Win 7 bez dvd nenabootuje

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loffos 18. 11. 2009 18:45

Zdravím, nainstaloval jsem si Win 7 Ultimate 64bit a pokud nemam v mechanice DVD tak nenabootuje.
Píše to todle:
windows boot manager
windows failed to start, a recent hardware or software change might be the cause, to fix the problem;
1. insert your windows installation disc and restart your computer
2. choose your language settings and then click next
3.Click repair your computer
file \boot\bcd
status 0xc000000f
--- To co píšou jako řešení jsem zkoušel, ale když dám ,,opravit problém při startu'' tak to žádný problém nenajde. Když zadám 0xc000000f do googlu najede hodně odkazů, ale nikde jsem nevidel řešení. Poradí prosím někdo?
loffos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 11. 2009 20:01

Zřejmě jsi spáchal fatální chybu při instalaci.
Opět musím citovat základní pravdu:
Instalace OS není pro začátečníky.
Pokud to opravdu chceš vyřešit sám, napiš přesně Tebou zvolený technický postup instalace (kuchařku), především:
1) boot z inst. DVD?
2) instalace OS na čistý HDD?
3) formát bootovací partition?
4) jiné typy OS v daném PC/HDD?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod loffos 18. 11. 2009 20:21

Bootoval sem z dvd, při instalaci sem formátoval disk.V počítači mam dva harddisky, na každém jenom jeden oddíl.Myslim si že na instalaci jsem nic skazit nemohl, dyt tam snad ani neni co skazit, dokonce se mi zdá že instalace sedmiček je jednodušší než instalace XP.Na druhym hardisku mám ještě XP který sem instaloval asi před rokem, ale dlouho sem je již nepoužíval, ale nevím jak je odstranit bez formátování.
loffos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod facility 18. 11. 2009 20:37

Imho s formatom by som sa neuspokojil....celu particiu daj odstranit ..a znova vytvorit ......
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Odeslat příspěvekod holubicka 18. 11. 2009 20:56

Na smazání Windows Xp bych použil nějaký Live CD s Linuxem. Bez formátování ..
Připojit ten druhý disk, pustit tam pouze Midnight Commander a vybírat věci, které se již nehodí a mazat ..

/Windows/*.* /Program Files/*.*
Nezapomenout na smazání hiberfil.sys ,pagefile.sys v bývalém root, zabírají mnoho místa.
Složky jako D:\Dokumenty třeba i ponechat, druhý disk může posloužit jako dobrá záloha.
Pokud přeinstalujete Windows 7, určitě by jej zformátovat neměli.

tudle o tom viewtopic.php?f=956&t=1030174 ..psali také
Naposledy upravil holubicka dne 18. 11. 2009 21:01, celkově upraveno 1
holubicka
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 11. 2009 20:58

Při instalaci OS je vhodné hardwarově odpojit ostatní disky (včetně externích). Může se tím zabránit nechtěným problémům.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Guli 18. 11. 2009 21:35

Podtvrzuji,ten problem pretrvava uz od Vist,musis odpojit vsechny HDD mimo toho na ktery se winy instalujes.Po instalaci opet je zapoj.Ten problem co popisujes jsem mnela jak na Vistach tak i na 7
Guli
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 18. 11. 2009 21:38

Ano, udelal jsi chybu, pri instalaci jsi mel mit pripojen jen disk, na ktery instalujes.
Nicmene neves hlavu, vypni pocitac, odpoj druhy disk, nabootuj z instalacniho media a nechej opravit problemy se spoustenim systemu. Po uspesnem najeti systemu vypni PC, pripoj druhy disk a zapni pocitac. A hotovo.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 11. 2009 10:12

+ Nastav správně pořadí bootování v Biosu.

EDIT: :mrgreen: :-P
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2009 10:58

Kód: Vybrat vše
Podtvrzuji,ten problem pretrvava uz od Vist,musis odpojit vsechny HDD mimo toho na ktery se winy instalujes.Po instalaci opet je zapoj.Ten problem co popisujes jsem mnela jak na Vistach tak i na 7

Guli
    Junior

Problem nepřetrvává - přetrvává problem zvaný uživatel - jestli chcete problem vyřešit editujde bcd.neboli bcdedit a můžete řádit.jestli ani z x strankoveho navodu na místě kde se nachází - překvapivě nejlepe to budou stránky MS nepochopite tak instalaci OS někomu za par piv,panaků,čokolád - podle věku a chutí svěřte.Odpojovat se nemusí lautr a absolutně disk vůbec a nikdy při instalaci - problem je vždycky člověk co to instaluje.Klidně jde bez problémů i postup se kterým tady je někdo denno deně neboli multiboot nejdřiv seven,pote XP.Co je třeba editovat si jde vyhledat i s obrazky a mam pocit že i v češtině.
Pomůže i stokrat zminované easybcd kde už podle chuti a znalostí - bud powerconsole v něm nebo debugmode v němž najdete kde co je jinak a nemá být a poté nastavení bootovací cesty tak jak ma být.Bud editací nebo klikaním na obrazky.I na jejich strankach je postup pro všechny možne kombinace multibootu,plus info o tom když editujeme bcd co ovlivní co.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JuraS. 19. 11. 2009 11:45

tedy z vašich odpovědí by jeden ztumpachověl..dokonce fyzicky odpojit hdd...ne to sem tedy ještě neslyšel...nepsal jak instaloval ale předpokládám, že má fyzicky 2 hdd a na hdd říkejme A měl funkční bootovatelné win xp..na disk B se rozhodl instalovat Win 7..podotýkám, že win 7 neznám a na pc se mi dostane až bude podporovat všechen můj hw a bude na něj portována většina softů co používám nebo bude jejich náhrada..do té doby je samotný a holý os k ničemu..nicméně..pokud instaloval na hdd B pak měly win 7 poznat že v mbr je zaváděč na jiný OS a měli nabídnout jeho zachování do multibootu a výběru os..možná je to někde při instalaci k zaškrtnutí..normálně instaluji linuxy za win xp a linux to v pohodě zvládá...ve win xp bych nabootoval ze systémovýho disku win xp a v konzoli napsal fdisk /mbr jestli to má v sobě i win 7 nevím..fdisk přepíše master boot record disku tedy záznam o tom jak se má bootovat a odkud a hotovo...
to by platilo na jednom disku ale může to pomoct i tady..každopádně jak tady někdo psal..podívat se do biosu a vybrat ze kterého disku se bootuje..je možné, že mbr je nastaveno správně na win 7 ale v nadřazeném biosu je pokyn že má bootovat z toho druhého disku...
MSI X470 GAMING PRO, AMD RYZEN 5 2600, SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2G, HyperX 16GB KIT DDR4 2933MHz CL17 , Samsung 970 EVO 250GB, Seasonic M12II-520 Evo, MSI MAG Bunker černý- Windows 10 pro (legální)
JuraS.
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2009 12:05

Ale no tak s fixmbr bych seven neřešil to už je pase.bcdedit a hotovo
http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 10%29.aspx
Obrázek
Jinak doporucované fixmbr je rada po níž seven nenabootují :-D
Naposledy upravil oooooooooo dne 19. 11. 2009 12:21, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod webzrout 19. 11. 2009 12:19

Můžete také překontrolovat Jumper na harddisku :)
Obrázek

Pokud máte nový disk, tak ten původní by měl být jako slave.
webzrout
Junior

Odeslat příspěvekod lofos 19. 11. 2009 14:50

Díky moc všem, už to funguje, v biosu stačilo přepnout bootovaní na druhej disk. Vlastně já jsem měl nastavený bootovaný na disk s XP, jenže jsem si popletl názvy disků a myslel jsem si že mi bootuje ten s 7.
lofos
Junior

Odeslat příspěvekod Guli 20. 11. 2009 00:49

oooooooooo píše:
Kód: Vybrat vše

Guli
    Junior

Problem nepřetrvává - přetrvává problem zvaný uživatel - jestli chcete problem vyřešit editujde bcd.neboli bcdedit a můžete řádit.jestli ani z x strankoveho navodu na místě kde se nachází - překvapivě nejlepe to budou stránky MS nepochopite tak instalaci OS někomu za par piv,panaků,čokolád - podle věku a chutí svěřte.Odpojovat se nemusí lautr a absolutně disk vůbec a nikdy při instalaci - problem je vždycky člověk co to instaluje.Klidně jde bez problémů i postup se kterým tady je někdo denno deně neboli multiboot nejdřiv seven,pote XP.Co je třeba editovat si jde vyhledat i s obrazky a mam pocit že i v češtině.
Pomůže i stokrat zminované easybcd kde už podle chuti a znalostí - bud powerconsole v něm nebo debugmode v němž najdete kde co je jinak a nemá být a poté nastavení bootovací cesty tak jak ma být.Bud editací nebo klikaním na obrazky.I na jejich strankach je postup pro všechny možne kombinace multibootu,plus info o tom když editujeme bcd co ovlivní co.
Muzes mne rict,proc by jsem neco editovala,nehlede na to ze jsem psala o instalaci systemu a ne o pozdejsim bootovani:A kdyz tak a i Microsoft doporucuje odpojeni 2 datoveho disku pred instalaci:Tenkrat jsem instalovala Visty na prazdny HDD a druhy byl datovy a mnela jsem te samy problemy co psal tazatel a vyresila jsem tim ze odpojila datovy HDD.Chtela jsem poradit ale evidentne hned u tebe jsem blbec
Guli
Junior

Další stránka