ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 10. 2009 19:05

No ja som si to uzival vcera :) Enjoy. Mne pomahalo prepinat tv hore a dole.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod hideioshi 6. 10. 2009 19:51

19furioso píše:vypadky tv, aj netu v Nitre - Klokocina. Priblizne minutove, ako keby zamrzal konvertor asi od 19:15... Ma niekto podobne problemy?


Terazky podobne vypadky netu. Jedine co preziva je skype, setko ostatne pada, ako keby bol problem s dns alebo routovanim, tazko povedat. TV ide.
I used to care, but now I take a pill for that.
hideioshi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 6. 10. 2009 20:29

2-3 výpadky internetu aj v BB teraz večer.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 7. 10. 2009 03:59

Večer medzi 19:00 a polnocou som evidoval výpadky, jedine Skype sa tváril že funguje, ale behom pár minút bolo všetko OK. Potom niekedy okolo jednej, možno pol druhej ráno vypadol internet úplne, optical svietil na červeno. Vypnúť-zapnúť nepomohlo. Tento stav trval asi hodinu (neviem presne, pozeral som film), potom optical už svietil na zeleno, ale bez spojenia, reštart nepomohol, LAN nesvietilo. Medzitým sa mi podarilo z mobilu dovolať aj do Orangeu na 939, odkiaľ ma to prepojilo na operátora hotline (905), následne ma prepojili na niekoho z 939. Chalan mi hovoril že bol nejaký upgrade/update zariadení (neviem či ich, alebo môjho) ale musí preveriť či sa to týkalo aj mňa k čomu potreboval čas lebo podľa mobilného čísla mu dlho trvalo vyhľadanie. Za 5 minút volal späť, vraj som bol v dotknutej skupine a dá to na technikov a potom sa mi ozve keď mu odpíšu. Zaujímavé je že vtedy keď bol optical červený nedalo sa dovolať ani na 939. Po zadaní voľby 1-4 ostal telefón hluchý, a rovnako aj po zadaní 1-3. Na 905 sa neozval ani IVR systém, tam bol telefón hluchý ihneď. Už som si myslel že je všetko v čudu a môžem dnes čakať technika ktorý mi vymení modem, ale našťastie nedávno (neviem presne kedy, zase som pozeral film) internet znovu nabehol, IP ostala pôvodná.

Lokalita BA, Podunajské Biskupice, FN20/4, FT nemám

EDIT:
Napadlo ma že mám zapnuté aj základné monitorovanie dostupnosti (kontrola HTTP hlavičky routra každých 10 minút):
Obrázek
Naposledy upravil e1 dne 7. 10. 2009 08:58, celkově upraveno 1
e1
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 10. 2009 07:34

Ono je to sice pekne, ze nieco s tou ich sietou robia, ale podla mna fer by bolo to aspon oznamit a nie robia z nas pokusnych kralikov, nieco si skusaju a ty sa mozes za vecer uprepinat na smrt :) No co uz, asi im nestojime za to, aby taketo veci dopredu oznamovali.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod halef 7. 10. 2009 08:10

u nas na Vychode som nastastie ziadne velke vypadky tentoraz nepozoroval-zelam pevne nervy.
halef
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 10. 2009 08:14

...ste na rade :lol:
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 7. 10. 2009 14:07

Mne sa zda,ze podla toho co pise uzivatel e1 tak bol robeny upgrade firmwaru na OLT,ktore obhospodaruje jeho lokalitu...vtedy samovolne konvertore vypadne optical a samo aj nabehne,to nevie uzivatel nijako ovplyvnit..

tomcop:Prave preto sa tieto planovane prace robia v noci,aby to postihlo co najmenej ludi..neboj sa,ak by si mal garantovanu linku z nejakym SLA tak by si bol vopred upozorneny na vypadok sluzieb a mal by si zaloznu linku...ale kedze si neplatis za garantovanu linku a nemas ziadne SLA,tak bud rad ze to odstavili v noci a ne niekedy cez den alebo okolo 20:00...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 10. 2009 14:47

Sefko - neviem, myslim, ze od 19.20 - 21.20 (+/- nejake minuty) v noci nie je. A uz prestante s tym garantovanym. Mal som T-COM 4-5 rokov, vypadok 30 minut aj to som vedel dopredu. V praci mame SWAN, T-COM, ide to NON STOP a nic tu nie je garantovane. Tak prestante tu obhajovat Orange. Spravaju sa amatersky, ako keby sa ucili na zakaznikoch. Pytaju si mail pri zavadzani sluzieb, naco? .... aaa viem, aby bolo kde faktury posielat :lol:
Podla mna je uplne normalne, ze ked viem o nejakom planovanom vypadku, tak dam zakaznikom vediet... Co keby som chcel pozerat v noci NHL, som do 2.00 hore a 2.30 to vypadne, lebo sa zase hrajkaju a nedaju ani vediet? Proste ich pristup je absolutne nezakaznicky a na tom budem trvat pokial sa to radikalne nezmeni. A teraz neratam ludi, ktori maju kamaratov u operatora a vedia veci skor, myslim radoveho a pravidelne platiaceho zakaznika s viazanostou.

e1, pekne :) aky mas router,ak sa smiem spytat?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 7. 10. 2009 16:47

Tak tak, súhlasím s tomcop-om.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sefko 7. 10. 2009 17:46

tomcop:Ja nikoho neobhahujem,len som reagoval na e1 ktory tu postol screen z routra kde je vypadok v noci...a z vlastnej skusenosti viem,ze planovacky sa robia zasadne v noci po 0:00 najcastejsie v casoch od 0:00 - 04:00 kedy sa vypadok dotkne najmenej ludi..ina vec je neplanovana praca,vtedy sa jedna o urgent a nehladi sa na cas...druha vec co spominas s informovanostou..ty si myslis ze beznemu uzivatelovi nieco povie to,ked mu mailom posles info o upgrade firmwaru na OLT v BA alebo nieco podobne.??asi tazko..ale hlaska v menu 939 o moznom vypadku a nedostupnosti sluzieb by veru mohla byt nasadena..a tie casy co ty uvadzas,tam sa rozhodne nejednalo o ziadnu planovacku,ale skor na vypadok sluzieb a mohol si si to nechat preverit na 939 aby z logov zistili ze o co islo...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 10. 2009 19:20

Sefko, na jednej strane mas pravdu, mozno ta info nepovie nic, ale aspon vie, ze asi mu nieco nepojde... Ci to bola alebo nebola planovacka nezistime, to vedia len oni,ale prejavovalo sa to podobne, ako tu pisali ludia z Nitry den po mne... A na linku 939 zakazdym volat nebudem, volal som tam asi 3x, nedozvedel som sa tam nikdy nic nove a este som aj za to musel zaplatit. Takze pokial to nebude nejake kriticke, ani sa tam volat nechystam. Lebo platit za sluzbu, ktora nejde a este aj platit za telefonat, ze sluzba nejde mi pride vela.
Ono to vyzera,ze sa stazujem stale, napriklad internet isiel prvy rok super. Ale ako na potvoru odkedy mam aj TV od Orange (januar 2009), zacalo sa im to akosi kazit (tu v PD to zacalo niekedy okolo novembra 2008, kedy mal Orange podla vyjadreni problemy so zahranicnou konektivitou). A stve ma to preto, ze je to optika a ta ma velky potencial, pokial to spravia poriadne. Ako som uz parkrat pisal, mne pride uplne zahadne ako my v PD mozeme mat odozvu na SK stranky okolo 11-12ms a niekto z NR alebo BA 3-5ms za tu istu cenu...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod e1 7. 10. 2009 23:43

tomcop píše:e1, pekne :) aky mas router,ak sa smiem spytat?


Router mám D-Link DIR-655, ale ten graf nemá nič spoločné s typom routera. :)
e1
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 8. 10. 2009 10:40

keď som si dal internet z 10/1 na 40/4 tak som odhadoval že bude približne 4x rýchlejší. Pri nahadzovaní súboru na internet cez UPC (10/1 Mbps) mi Netlimiter ukazoval reálnu rýchlosť prenosu 112 kBps, zato Orange (40/4 Mbps) ukazuje len okolo 320-350 kBps. To je dosť slabota, do deklarovanej platenej rýchlosti zaostáva Orange o 33%... :!:
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan27 8. 10. 2009 10:56

nejak "blbol" net, linka je to 40/4 ale mal pri tahani fazu okolo 3 M/S, potom fazu 10 - 21 M/S a jednu fazu 30 M/S, sam som tomu neveril, skoro som nestihol spravit screen :-D

http://img237.imageshack.us/i/nepomenovan2.jpg/
jan27
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků