Windows 7 Home Premium VUP Upgrade z OEM Visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 11. 2009 00:08

Ano, dá, viz. můj odkaz na předchozí stránce.
Opět je tam sleva 50%, čili stojí 119,99$.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Filo 13. 11. 2009 09:58

Ahoj,
projel jsem si poctivě celou diskusi a nikde jsem nenašel zmínku o upgrade z Win7 RC, jde to legálně ? Viz.
V prípade, že používate (legálne) operačné systémy Windows XP aj Windows Vista, je možné prejsť na Windows 7 s využitím upgrade diskov Windows 7, ktoré sa taktiež od dnešného dňa dostávajú do predaja. Podobné možnosti však majú aj používatelia, ktorí využívajú Windows 7 RC.
http://www.zive.sk/spravy/windows-7-vse ... fault.aspx
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Filo 13. 11. 2009 10:00

Bari007 píše:Ano, dá, viz. můj odkaz na předchozí stránce.
Opět je tam sleva 50%, čili stojí 119,99$.

Sorry, ať se dívám, jak se dívám, máš tam jen jeden příspěvek hned nahoře a odkaz v něm nevidím :-(
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 11. 2009 10:09

Filo píše:... upgrade z Win7 RC, jde to legálně ?

1) Není na tom nic nelegálního, pokud jsi obě verze získal legálně, tj. např. RC není cracknutý paskvil :-/
2) Technicky to lze realizovat jedině za předpokladu stejné verze/edice/mutace zdrojového i cílového OS.
3) V žádném případě to nelze doporučit: finální výtvor převezme chyby RC -verze :-/
Viz např.:
http://www.microsoft.com/cze/windows/bu ... e-faq.aspx
http://www.jiribrejcha.net/2009/09/upgr ... lni-verzi/
apod.
Korektní systémový postup přechodu na novou verzi OS WNT řady 6 zajišťuje utilitka
Migrace profilu uživatele:
%SystemRoot%\system32\migwiz\migwiz.exe
Programy je nutno instalovat znovu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 13. 11. 2009 10:55

Milandr1

To myslíte vážně? Takže podle Vás si stačí stáhnout zdarma window 7 RC, koupit si ten upgrade (třeba za těch 1400,-) a mít tak legální windows 7? To se mi nechce věřit :!:

Podle mě musíte mít legální (koupené) windows xp nebo windows vista, abyste mohl použít tento upgrade a mít legální windows 7.
welby
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 13. 11. 2009 11:12

Upgrade z RC nie je mozny.
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 11. 2009 11:31

Upgrade z RC není možný, protože RC není finální podoba žádného operačního systému. Pro legální upgrade je nutné mít legální Windows Vista nebo XP, aby jsi splňoval podmínky pro legální možnost upgradu.

Filo:
V tuto chvíli už je to o dvě stránky zpět, protože jsem svým příspěvek začal novou stránku, což jsem v době psaní toho příspěvku samozřejmě nevěděl. Stačilo kliknout ještě o stránku dál nebo se zamyslet a přišel by jsi na to i sám - viewtopic.php?p=6869190&sid=4928843723d3abad379978f0f6f974f2#p6869190
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Filo 13. 11. 2009 11:41

Bary007: Aha, jo vidím, sorry.
---
K těm RC, jak teda vysvětlit citaci ze slovenského Živě, co jsem uvedl ? Redaktor se blbě vyspal ? ;-)
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod welby 13. 11. 2009 11:54

Filo: Jestli se špatně vyspal, to nevím, ale berte v potaz, že je to psáno 22.10.2009 (v den vydání windows 7), takže ty informace nemuseli být přesné.

Mimo jiné taky píše, že k použití upgradu je nutné mít nainstalovanou předchozí verzi windows, což taky není úplně pravda. Upgrade se dá instalovat i jako úplně nová instalace windows a tam se těžko může ověřovat nějaká předchozí instalace systému na disku, když před instalací disk zformátujete.
welby
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 11. 2009 12:05

welby píše:To myslíte vážně? Takže podle Vás si stačí stáhnout zdarma window 7 RC...

Přesně tak: technicky je to možné a je to zcela legální.
Je nutno samozřejmě zakoupit licenci na plnou verzi OS W7.
Ale jak už jsem psal výše: upgrade z RC na RTM nelze doporučit.
Btw:
ve fórech a on-line konferencích si všichni tykáme. Viz netiketa.
Takhle si připadám jako ještě starší pardál, než jsem ;-)
Zvláště, když už mě fórum nevítá titulem „Junior“ 8-D
Naposledy upravil Milanr1 dne 13. 11. 2009 12:09, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo 13. 11. 2009 12:07

Napsal jsem na MS, uvidíme, co oni na to.
To Milanr1: nemáš nějaký odkaz, kde by o tom bylo řečeno víc ?
PS: Co jsem se tu dočetl, tak upgrade lze řešit čistou instalací, takže technické problémy RC-full nehrozí.
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 11. 2009 12:16

Upgrade OS a čistá instalace OS na prázdný HDD je technicky zcela odlišný postup.
Nepleť si licenci OS typu Upgrade s reálným upgrade OS.
1) Licence na plnou verzi OS umožňuje technologický upgrade z OS Vista/W7 stejné verze/edice/mutace OS a samozřejmě čistou instalaci OS, přičemž vlastniství licence na předchozí verzi OS není vyžadováno.
2) Licence na Upgrade OS vyžaduje striktně vlastnictví licence na předchozí verzi OS.
Z technického hlediska se jedná o totéž inst. DVD. Liší se jen licenčním číslem.
Odkazy jsem poskytl v předchozím příspěvku.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo 13. 11. 2009 12:24

No jo, ale my se tu celou dobu bavíme o licenci typu "upgrade", která je momentálně za dobré prachy v obchodech, nikoliv o "plné" verzi.
Diskuse, vztahující se k RC, je spojena právě s "upgrade" verzí. Ve svém prvním příspěvku na toto téma jsem to dostatečně nezmínil, chybně jsem předpokládal, že je to vzhledem k názvu celého vlákna jasné. Takže oprava:
Lze legálně upgradovat RC verzi na plnou pomocí "upgrade" licence, která je teď k mání v obchodech za nějakých 1500Kč ?
Podle všeho nelze.
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 11. 2009 12:26

Správný postřeh: něco takového nikdy nebylo možné :-)
Stačí si přečíst licenční smlouvu ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 13. 11. 2009 12:52

Asi jsme se s Milandr1 nepochopili. (omlouvám se za vykání, ale tak nějak to považuji za slušnost v běžném hovoru, tak jsem to použil i tady - promiň ;-)

Samozřejmě, že lze upgradovat pokud má člověk krabicovou verzi. Já jsem měl ale na mysli (stejně jako filo a ostatní) "licenci upgrade", což není způsob jak provést legální upgrade.
welby
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků