ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod guard1 10. 9. 2009 12:59

usb stick je poravdepodobne usb kluc? Ja som tam vopchal 32GB pretec a spoznal ho ako 2GB a takisto HD programy seká.
guard1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhett 10. 9. 2009 18:46

Ano, je to USB kluc. 2GB je momentalne horny limit dany firmwarom. Pokial viem, tak ten limit chcu zvysit, no kedy to bude...

:)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod jafb 12. 9. 2009 19:06

neviem, či je 2 GB limit, ja som do STB vopchal tiež 8 GB kľúč Kingston DataTraveler, STB mi ukázal 4 GB, len ho nedokázal naformátovať, formátoval vyše pol hodiny, potom ma to prestalo baviť, tak som to zrušil, pokúsil som sa naformátovať 1 GB kľúč a s ním to isté, vyše pol hodiny mi ukazovalo, že formátuje, tak som to tiež zrušil.
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod roki 13. 9. 2009 11:28

Nazdar,tak mne tiež po najnovšom upgrade software nejde pri zapnutí FiberTV zvuk na kanáloch HD.Ten nabehne vždy až po reštarte setopboxu.Mám už ORANGE TV plné zuby.Už aby mi skončila viazanosť.ORANGE-babráci a lemply.Bol som na dovolenke,mal som po splatnosti 3 dni faktúru a hneď mi dali penále.Načo by opozorňovali sms-kou,zakazník nemáte zaplatené.Nie oni hneď penále.A TV blbne stále.Ber ich čert.
roki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 13. 9. 2009 13:46

čo všetko blbne? Mám ich zameraných ako menšie zlo (možno si objednám), spolu s internetom by mohli dať pomerne priaznivý tarif. Pomalé prepínanie, blbé zoradenie staníc, zlý obraz...? Máš ten posledný box ktorými teraz disponujú? Inak 3 dni po splatnosti dať penále, to som ešte nikde u podobných firiem pre bytových zákazníkov nevidel.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhett 13. 9. 2009 14:35

Prihlaseny: nepocul si, lebo je to kravina. Upomienka sa vystavuje az ńa nejaky 8-mi den po splatnosti (osobne overene:)). Co sa tyka FiberTV, tak z mojho pohladu:
- dlhsi start STB (cca 20s.) a pomalsie prepinanie pri HD kanaloch
- horsia odozva ovladaca, specialne pri niektorych typoch panelov pre vysoku interferenciu ziarenia od zdrojov TV
- nemoznost menit poradie stanic (jedine cez vlastny zoznam oblubenych stanic)
- no TXT
- sem tam (u mna konkretne raz za dva mesiace) vytuhne STB - potrebny tvrdy restart
- akoby nedotiahnuty Timeshifting

+ velmi rychla a bezproblemova instalacia (volali mi este v den objednania a na druhy som uz vychutnaval vyhody optiky :))
+ 10 HD programov - aj ked drviva vacsina upscalovanych, no rozdiel je poznat
+ vynikajuca kvalita obrazu - u mna najsilnejsi argument, pri ktorom vsetky vyssie uvedene minusy nepokladam za nejako vyrazne rusive

Ani + ani - by som nedal pozicovni, nahravaniu (STB bez HDD,nahrava sa na serveri v Orange-i) a ani tomu ze je to jeden operator=jedna faktura=jeden vypadok=vsetko dolu :)
V kombinacii s internetom je to podla mna dobra volba. Ja som s TV spokojny a niekedy sa az divim, co vsetko maju ini ludia :shock: strasne rad by som vedel, v com je ta niekedy az extremna odlisnost.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod vladocop 13. 9. 2009 17:47

tie Sagem setoboxy sú také citlivé na výpadok prúdu? Pokazila sa mi predlžovačka, nejaký skrat. Odvtedy sa setobox nedokáže napojiť na optiku, stále inicializuje, ale nenabehnú hodiny, a prístroj nie je napojeny na siet. Neviem čo s tým. Dá sa to nejako resetnúť? Je to vhodné na reklamáciu? Ide o 2. setobox, po vyskúšaní v inej izbe, na druhom kabli nefunguje ani tam. Asi ten skrat niečo odpálil?
vladocop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 14. 9. 2009 00:52

vladocop:Ak sa nezosynchronizuje,tak nemas co riesit...zavolaj na 939 a poslu Ti tam nejakeho manika z novym STB,lebo ten tvoj je odpaleny..ak si menil napajaci zdroj a skusal porty na konvertori ETH1,ETH2,ETH3 a nikde sa nechytil tak jedine vymena pomoze...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 14. 9. 2009 07:09

rhett, dík za postrehy. dajú sa tie prístroje normálne vypínať (nielen do standby, ale trebárs z el. zástrčky), aby potom pri každodennom zapínaní neblbli?
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhett 14. 9. 2009 21:18

Prihlaseny - musime si pomahat :) Bol by som rad, keby niekto tie +/- pridal aj zo svojho pohladu, mozno som na nieco zabudol, alebo pokladam iste veci za dolezitejsie.
Ja ich vypinam zo zastrcky len malokedy (ked viem, ze nebudeme doma dlhsi cas), no nepostrehol som nejaky error s tym spojeny. Mozno by vedel napisat niekto, kto setri elektrinou viac, ako ja :)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod halef 14. 9. 2009 21:29

Zdravim, ja okrem konvertora, vsetko vypinam pred spanim-mam to na jednej chranenej zasuvke /stb,tv,hifi,dvd aj router/ a v suvislosti s tym vypinanim som nezaznamenal ziaden problem, skor tomu ten restart asi pomaha..., konvertor vypinam, len ked odchadzam z domu na dlhsie ako 1 den.
halef
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prihlaseny 15. 9. 2009 10:17

no určite po čase napíšem aj ja, čo mi na orangeTV bude vadiť, dosť si všímam rôzne "muchy" všeobecne (včera som sa im upísal, na budúci týždeň som dal termín zavedenia).
Magio dodáva len boxy vytiahnuté z klobúka (nemôžeš si vybrať značku - negarantujú či dodajú napr. motoroly alebo "zvučný" tatung), a to na čom stavajú už roky masívnu reklamu až tak neplatí/nahrávanie: ak si zaplatíš dva boxy na dva TV, tak druhý v žiadnom prípade nedostaneš nahrávací a T-com nedáva žiadne zľavy za kombináciu platenia TV+internet cez optiku. UPC má vysokú cenu za Stb s HDMI (inak dodáva len zaspaté scartové) a navyše mi u nich blbne internet, takže som skončil u orange; len škoda že od II. štvrťroka 09 zvýšili mesačné ceny za TV (klasik). Ich náhrada teletextu-no som zvedavý, či je tam aspoň tolko info a prehladne (vraj nad prezretých 100MB mesačne spoplatňujú 8-D ).
Vypínanie Stb: OK, aspoň bude menej elektromagnetického smogu v byte.
:arrow: A tá "pevná optická orange"-telefónna linka je normálne použitelná? Lebo vyzerá dosť výhodne, za 6,90 E 1000 minút volaní na všetky SK pevné + orange-mobily a ako vravia, mal by sa dať pripojiť na prístroj s bežnou telef. koncovkou.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod halef 15. 9. 2009 14:31

Prihlaseny-telefonna linka je ok, ja ju mam zadara, ale len zakladnu-aj tak tam mam 100 min.free na pevne siete-co je parada a staci mi to. Telefon napojis s beznou koncovkou /ale uz tou modernejsou/ a telefon musi mat tonovu modulaciu-to uz dnes nemaju len stare crepy...
halef
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 16. 9. 2009 17:32

Nema nahodou Orange nejaky vacsi vypadok (minimalne v BA) ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hideioshi 16. 9. 2009 17:42

Podla vyhlasenia na orange linke mame ospravedlnit vypadok v mestach: Bratislava. Volal som tam preto lebo uz od rana mi nejde net ani tv (na konvertore svieti optical na cerveno). Ked ten automat zahlasil, ze je vypadok, tak som uz operatora nesiel otravovat, i ked nad tym prave rozmyslam, lebo by som celkom rad vedel, ze co sa deje. Inak som v BA Petrzka!
I used to care, but now I take a pill for that.
hideioshi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků