze v Orange by sa mali naozaj snazit,lebo cele menu je velmi zle riesene.Box je o nicom.Chcelo by to s HDD.Dalej moznost multifunkcneho ovladania na tv.Kto sa bude zahadzovat s viac ovladacmi.A urgentne zmenit balickovanie.To znamena nie ako ich napadne ale podla zanru,pripadne podla vlastneho gusta....Ved nas zakaznik nas pan...NIe?
Ozi este jedna vec.Start boxu je dost dlhy.Na to,ze sa na prenos vyuziva optika ma to dost zarazilo.V magiu to slapalo skoro okamzite.Vie mi to niekto vysvetlit?
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod globalist 29. 8. 2009 11:47

mitoo píše:Ved nas zakaznik nas pan...NIe?


U Orangu?? Sa radsej rychlo zobud chlape, lebo nebudes podakovat. :p
globalist
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 29. 8. 2009 13:43

mitoo: Balicky su podla zanru :) predtym, nez som sidal komplet, som mal doku+sport. Na druhej strane niektore stanice su zaradene zvlastne, to uznavam.
Pomalsi start je dan za kvalitnejsi obraz. A zrejme aj za to, ze T-Com nakupil celu platformu v ramci licencie, Orange si to vystaval vo vlastnej rezii.

TV Doma - promo a reklamy? :) dakujem, neprosim. Vlastne cely tento kanal je podla mna zbytocnost :)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 1. 9. 2009 11:51

Tak od zajtra je tu UPC so 120MBit...myslíte že Orange bude reagovať?
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhett 1. 9. 2009 13:39

Napriklad zvysit klasik na 50/5 - by som neprotestoval. Podla mojho nazoru je vsak 120 len cisty marketingovy hype. Som presvedceny o tom, ze v sucasnosti bohate staci 70-80 mbps aj pre skutocne narocneho uzivatela.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 1. 9. 2009 13:44

mitoo píše:Dik za odpoved.Aj ked to balickovanie je brutalne zle urobene!!!Baliky nemaju nic spolocne so zanrom danych tv stanic.Co je skoda.V magiu to maju prepracovane skoro k dokonalosti.Dalej,by tu mohla byt moznost objednat si i tv vo vlastnom zneni....To znamena,urobit si balik podla vlastnej potreby za cenu povodneho.V baliku by bolo napriklad 5 stanic,ktore by som si tam naskladal ja.
Je pravda,ze tv moc nesledujem,lebo vsetko je na nete ale ked tak,si chcem tv vychutnat.Ja tu mam FiberTv - start.Staci to ale obcas by neuskodilo pozriet i nieco ine.
A dalej,kedze som presiel z Magia na Fibertv tak mozem povedat,ze v Orange by sa mali naozaj snazit,lebo cele menu je velmi zle riesene.Box je o nicom.Chcelo by to s HDD.Dalej moznost multifunkcneho ovladania na tv.Kto sa bude zahadzovat s viac ovladacmi.A urgentne zmenit balickovanie.To znamena nie ako ich napadne ale podla zanru,pripadne podla vlastneho gusta....Ved nas zakaznik nas pan...NIe?
Ozi este jedna vec.Start boxu je dost dlhy.Na to,ze sa na prenos vyuziva optika ma to dost zarazilo.V magiu to slapalo skoro okamzite.Vie mi to niekto vysvetlit?


Na vsetky tvoje otazky dal odpoved ich marketingovy riaditel, ktory priznal ze na FiberTV sa neorientuju je to len ich doplnkova sluzba...cize zmeny sa asi tak skoro nedockas..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 1. 9. 2009 22:01

To rhett: Ďalšia vec je to, že konveror má len 100MBit porty takže to by museli meniť konvertory ak by chceli poskytovať rýchlosti nad 100Mbit...Ale jednoznačne je dobré,že je aspoň nejaká súťaž, možno to pohne s rýchlosťou, možno s cenou a možno ostane všetko tak, ako je doteraz, uvidíme.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revenant76 1. 9. 2009 22:59

konvertor ma porty RJ-45, ktore su uplne rovnake pre 100 aj 1000Mb rozvody.
podla toho co je na nom pisane je do rychlost 2,5/1,25 Gb/s. (down/up)
100Mb je router, ale to je zalezitost par sto korun (konvertor stoji udajne skoro 10.000Sk)

Obrázek
revenant76
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tymian 2. 9. 2009 11:29

takze mame tu novy firmware na stb a ja sa pytam co je tam nove? :-D
naozaj som dufal ze po nainstalovani noveho firmwaru uz bude dostupne nahravanie, ale bohuzial orange to bude testovat asi donekonecna....
v porovnani s magiom je fibertv totalny otras
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 2. 9. 2009 11:32

fiberTV je doplnkova sluzba k internetu Orange, tak vela od toho neocakavaj. Podla mna FW poriesili len doplnenie a posun kanalov kvoli super kanalu Doma. Nic viac by som tam nehladal.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 2. 9. 2009 17:38

revenant76 píše:konvertor ma porty RJ-45, ktore su uplne rovnake pre 100 aj 1000Mb rozvody.
podla toho co je na nom pisane je do rychlost 2,5/1,25 Gb/s. (down/up)
100Mb je router, ale to je zalezitost par sto korun (konvertor stoji udajne skoro 10.000Sk)

Obrázek


Konektivita ktorú spomínaš je pre optické rozhranie, nie pre tie porty RJ 45, ktoré sú na konvertore. A tie sú predpokladám ako poznám Orange a ich nakupovanie len 100Mbit...čím lacnejšie tým lepšie... tak asi kupuje Orange, do budúcnosti asi nemyslia.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zaxxon 2. 9. 2009 18:46

Liu píše:
revenant76 píše:konvertor ma porty RJ-45, ktore su uplne rovnake pre 100 aj 1000Mb rozvody.
podla toho co je na nom pisane je do rychlost 2,5/1,25 Gb/s. (down/up)
100Mb je router, ale to je zalezitost par sto korun (konvertor stoji udajne skoro 10.000Sk)



Konektivita ktorú spomínaš je pre optické rozhranie, nie pre tie porty RJ 45, ktoré sú na konvertore. A tie sú predpokladám ako poznám Orange a ich nakupovanie len 100Mbit...čím lacnejšie tým lepšie... tak asi kupuje Orange, do budúcnosti asi nemyslia.



no uvidime ako zareaguju na ponuku UPC a ci to pojde cez tych 100.
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlie111 2. 9. 2009 23:00

vazeni sudruhovia a sudruzky z firmy ORANGE, prosim vas zobudte sa uz konecne, ked ste ma verbovali na FiberTV v januari, slubili ste vraj nahravanie na sto percent bude fungovat do 2,3 mesiacov. Dnes je september a stale nula bodov, jedna sa o mesto Bratislava cast Ruzinov. Prechadzal som v januari z Magia na FiberTV a po par mesacnych skusenostiach by som dnes na 100% ostal pri Magiu. MagioTV by som povedal ze je minimalne o triedu lepsia sluzba ako FiberTV, chcel som velmi optiku preto som vam podlahol. Najsmutnejsie na tom je ze ako mi pripojili optiku od Orange a upisal som sa na 2 roky, tyzden nato T-Com dotiahol optiku do baraku. :grr: :grr: :grr:
charlie111
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 3. 9. 2009 06:35

charlie111: no tak to teda nastve, ja osobne uz tiez do FiberTV nepojdem, pokial nezmenia ich vnimanie tejto sluzby ako "doplnkova". Dost ma stve, ze v podstate si robia co chcu a absolutne ich nezaujimaju reakcie ludi. Ziadne nove HD programy, nic...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 3. 9. 2009 17:19

charlie111 píše:vazeni sudruhovia a sudruzky z firmy ORANGE, prosim vas zobudte sa uz konecne, ked ste ma verbovali na FiberTV v januari, slubili ste vraj nahravanie na sto percent bude fungovat do 2,3 mesiacov. Dnes je september a stale nula bodov, jedna sa o mesto Bratislava cast Ruzinov. Prechadzal som v januari z Magia na FiberTV a po par mesacnych skusenostiach by som dnes na 100% ostal pri Magiu. MagioTV by som povedal ze je minimalne o triedu lepsia sluzba ako FiberTV, chcel som velmi optiku preto som vam podlahol. Najsmutnejsie na tom je ze ako mi pripojili optiku od Orange a upisal som sa na 2 roky, tyzden nato T-Com dotiahol optiku do baraku. :grr: :grr: :grr:



Nuz politika OR je jasna..aj p.Golian to priznal ze FiberTV je len pridruzeny produkt a priorita je internet..TV je len ako druhorada sluzba a doplnok...
Sefko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků