Dalsi lama dotaz: Zmizela partition.

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kaziválek 20. 11. 2009 21:44

mam disk 320G rozdelen na 3 partition
1 a 2 Widle a po odzkouseni W7 jsem se rozhodl odstranit Vistu a 7 presunout z 2 na 1 partition.
po uspesne operaci a prepsani zavadece, restart, ten uz nedopadl. pouzil jsem proto instal dvd WIN a opravil, nabootoval a zjistil ze je zle, najednou jsem mel asi o partition vice, a posledni dve hlasili kolem 900G kazda zvlast!!!!
ted uz se HDD ani nehne a pri pripojeni pres usb se nahlasi, ale chce FORMAT, fuj
RECUVA si ani nevrzne, PC Inspector File.. taky ne, tad zkousim HDD Regenerator z nejakeho boot cd.
!!!HELP!!!

//KineCZek: Cim vic vykricniku, tim vic adidas?
Kaziválek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mandy 20. 11. 2009 21:58

čo skúsiť hirens boot cd?
Mandy
Junior

Odeslat příspěvekod Kaziválek 20. 11. 2009 22:00

ano, ten prave mam a z nej zkousim hdd regenerate, nebo mam pustit mini windows?
HDD regenerate mi hlasi cca 7352min do konce
Kaziválek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mandy 20. 11. 2009 23:32

Skús niektorý z recovery tools. resp partition recovery tools
Mandy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 11. 2009 00:14

Zkus napred hledat na foru, odpoved uz tady URCITE visi. Spoustu lidi bohuzel unavuje odpovidat desetkrat do tydne na jedno a to same.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 11. 2009 01:37

Ještě doplním, spěch je to nejhorší, co můžeš udělat. Zrovna tento týden oooooooooo vysvětloval něco o Testdisku a obnovení oddílu. Navíc testdisk má na netu podrobný návod s s typovými situacemi.
HDD regenerator, který znám obnovuje vady HDD, ty máš špatné údaje o oddílech.
Používej programy kompatibilní s Vistou, starší Partition Managery na tom zkrachují, protože XP měla záznamy malinko jinak.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kaziválek 21. 11. 2009 17:02

diky za nektere chytre rady...., ale zkousel jsem i Ultimate Boot CD, nepomohlo. Jediny pristup ktery ted doma mam na web je boot linux Ubuntu takze se tezko neco hleda a resi.
ted jsem konecne neco dokazal obnovit, boot instal WIN7 z cztorrent. tam jsou nejake nastroje a jde to. sice slozite, ale zajima me jen par fotek a AVI. bohuzel fota jsou z celeho HDD.
Kaziválek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 11. 2009 17:57

HDD regenarator na to v žadným připadě nepouštěj a na Hirens už přatelé co fungujete na Seven raděj zapomente.Je nad síly člověka kterému se taková havarie přihodí vědět která z utilit pomůže a která to dorazí.Na XP to bylo v pohodě ted je situace jiná.
Ono jaksi poměrně varující je hláška Testdisku - Search partitions create under Vista YES-NO ,potažmo seven 8-D ona tam není pro legraci.
Standartní postup - F8 a prostudovat možnosti předtím ktere seven nabízí,v případě problémů.
Před jakýmkoliv zasahem typu co dělal dotyčný spusti nastroj který seven obsahují - tvorba bitové kopie,obětovat plných 10 korun, tvorba rescue boot cd v seven.Bitovou kopii umistnit pochopitelně tam kde je předpoklad že nebudete napřiklad dělit ,formatovat particii atd.pokud nemate externí - jednoduchá volba vytvořte si skrytý oddíl.Vše lze udělat pomocí nastrojů ktere seven obsahují - jak si jde vyhledat na webu ms nebo jiném včetně obrazků.
v připadě problemů jde spustit diskpart z bootcd - skrytou particii zviditelnit - opět bootnout se strčeným rescue cd seven - volba hledat bitovou kopii - obnova.Hotovo.
Ůmyslně uvádím postup dostupný za nula nula korun neboli postup dostupný pomocí seven - ekvivalenty s programy typu Acronis,Paragon si dohledejte - jsou zajímavé pouze pokud mate nižší edice Seven - nechce se mně koukat ale nejsem si třikrat jist jestli umožnují tvorbu bitové kopie.Na druhé straně - v tom připadě jde o na 90 procent OEM předinstalované stroje od Aceru atd s jejich sice ůděsnými nicmeně lepší než nic protože je to zadara re. nastroji.
Nicmeně k problemu - particie nemizí - jak napsal spravně keiki3 - zkusit testdisk - přečist návod :-) ,ja už ho po ste psat nebudu,tím získate přesnou představu jestli opravdu zmizely a hlavně jak to vypadá realně v současnosti,jako bonus pokud přečtete navod možnost za minutu to mít ve stavu předchozím pokud ještě ta možnost je.
další možnost pokud na to kašlete a jde jemn o vytažení fotek nebo něčeho co Vás štve že je fuč - livcd linuxu s modulem testdik a gparted - tim ziskate mimo jine modul ntfs3,timto se zaroven omlouvám všem kterým jsem tvrdil že NTFS zápis,čtení je automaticky bez problémů s testdiskem - já totiž tyto moduly mám automaticky dohazovaný X verzí slaxe a gparted ještě na popcorn slaxu,boot - najet na adresaře - vytahnout co třeba.
Další možnost - paragon livko - preferuji kvůli futurce - DOS, WinPE a Linux jadro,volba po bootnutí dle typu - něco jako prochazet - vytahnout požadované.
Testdisc na livku - ztracena particie - volba write pokud vite co a vite kam.
Soucast testdisku photorec - scan - a pote podle toho co se dělo.Nicmeně p - list files - obnovit.
Co a jak a kam a kdy a proč a proč to jde i v připadě lost particii - návody na jeho strankaách a jiných www.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý