Zdroj vyhazuje pojistky....

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod takito30 9. 10. 2009 21:34

Zdravím všechny. Poradí mi někdo? Včera mi komp normálně šlapal... Dnes jsem ho zapnul a nic to neudělalo. Zapnul jsem ho podruhé a vyhodil pojistky... Ozvala se v něm rána... Zdroj jsem vyndal,rozebral... Nikde není vidět žádný špatný kondík, nic očuzeného... Prostě vypadá normálně :-D Ani *****í po spálenině.... Zkusil jsem jinou zásuvku,jiný kabel, jinou desku a furt to samé. Jakmile přepínač přepnu do polohy jedna,tak následuje zajiskření v oblasti toho vypínače a pojistky okamžitě vylítnou. Ještě mě napadlo... Nemůže to nějak skratovat ten přepínač?? Díky všem za rady.

Zdroj je FORTRON FSP650-80GLN (650W)
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 10. 10. 2009 03:34

Spíš než rada.... tohle bude spíš konstatovaní..... :-| fortron zdá se mi krapet pokulhává....... :hm ať už 350ky včetně "vyšších" GLNek.... tak i klasiky BSII :roll: a je to škoda.... :nenapadne
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 07:28

Zkus jinej zdroj .
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takito30 10. 10. 2009 14:22

Tak se zdá vyřešeno. Objednal jsem "korzára" . Toho fortrona jsem rozebral úplně a zespodu na tišťáku je pěkné spáleniště. Docela mě to zklamalo... Měl jsem ho něco málo přes 2 roky.... Na fortrony poslední dobou není slyšet moc chvály.... :-| Jen doufám,že s sebou nevzal nic jiného.... :oboze Teď to bohužel nemám jak vyzkoušet.... V úterý dám vědět ;-)

edit.... Teď jsem si přečetl svůj první příspěvek a docela jsem se pobavil díky cenzuře... Příště asi musím napsat nezavání.... :lol:
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 14:34

Snad ti ostatni zustalo funkcni :-) Jakej zdroj sis presne objednal ?
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mathey 10. 10. 2009 14:55

Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Addam 10. 10. 2009 14:58

Přesně tohle se mi stalo cca 3 měsíce zpět u mého Chieftecu(pravda, cca 4 letého). Naštěstí to zbytek komponent ustál, ale je fakt, že jsem počítač po prvním "vybuchu" raději už nezapínal a rovnou vyměnil zdroj. Snad to u tebe pojistka zachránila i při těch opětovných pokusech o zapnutí
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod takito30 10. 10. 2009 16:14

No znovu zapnout jsem to zkusil jen jednou s tím jiným kabelem. Pak už jsem dělal pokusy na jiném (starém) kompu.... Jistič si asi užil své... :lol: Objednal jsem tento zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48157
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2009 19:24

Dalsi "chybicka" Fortronu? Za poslednich par mesicu hori jeden za druhym. Jiz nejakou dobu tu znacku nedoporucuji ... a zatim se pouze utvrzuji v tom, ze Fortron jako znacka za to doporuceni nestoji.

Ten novy objednany zdroj bych ale tez nechtel. Priznivcu ma ta znacka dost, ale negativni zkusenosti mam - a ne jednu nebo dve - takze tez nedoporucim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 10. 10. 2009 19:28

Ale urcite je lepsi Corsair jak Fortron . Navic toho Corsaira vx450 sem mel doma , ale nakonec sel pryc , protoze docela rval . Neni nad osvedcene znacky jako ENERMAX , SEASONIC ci novy AC fussion ;-)
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 10. 10. 2009 20:04

No toho Corsaira vyrábí Seasonic, takže říkat že je Seasonic lepší než on je jaksi mimo mísu :mrgreen: Jinak ten zdroj mám a opravdu mi nepřijde že řve, navíc i podle testů je to opravdu kvalitní zdroj (prostě Seasonic)...špatné zkušenosti může mít KineCZek leda tak s typy, které vyrábí CWT, což tenhle není...

Ale Fortrony jsou dneska fakt už docela bída...dříve si lidi stěžovali, že (hlavně BlueStormy, což jsou vlastně nejspíše jen GLN jako tady tenhle v hezčím balení) dost pískají a teď už i odcházejí...
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 10. 10. 2009 20:23

Ten Corsair VX450 mi už nějakou dobu v kompu šlape a bez nejmenších problémů...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2009 20:52

Tak COrsair ... VX650 (nebo co to bylo za pismenko) ma prelepenou pulku ventilatoru pruhlednym plastovym cimsi, co se uvolni, po case zacne "plapolat ve vzduchu" ... a TO je teprve rachot.

Tuhle zkusenost jsem popisoval kdysi v jinem vlakne, plus jsem linkoval i fotografie vnitrku toho zdroje, plus potvrzeni jeho recenze na cdr.cz, kde byl tez vyfocen na webu primo v clanku ten prelepeny vetrak.

Neco mi rika, ze testicko mluvil primo o tomto pripadu. Osobne nez si koupit Seasonic OEM prebarveny na cerno, koupim si Seasonic OEM rovnou. Navic u COrsairu je to "kazdy zdroj jina firma", dokonce ruzne modely jedne rady = jiny vyrobce.

Diky, ale obejdu se.

PS: Kdo jste cetli tento tyden VYNIKAJICI recenzi Enermax 525W na jednom jinem ceskem webu?! Kdo necetl, pocatecni pismenko adresy je pctuning.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 11. 10. 2009 09:58

To byl TX750 (ten s tím plastem pod větrákem), který vyrábí právě že CWT a ne Seasonic...ale není problém si na netu dohledal, které modely kdo vyrábí (už jsem to myslím někde jinde tady postoval) a o tom, že by stejný model dělali oba výrobci jsem teda neslyšel ;-)

Corsair není tak úplně Seasonic OEM...má delší záruku, kabely stažené flexem a i design uvnitř je trochu jiný (např. žáden Seasonic nemá jen jednu, zato velmi silnou 12V větev, možná i některé použité kondíky jsou ještě o fous lepší)...
tak mě napadá...v posledním Computeru je test zdrojů a je tam zmiňovaný Corsair VX450, pak Enermax PRO82+ 425W a Seasonic M12II 430 W...neví někdo jak tam dopadly? Nebo třeba přímo redaktor který to testoval, tak by nám sem mohl hodit v krátkosti jejich přímé srovnání, čistě pro zajímavost O:-)
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 11. 10. 2009 10:11

hekrhy píše:v posledním Computeru je test zdrojů a je tam zmiňovaný Corsair VX450, pak Enermax PRO82+ 425W a Seasonic M12II 430 W...neví někdo jak tam dopadly? Nebo třeba přímo redaktor který to testoval, tak by nám sem mohl hodit v krátkosti jejich přímé srovnání, čistě pro zajímavost O:-)

To by mne taky zajimalo
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků