Ztišení PC - prosím o pomoc

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 28. 9. 2009 16:51

Dík za radu, ten box teda koupim. Jinej zdroj nechci, je jen hlucnej. Tech Noctuu je tolik.. Jakej bys mi doporucil? Ten co sem uvedl?
Paul Saunders
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 28. 9. 2009 17:17

Ten co jsi uvedl bude idealni . Ma vysokou hustotu lopatek a bude vykonnejsi . Jeste by sel tento : http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Ma sice nizsi hustotu lopatek , ale muze ti bezet na 600 otackackach , kdezto tvuj prvni ma minimum 900 otacek .
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 28. 9. 2009 17:25

Ten co jsem uvedl se prý hodí se pry hodi na chladice apod, tam kde se vzduch musi tlacit pres prekazky bo jak :D
Ten druhej se pry hodi na vysavani nebo nasavani vzduchu. Beru ten co jsem uvedl.
Paul Saunders
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 9. 2009 21:52

Pokud chces pocitac, ktery nebude slyset, precti si cely tento clanek. Ale opravdu cely - pokud se OPRAVDU CHCES neco dozvedet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod ozak 14. 10. 2009 21:20

Porit si vodni chlazeni a mas ticho. :potichu
ozak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2009 22:17

Musim vyvratit omyl. Muj ULNA vzduch je tissi, nez libovolne cerpadlo, vcetne vsech Eheimu a jinych. Leda bys mel expanzku v jine mistnosti. Kdo neveri, at prijede do Benesova - s vlastnim vodnim pocitacem - na porovnani.

PS: Nikdy se mi nikde nic nevylije. A galvanicka koroze je pro mne neznamy pojem. Resp. pro mne znamy ... ale pro muj pocitac ne. : ))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod ozak 15. 10. 2009 17:34

Tak skus pasivni chladic a mas postarostech. A neni drahej. :potichu
ozak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2009 17:36

Tyhle vykriky do tmy miluju. : )

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Wena_F 15. 10. 2009 18:03

ozak pasivni chlazeni a vodni chlazeni neni zadna vyhra. v prvnim priprade musis mit dobre vetranou skrin, ktera zanmena hluk a v druhym pripade čerpadlo, ktery zname to samy. ani jedna z možnosti nemá takovy učinek jako KVALITNÍ chlazeni s ULN větrakama jako jsou třeba Noctua NF-S12B ULN
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x-father 29. 10. 2009 19:16

Jedine opravdu tiche PC je PC bez mechanickych casti. Uz sem takovy delal, ale jenom case stala 15 tisic a + SSD disk za dalsich 15. Chlazeni komplet pres heatpipe na venkovni vymeniky. Za 1000kc zazraky neudelas.

Moje doporuceni je prostorna skrin. Kvalitni zdroj s min 12cm vetrakem. Ve skriny aspon jedna dalsi pozice na 12cm ventilator. Grafika se pasivne uchladit da.

Nesnaz se pouzit co nejmin vetraku. Naopak vetraku musi byt dostatek, co nejvetsi prumery a co nejnizsi otacky. Osvedcili se me vetraky od actic cooling a to konkretne Arctic cooling Arctic FAN 12L atd. Stred vetraku je uchycen k ramecku pres pruzne gumove uchyty.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Předchozí stránka