Nefunkčný USB klúč

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mb1000 7. 4. 2008 13:02

Mám A-DATA 2GB USB klúč po krátkom čase prestal fungovať.
Keď ho vložím do PC zobrazi mi jednotku F: ale pri pokuse o zápis hlási že medium nie je naformatované. Preformatovanie nie je možné pretože pri pokuse o formatovanie zahlási
že médium je write-protected. Nieje na ňom žiaden súborový systém. Namiesto toho je tam
- RAW . Dá sa nejako odstrániť ochrana proti zápisu a preformatovať USB alebo je to zrelé na reklamáciu?
mb1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob57_cz 8. 4. 2008 02:12

Spustit fdisk ze startovací diskety win98 a normálně vytvořit oddíl FAT32.
Má-li dokonce být schopen bootovat, tak po restartu ještě znovu příkaz fdisk /mbr .
bob57_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mb1000 9. 4. 2008 07:19

win98 nema ovladace na flash kluc. Ked nabootujem zo startovacej diskety win98 dostanem sa na F: mechaniku? Pripadne ak je kluc write-protection ako to odstranit? Neni na nom ziaden prepinac.
mb1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 4. 2008 08:35

Nevím jestli uvedený postup té flashce pomůže, ale pokud se chceš dostat z dosu na USB, tak se podívej na http://www.winpack.org , tam by měly být drivery pro USB z dosu.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 9. 4. 2008 09:47

Každý trochu novější BIOS dovoluje vidět USB flash z DOSu. Není třeba žádné drivery.
S USB Flash A-Data se dodávalo mini CD s Prolific USB Flash Disk Utility, která dovedla disk formátovat a také na něm vytvořit nebo zrušit zaheslovanou oblast. Je to ovšem z dřívějších dob a nemusí s novou flash fungovat. Na svoje riziko ji můžeš vyzkoušet. V každém případě ti na klíčence zruší všechna data. Ať ji nemusíš hledat, tak jsem ji dal na http://www.fancon.cz/common/PL2515_Generic_v2000.exe
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mb1000 10. 4. 2008 09:12

Ked nabootujem z inst. win98 tak kluc moje PC nevidi. Takze nejake drivery asi bude treba.
mb1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jankop 10. 4. 2008 09:38

Nevím co máš za základní desku. Novější BIOSy i když zabootuješ z diskety W98 USB flash vidí. Buď jako disk nebo jako FDD A: nebo B:. Ovšem musíš mít v BIOSU povolen USB Legacy Support. Pro čitelnost flash na ní nutně musí být formát podporovaný W98, tj. FAT. Pro W98SE také FAT32. Ovšem nevím, proč řešíš tohle? Proč nezkusíš z Windows Prolific USB Flash Disk Utility?
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mb1000 10. 4. 2008 11:17

Ked staci stiahnut Windows Prolific USB Flash Disk Utility a spustit (teraz mam winXP)
format mechaniky F: tak to vyskúšam. Skúšal som formátovať cez HP storage Tool ale nepomohlo to a preto mam tak trochu skepticky pohlad na pod riesenia.
Doma som zatial nestihal riesit tieto problemy a v praci mam bloknuty downloading ,tak preto skusam aj nieco ine.

No už som to stiahol nainštaloval a nič. Program mi nejde spustiť. (winXP 32Bit)
Este skusim stiahnut formatovaci program z http://www.adata.com.tw (uz som zistil ze mam model PD14) ak to nezaberie mozem ho zahodit.
mb1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martas06 12. 7. 2008 13:06

Pokud vam pri pokusu zapisovat na USB-Flash ci pomoci ctecky na Pametovou Kartu windowsy hlasi ze nelze zapisovat "Medium je chraneno proti zapisu","Odstrante ochranu proti zapisu" a podobne je problem v registrech windows.
Neslo mi zapisovat pres ctecku na pametove karty SD prestoze byly pomoci "zamecku" odemcene i Memory Stick micro 4GB ktera zadnou ochranu nema.

Nasel jsem toto tema na jednom EN diskuznim foru: http://www.siliconguide.com/qa/forum/me ... 18-2.shtml

Navod jako takovy je zde (at to nemusite hledat)

1. Click Start->Run.

2. Type regedit and click OK.

3. Save your registry settings by clicking file > Export > save. This is the bacup taken in case something messes up.

4. Open HKEY_LOCAL_MACHINE by clicking on the + sign next to it.

5. Open SYSTEM by clicking the plus sign next to it.

6. Open CurrentControlSet.

7. Open Control.

8. Open StorageDevicePolicies

9. Right click on WriteProtect and click modify.

10. If the value data is 1 change it 0 and click ok.

11. Repeat steps 7 to 10 for ControlSet001 and ControlSet002 .

12. Close Registry editor and its done. You might have to reboot.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
NAVRHUJI ADMINISTRATORUM/MOD ABY DALI TENTO UZITECNY TIP DO SEKCE FAQ viewtopic.php?f=940&t=926443
Moc se o teto uprave registru nevi a nasel jsem to az po dlouhem googleni na netu.

Stale ale netusim co tuto zmenu registru mohlo zpusobit :hm ja to nemenil urcite (o uvedene hodnote jsem dotedka nemel ani paru..) ze by nejake smeti co se do PC natahlo z netu?
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 7. 2008 18:24

V Poradně už úprava registrů v souvislosti s tímto problémem proběhla, bohužel informace zapadla v hlubinách.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 31. 8. 2008 11:25

DIKY ADMINUM ZAPRIDANI TOHOTO NAVODU DO SEKCE FAQ/NAVODY ;-) ;-)
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Junior

Odeslat příspěvekod keekstudio 4. 9. 2008 13:33

Konečně jsem našel článek, který jsem hledal... ale nepomohl... zjistil jsem totiž, že v registru vůbec položku o PortableDevicePolicy ani WriteProtection nemám... co s tím? :( Díky za radu, J.
keekstudio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martas06 6. 9. 2008 12:04

Zkus ji tam vytvorit.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Junior

Odeslat příspěvekod puamík 8. 11. 2009 20:09

Martas06 píše:8. Open StorageDevicePolicies



ve WIN7 nemám StorageDevicePolicies - co s tím?
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 11. 2009 20:58

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR]
"Start"=dword:00000004
No tak toto maš určitě.
Protože toto je jeden ze scriptů kterýma se zakazuje
Kód: Vybrat vše
CLASS MACHINE



CATEGORY "Services und Drivers"

    POLICY "USB Storage"

    KEYNAME "System\CurrentControlSet\Services\usbstor"

     PART "Startup type" DROPDOWNLIST

       VALUENAME "Start"

           ITEMLIST

           NAME "Boot" VALUE NUMERIC 0

           NAME "System"   VALUE NUMERIC 1

           NAME "Auto Load"   VALUE NUMERIC 2 DEFAULT

           NAME "Load On Demand"       VALUE NUMERIC 3

           NAME "Disabled"   VALUE NUMERIC 4

           END ITEMLIST

     END PART

    END POLICY

END CATEGORY



Jinak v politikach to de přimo kdesi naklikat v Seven.povolit zapis,nepovolit zapis jenom čtení,povolit usb ale zakazat usb jako masstorage.Kdybys to moc potřeboval pošli PM a zítra nebo pozítří ti to pošlu mailem - jako scripty co spustíš.
Aha skleroza je krutá - řeším to jinak tak sem si zaboha nemohl vzpomenout kde kliknout.
Obrázek
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků