UPC Chello/Fiber Power BA problemy

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slavko.sk 15. 9. 2009 22:04

Petrzalka, problemy od cca 11:30, v UPC mi povedali ze o probleme vedia a dneska bz to malo uz byt ok.
Je ale fakt ze posledne mesiace je to zufale s Chellom, volam tam aspon raz za mesiac co mi to blbne.
slavko.sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Triplespace 15. 9. 2009 22:20

A odpoved? opravia to?
CPU: INTEL CORE 2 Duo E6600 2.4 @3.5+Freezer MB: Gigabyte P35-DS3R RAM: DDR2 2X1gb A-DATA Extrem edition
vitesta 800mhz HDD: Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB VGA: MSI 8800GT OC DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX650W Monitor: HP Pavilion 22"
Triplespace
Junior

Odeslat příspěvekod syntaxTerror 15. 9. 2009 23:00

Na hotline je uz hlaska, ze opravuju problem v BA( s operatorom sa mi spojit nedalo od rana).
Na strankach podpory nie je ale stale avizovany ziadny zasah.Divny pristup internet providera
syntaxTerror
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dev_null 16. 9. 2009 08:04

Takze informacia z Petrzky :
Dnes rano o 8:00 stale nic. Rychlost radovo v kB, nenacitaju sa dokonca ani samotne stranky http://www.upc.sk alebo http://www.chello.sk Hanba !!!
Inak co som si vsimol, tak sa mi radikalne zmenila IP. Uz takmer od zaciatku roka som si drzal stale jednu IP aj napriek restartom modemu alebo vypinaniu PC. Teraz som vsak v piatok odchadzal na vikend, takze som vypol pocitac aj modem a ked som sa vratil, tak modem mal najskor problem s DHCP a prideloval mi nejaku defaultnu IP, s ktorou sa ale neda dostat na web. Po niekolkych pokusoch mi vsak bola pridelena adresa, ktoru som dovtedy nemal. A internet bol ukrutne spomaleny. Preto som upodozrieval UPC, ze ma prehodilo do nejakeho segmentu urceneho pre stahovacov, co teda nie som :-D Ale ked citam toto, tak to vypada tak, ze technici v UPC mali tiez predlzeny vikend a nema to kto riesit :D
dev_null
Junior

Odeslat příspěvekod tulino 16. 9. 2009 08:42

sorry za off, ale aspon som sa opat presvedcil, ze odist po rokoch z Chella bol spravny krok, mal som nastastie kam (co nemoze povedat kazdy)
tulino
Junior

Odeslat příspěvekod xiller 16. 9. 2009 09:33

u mna podobny problem, ale zda sa ze pomala rychlost je len pri surfovani pretoze z FTP taham plnou rychlostou 1,5MBps
pri teste na speedmeter.sk mi namera 2-10KBps no na speedtest.net 15,8 Mbps

tiez som si vsimol ze im zrejme nefunguje autentifikacia podla MAC pretoze som kabel pichol do druho PC a net siel aj bez zmeny MAC
xiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod floko 16. 9. 2009 09:52

MAC uz tusim nekontroluju dlhsie
floko
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 16. 9. 2009 10:01

ftp nepoužívam ale inak nejde skoro nič, len niektoré náhodné stránky idú trocha prijatelnejšie (napr sme.sk) ; Tieto stránky fóra mi idú často pomaly ako cez modem 14.4 kbps; speedmeter zive nenačítalo vôbec; nemôžem si stiahnuť program ktorý má zadarmo licenciu len v danom dni ; hlúpych 12 MB ukazovalo 15-25 hodín do stiahnutia), nemôžem využiť internetové bankovníctvo (chcel som platiť aj UPC); nenainštalovali sa mi vôbec pluginy v novoinštalovanom programe (songbird) a radšej som sa včera vôbec nepúšťal do update firmwaru telefónu, lebo by som ho pro tej nefunkčnosti chella určite odpísal.
Proste absolútne nepoužitelný internet, a to som ešte nespomenul že mám predĺžený rapidshare do konca mesiaca a len tak do vetra; nestiahnem cez neho nič (striedam si sťahovacie obdobia s "pozeracími" - 30dňové predĺženia z ledva naškrabaných bodov :oops: ). Ešteže UPC nás pekne informuje a rýchlo odstraňuje problém, a vôbec sa im nevyskytuje opakovane; zákaznícke služby ako vždy na úrovni. Tiež sa mi posledné dni nepodarilo vôbec pripájať cez LAN/ethernet kábel, iba cez spomalené USB. Našťastie som u nich len do konca mesiaca (tá ich nová hyperrýchla služba pripojenia internetu má sťažnosti zákazníkov už z NL, že deklarované rýchlosti nedosahuje, takže ani svetlé zajtrajšky tu nehrozia). Naposledy som mal bezproblémové chello asi pred rokom a pol - išlo dovtedy asi rok v pohode.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syntaxTerror 16. 9. 2009 10:28

Helpdeskom UPC sa zrejme prehnala smrť alebo vlna výpovedí a nikde na tomto pomalom a padavom nete žiadne informácie. To mám ísť von? Na vzduch? Či začať upratovať?
Dokedy ešte, súdruhovia? Dajte nejaký odhad.
syntaxTerror
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zaxxon 16. 9. 2009 10:55

Hotline operátora hlási obsadenie všetkých operátorov. Hovorca spoločnosti UPC Jaroslav Kolár odmietol pre server DSL.sk poskytnúť stanovisko k aktuálnym problémom hláseným užívateľmi a tiež neodpovedal na otázku ohľadne očakávaného termínu odstránenia hlásených problémov.

>>>>> http://www.dsl.sk/article.php?article=8049 <<<<<

Poznámka redakcie: oficiálne informácie od UPC: http://www.zive.sk/bleskovky/internet-od-upc-ide-v-ba-pomalsie-problem-vyriesia-popoludni/sc-4-a-284368/default.aspx

Obrázek
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nidko 16. 9. 2009 11:28

BA Petrzalka vcera aj u mna katastrofa, stranky nacitavalo niekedy hned, niekedy tak po 20 sekundach som musel refreshovat aby som nieco videl, streamovane videa nula bodov, to si clovek stihol medzitym odskocit na veceru.. speedmeter na dsl.sk ukazoval tak 60 kbps, speedmeter.sk uz 13 Mbit/s download, no realne to chce pevne nervy aby pri tom clovek dokazal sediet.
Dnes rano bez zmeny..
Nidko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Morphos 16. 9. 2009 11:39

U mna v petrzalka ten isty problem - zacal 15.9 okolo 01:00 skoro rano, a tiez bol ten isty problem niekedy v noci tusim cez vikend.
Len upresnim pre tych co sa v tom nevyznaju, ze problem je konkretne v tom, ze sa stracaju packety a to v nahodnych casovych intervaloch - co v skratke znamena ze je chybovost na linke.

Ked idete na internet tak prva zastavka vasho packetu je v Chelle na IP-cke 89.173.45.1 kde je vsetko OK potom to ide na 217. 23. 249. 97 (tiez v Chelle) kde sa uz sem tam packety stracaju a potom je to uz cele spomalene az ku cielovej stranke ktoru ste zadali do prehliadaca lebo packety sa musia znovu odosielat, ale predtym este cakat urcite intervaly atd..proste ked sa vam nacitavanie stranky v nejakom momente nachvilu zastavi znamena to, ze sa stratil packet a musi sa pockat urcitu dobu a znova odoslat a stranka sa vam takto postupne nacita. Horsie je to pri napr. online flash hrach ktorych nacitavanie sa pri vypadku packetu proste zastavi.
Morphos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crq666 16. 9. 2009 11:42

Mam Chello 20/2, byvam vo Vrakuni, ale podla spolubyvajuceho je dnes vsetko ok, speedtest.net ukazuje sice download len cca 10 Mbps, ale ping je 14 ms. Nemam moznost sam to odskusat, ale spolubyvajuci pise ze to ide v pohode. Inak zaujimavy problem bol s Chellom v celej BA aj v nedelu rano, konektivita na slovenske servery bola sice v pohode, ale na servery do zahranicia boli strasne pingy, stranky sa nenacitavali, vsetko islo strasne pomaly. Trvalo to asi do nejakej 15:00.
Tu sa to rozoberalo:
viewtopic.php?f=924&t=1086004
crq666
Junior

Odeslat příspěvekod soundtrackofil 16. 9. 2009 11:43

no jo, teraz už len počkať.

každopádne chcem sa tak laicky opýtať, mám modem arris a včera mi na modeme blikalo svetielko (kontrolka či čo) po označením "power" a internet prakticky celkom vypadol na nejaku chvílu. aj vám to robilo ?

inak teda samozrejme, petržalka, internet spomalený.
a ked som si meral rýchlosť tu http://speed.upc.sk tak ešte ráno to sotva načítalo, ani som nečakal na výsledok. ale zas na druhú stranu v nedelu som tiež cez to meral rýchlosť a nameral takú aká má byť, no internet bol aj tak pomalý.

a aktuálna situácia - pred pár minútami bol pomalý, teraz to ide ako má meral som aj rýchlosť, len tie viedá (youtube a iné) sa načítavajú pomalšie než obvykle, ale idú. obávam sa však že toto zlepšenie je chvílkové, o pár minút bude zrejme opäť pomalý :D
sandisk sansa clip 8gb strieborný + Phonak Audéo Perfect Fit Earphones
soundtrackofil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syntaxTerror 16. 9. 2009 11:52

Problemom asi bude, ze na upload sa neuplatnuje limit. Na 15/1.5 Mb uploadujem 1.3MB -nastal skvelý čas na upload fotiek :).
syntaxTerror
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků