zabezpečení proti zkopírování souboru (cd)

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 19:59

Dobrý den. Potřeboval bych vaši radu mám soubor PDF je zabezpečený heslem nejde znej tisknout ani kopírovat. ted bych ho potřeboval vypálit na CD tak aby cd nešlo jednoduše zkopírovat v neru a clone CD a ani soubor na HDD.....napadlo mě jestli nemáte program který při vypalování zapíše do souboru takové chybné soubory tak aby pak nešly normálny zkopírovat ale soubor šel spustit.
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2009 20:03

PDF soubor ze kterého opravdu NEJDE tisknout, bych chtěl vidět :D. Předpokládám, že bys mi ho asi neposlal, co? Mě se nejvíce osvědčilo otevírání takto "zmršených" PDFek v GIMPu. :mrgreen:

Stejně tak nemůžeš udělat CD ze kterého by nešel zkopírovat. Aby se mohl dostat do paměti počítače, musí si ho z CD načíst. No a pak s ním můžeš dělat co chceš :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 20:27

ho sem mail ti to poslu je to delane přez pdffactory a tam to jde zakázat.
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 20:30

mas to na mailu
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 20:38

nejde mi o to aby to z toho nedostal i profesional jde mi o to aby laik to jednoduše nezkopíroval. to znamaná že to zkopíruje příkazem kopírovat v neru nebo clone a operačním systému. potřeboval bych program přez který by se to vypálilo a on by zakaloval kopírování nebo neco takového. vím že přez CryptCD5.0 jde udělat to aby se pdf otevřelo ale nezkopírovalo z cd na disk ale je tu problém že cd zkopíruji přez nero a kopije funguje jako original chlělo by to vychytat kopii cd.
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 20:47

tak jsem to zkoušel otevřít v GIMPu a ten to neotevrě hlásí to error
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2009 20:51

Tak já s tím neměl problém, máš to tam zpět. Otevřel jsem to (samozřejmě bez hesla to nejde a při dostatečné délce by si s tím neporadil ani PDFcrack) a pak dal normálně tisk - vytiskl jsem to zase do PDF, to už je tentokrát bez ochrany.

Otevíral jsem to v normální PDF vieweru, GIMP hlásil error, to je fakt.
Naposledy upravil PatrikChrz dne 8. 10. 2009 20:53, celkově upraveno 1
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod army666 8. 10. 2009 20:52

Odpověd na mail. Jenže ty tomu rozumíš ale obyčjný uživatel s acrobat readrem to nevytiskne.
army666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borco 8. 10. 2009 20:58

No, ale aby som pozeral pamäť iných procesov musím mať práva...
Epistula non erubescit
borco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2009 21:02

Mail (druhý) mi nepřišel (zatím), ale to neva. Nedělal jsem vůbec nic zvláštního. Otevřel jsem v Document Viewer 2.26.1 a tam jsem dal tisk (mám nainstalovanou virtuální tiskárnu, takže do PDF). Toť vše.

Jasně, potřeboval jsem znát heslo, ale to uživatel znát musí, pokud má mít šanci se do dokumentu podívat :D.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepak 9. 10. 2009 07:33

army666 píše:Potřeboval bych vaši radu mám soubor PDF je zabezpečený heslem nejde znej tisknout ani kopírovat.

Toto "zabezpečení" pomůže jen proti absolutním laikům.

ted bych ho potřeboval vypálit na CD tak aby cd nešlo jednoduše zkopírovat v neru a clone CD a ani soubor na HDD

Nelze. Softwarové firmy se něčím takovým masově zabývají minimálně od počátku 80. let a dosud nenalezly řešení - a to se software chrání podstatně snáz než dokumenty.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 10. 2009 08:02

Snad to nebudete brát jako offtopic (neřeší ochranu CD před kopírováním, jak je v původním dotazu):

Ochranu PDF souboru proti zneužití myslím docela úspěšně řeší Ústav pro normalizaci a měření, který distribuuje ČSN normy ve formátu PDF, chráněné proti tisku. Abys mohl normu otevřít, v Adobe Readeru musíš nainstalovat plugin od firmy File Open a zaregistrovat počítač na jejich serveru. Pak otevřeš soubor, plugin se spojí se serverem, ten poskytne licenci pro čtrnáctidenní otevření. Pokud chce člověk otevřít soubor později, modul se musí znovu spojit se serverem a záleží na nastavení serveru, zda poskytne licenci nebo ne. Tím pádem je otevírání omezeno na registrované počítače a pokud nepovolíš s jedním přístupovým kódem současně zaregistrovat více počítačů... V jiném programu než v Adobe Readeru takové soubory (asi) nepůjdou otevřít, protože bez pluginu nepůjdou rozšifrovat.

Nevýhodou je, že každý, kdo chce ten soubor otevřít, musí mít nainstalovaný ten plugin a navíc nevím, jestli takové řešení (autentizační server) nepřesahuje rozsah / zaměření tvého projektu.

Takový soubor si může kdokoliv kamkoliv zkopírovat, ale bez licence je k ničemu.
Je možné, že ten plugin jde taky obejít. Netuším. :D

http://fileopen.com/

PDF-Demosoubory: http://fileopen.com/demos.php
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 10. 2009 07:40

vladimir píše:PDF-Demosoubory: http://fileopen.com/demos.php
Koukám nikdo nereaguje, takže by to byla opravdu dostatečná ochrana?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepak 15. 10. 2009 19:42

Proti mě určitě - Adobe Reader nepoužívám a i kdybych ho používal, nějaký pochybný plugin do něj určitě nebudu instalovat.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 8. 11. 2009 07:07

Je to opravdu dostatečná ochrana. I programy od firem které nabízejí prolomení tohoto 48b klíče prostě nefungují. Takže jedinou šancí je sken obrazovky (myslím tím postupný sken celého dokumentu, kdy se obrazovka automaticky posouvá), uložit do jpg (rozměr obrázku je např. 1200*13000 pixelů), no a pak nějakým programem tento jeden jpg soubor rozřezat na jednotlivé obrazovky a pak je spojit do pdf, už bez ochrany (výsledný pdf soubor je několikanásobně delší než původní pdf). Ale je to dost časově náročná práce.
Pokud soubor jde otevřít tak existuje nepřeberné množství programů, které odeberou zabezpečení proti tisku, kopírování apod.
Můžu se zeptat pisatele prvního dotazu, proč potřebuje takovouto ochranu?
petrfilipi
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků