MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod garpiak 7. 11. 2009 18:06

thomas7273 píše:http://www.tangotv.sk/

magio stale zaostava .... :(


Tie ceske programy im dlho nevydrzia, uz sa to zacalo rozoberat na http://www.medialne.sk, naposledy ked si medialne vsimlo ze jedna tv platforma ma v ponuke CT4, tak do tyzdna ju s ponuky vyradili, hoci v ich ponuke bola viac ako rok.
http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/kosicky-antik-ma-v-ponuke-tv-barrandov-tvrdi-ze-ma-povolenie.html
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 7. 11. 2009 18:14

jeden_clovek píše:No, ja nevravím, že Magio je nejaká super mega bomba, ale každý kto začne na neho nadávať, nech si prečíta toto:
http://www.zive.sk/bleskovky/fibertv-na ... fault.aspx

Dúfam, že T-Com také niečo nespraví nikdy.


nieje dovod spoplatnovať niečo navyše.Magio je o postupnom obohacovaní služby s čoraz viacerými funkcionalitami a komfortnosti.Možno je to tak trochu na ukor "plnosti" rastra ako tu furt poniektori vyplačkávajú,ale aj ten sa časom rozšíri.Rozšíri sa však dúfam len mierne,hlavne o programy,ktoré bude aj niekto pozerať a ochotný za ne aj zaplatiť.Nie raster plný trashu a shitu.To by ma teda poriadne *****....Kto sa má v tom potom čas preklikávať? :D Nezdá sa mi,žeby cena magia išla smerom hore odkedy je ponukane a za ten čas už tých noviniek bolo vcelku dosť.
Orange vlastne službu fiber tv ani poriadne "nezadefinoval" čo s nou vlastne chce.Preto aby sa zdalo že konečne "niečo spravili",tak to aspon spoplatnia :lol: .Je to však ich osobna vec.Odpoved daju na to zákaznici.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 7. 11. 2009 18:16

Na margo Antiku..,maju tam NOvaSport HD,Sport2 a kopec dalsich kanalov,ktore v Magiu chybaju..ja by som kludne ozelel nejake nezmyselne kanaly ako Arrirang,E-Entertainment,KBS World,TV5 Monde...toto su stanice,ktore sluzia len nato,aby zvysili pocet kanalov v ponuke ale sledovatelnost je trufam si tvrdit miziva..takisto nerozumiem tomu preco je Eurosport v ponuke Sportoveho balika a takisto aj MIX2...miesto toho kludne mohli dat EurosportHD...atd..:(
Naposledy upravil Sefko dne 7. 11. 2009 18:17, celkově upraveno 1
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 7. 11. 2009 18:16

jeden_clovek píše:ale každý kto začne na neho nadávať, nech si prečíta toto:


A tiež ten článok z Humna.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 7. 11. 2009 18:29

Sefko píše:Na margo Antiku..,maju tam NOvaSport HD,Sport2 a kopec dalsich kanalov,ktore v Magiu chybaju..ja by som kludne ozelel nejake nezmyselne kanaly ako Arrirang,E-Entertainment,KBS World,TV5 Monde...toto su stanice,ktore sluzia len nato,aby zvysili pocet kanalov v ponuke ale sledovatelnost je trufam si tvrdit miziva..takisto nerozumiem tomu preco je Eurosport v ponuke Sportoveho balika a takisto aj MIX2...miesto toho kludne mohli dat EurosportHD...atd..:(


o korejskych staniciach sme sa už bavili tu x-krát.platia si tokorejci žijúci na slovensku,to v magiu jednoducho byť musí.tv5 a enterteiment tam naozaj nemusí byť.Eurosport HD je v sat magiu,možno sa "skonvertuje" aj do kabloveho.eurosport2 v magiu je,takže pridávaním dalších športových staníc napr.sport2,...aby sa nám raster "neprešportoval" ;-)
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod jeden_clovek 7. 11. 2009 18:36

A ja len zopakujem, že by potešili nejaké hudobné stanice naviac a nie len v satelitnom Magiu ;-) Myslím, že to nie je na úkor kvality rástru, hudba nie je trash, teda aspoň podľa mňa :-) Teda, ako ktorá. Tiankov TV tam zrovna pridávať nemusíte :mrgreen:
jeden_clovek
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 7. 11. 2009 18:41

tcomak píše:Magio je o postupnom obohacovaní služby s čoraz viacerými funkcionalitami a komfortnosti.


Mne osobne to takto vyhovuje. Budem rád, keď sa Magio bude vyvíjať nemeckým smerom. Nemecký T-Home má asi ešte menej programov než Magio, ale má funkcie, ktoré iní nemajú. Nemci majú mierny náskok a keď sa niečo odtiaľ dostane aj do Magia, tak rozdiel oproti FiberTV a UPC Digital bude ešte väčší. Napr. ten timeshift s USB kľúčom znie ako zlý vtip. Inak, tých programov sa mi zdá dosť, pretože vďaka nahrávaniu a EPG si toho nahrám toľko, že to potom ani nestíham pozerať. Keď som nemal EPG a nahrávanie, tak som o mnohých programoch ani nevedel a aj keď som sa o nich dozvedel, tak som ich nemohol pozerať, pretože som v tom čase nemal čas. Síce som si to mohol nahrať na video, ale to bolo menej pohodlné než s Magiom, takže som si to väčšinou nenahral.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod jeden_clovek 7. 11. 2009 18:53

Opakujem. Mágio nie je dokonalá služba, ale nadávajte na mňa kto chcete, je to to najlepšie čo môžeme mať zatiaľ. Fiber TV? UPC Digital? Teraz neberme do úvahy nejakých lokálnych poskytovateľov, ktorí v domnení, že preto, že pôsobia v malom meste, žijú v tom, že to, že ponúkajú Novu, Primu Cool, Tv Barandov zostane navždy ich malým tajomstvom. Neostane. Ale to je ich problém. Ak to berieme v globále, ako službu dostupnú v mnohých lokalitách, Mágio vedie. Má chyby, ale verím, že časom sa odstránia. Že EPG sem-tam nesedí? T-Com nemôže za to, že niektoré stanice /napr. Markíza/ sa vyžíva v nekonečných reklamách a že ak má nejaký film má začať o 20:00, tak začne pre istotu o 20:10. Že sú problémy s nahrávkami? Magio beží na OS od Mrkvosoftu, a myslím, že táto veta vysvetľuje všetko. Verím, ale, že novšie revízie OS chyby odstránia a pridajú nové funkcie, hlavne využitie USB portu, to mne osobne dosť chýba. Že je ráster biedny? Priznávam, isté výhrady som mal aj ja, aj stále mám, ale hádam sa to časom zmení. Teraz sa sústreďuje všetko na uvedenie sat. Mágia, ak sa to trocha "usadí", hádam sa ráster rozšíri aj na klasickom Mágiu. Nie, nerobím reklamu, len píšem svoj názor.
jeden_clovek
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 7. 11. 2009 19:04

jeden_clovek píše:A ja len zopakujem, že by potešili nejaké hudobné stanice naviac a nie len v satelitnom Magiu ;-) Myslím, že to nie je na úkor kvality rástru, hudba nie je trash, teda aspoň podľa mňa :-)


Ani podľa mňa. Ale mne by hudobné stanice nechýbali. Radšej hudbu počúvam, na pozeranie videoklipov nemám čas. Ale keby som si mohol vybrať, tak by som dal do rastra Mezzo, to je stanica s jazzom a klasikou. ;-)
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 7. 11. 2009 19:09

Ahojte.
Presiel som ku konkurenci,takze box MOTOROLA mi je na dve veci...Nechce ho niekto kupit?
Zilina a okolie.Mail neopren@azet.sk
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod jeden_clovek 7. 11. 2009 19:09

Pietro (novy) píše:
jeden_clovek píše:A ja len zopakujem, že by potešili nejaké hudobné stanice naviac a nie len v satelitnom Magiu ;-) Myslím, že to nie je na úkor kvality rástru, hudba nie je trash, teda aspoň podľa mňa :-)


Ani podľa mňa. Ale mne by hudobné stanice nechýbali. Radšej hudbu počúvam, na pozeranie videoklipov nemám čas. Ale keby som si mohol vybrať, tak by som dal do rastra Mezzo, to je stanica s jazzom a klasikou. ;-)


Jo, to by nebolo od veci, Mezzo je myslím v Dzigi TV a ak si dobre pamätám dávajú tam fajn muzičku.
jeden_clovek
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 7. 11. 2009 22:18

Tak ze ak mam byt konkretny tak v Magiu mi vadi ze riadne zaostava popri konkurencii a to :Magio ma sice bombasticku reklamu ale sluzby nie su az na takej urovny,oproti konkurencii mi dost vadi ako asi vacsine mala ponuka programov podotykam ze aj lokalny poskytovatelia maju vacsi pocet programov a to je uz co povedat dalej vacsina operatorov zacina ponukat sluzby ako je prezeranie videa (napr. z YouTube) , fotiek ci dokonca Internet v TV (zadarmo),spravodajstvo a pod., Magio sice ma sluzbu Extra ale neje tam spravodajstvo a v ponuke Kin a Divadiel mi chybaju mesta aspon vsetky krajse mesta tam mohli dat dalej EPG no to nepotrebuje komentar a tiez !!!archiv TV!!! ....a potom su to detaily ako napr. usporiadat si programy podla seba aj v mozaike(v mozaike nie su vsetky stanice doma a stv3 ani nejdu) a tiez zle oznacenie radii napr Patria U uz nevysiela asi rok teraz tam je SRo6 RSI ale ounacenie je tam stale stare a Patria M je uz len Patira su to sice len detaily ale aj tak .....a programy taka Musiq1,CT24 a TV LUX uz mali byt davno v ponuke ja neviem ze naco oni cakaju ........
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 7. 11. 2009 22:21

A este dufam ze satelitne magio nebude na ukor toho klasickeho....
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 7. 11. 2009 22:32

Jedno je pravda ze HD programov je vazne minimum oproti konkurentom ... hadam ze vianocny hd balik prevalcuje konkurenciu 8-)
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 7. 11. 2009 22:50

thomas7273 píše:ale sluzby nie su az na takej urovny


Súhlasím s tým, že Magio má menej programov, ale myslím si, že Magio má služby na vyššej úrovni, než ostatní. Mám na mysli nahrávanie, timeshift, eSprievodca, vyhľadávanie, požičovňa, obraz v obraze, kde sa môžem posúvať šípkami po staniciach a programe (v UPC ti to prepne). Dokonalé to nie je, ale lepšie som zatiaľ nevidel. Pokiaľ ide o ďalšie veci, archív nie je taký dôležitý, keď máš funkčné nahrávanie, ale ak to pôjde nemeckým smerom, tak podľa mňa bude časom archív, fotky, e-mail aj hudba. Celý internet sa mi zdá zbytočnosť. Mozaika je podľa mňa tiež zbytočnosť, to by mohli pokojne vyhodiť. A čo znamená to, že EPG nepotrebuje komentár? Ten EPG nefunguje úplne ideálne, ale kto má lepší? Kto v ňom má vyhľadávanie, kto ho má prepojený s nahrávaním a kto v ňom nemá chyby?

Možno by si mal skúsiť niečo nové ako Rado Ondřejíček:
http://humno.sk/index.php?option=com_co ... &Itemid=12
Pietro (novy)
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků