Co vam chyba v GNU/Linuxe ?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alazar 14. 12. 2009 07:59

Nic. Naopak na Windows mi chybi rychlost, bezpecnost, stabilita a moznost skutecne ovladat OS.
alazar
Junior

Odeslat příspěvekod Martingt89 14. 12. 2009 10:44

Dufal som ze dostanem jednoduche odpovede, nechcel som vyvolat flame aky program je lepsi... Ale ako tak vidim ludom nic nechyba :D
Martingt89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 12. 2009 11:39

Tak ja se teda pridam. Ale upozornuju ze uz je to dele co jsem linux zkousel. Ale vadilo mi tam par veci.
1) Nekdy se stalo ze se program (hlavne u firefoxu se mi to stalo) spoustel, ale nespustil. To by zase tak nevadilo. Vice mi vadilo ze tu nebylo zadne chybove hlaseni proc se to stalo. Urcite to bude nekde v logu, ale jako windowsak vubec netusim kde ten log hledat. Ikdyz na windowsu taky nevim kde ho hledat, tak tam mi programy vypisuji nejakou chybu (nebo alespon system odchyti vyjimku a rekne to) a log nehledam.

2) Byl jsem ztraceny v adresarove strukture, za coz mohl asi balickovacim system. Vim ze jsem potreboval u neceho zmenit ikonu. Vedel jsem ze ten soubor s ikonou byl instalovany s programem, ale kdyz to po me chtelo, abych ten soubor nasel, tak jsem prohledavanim ztratil peknych par desitek minut. Ale nakonec jsem ten soubor nasel. Tady je hlavnim problemem ten balickovaci system. Vypisoval pouze "Instaluji balicek..." ale vubec se nezminoval kam ty soubory cpe, takze mi dalo docela zabrat, to najit.

3) Tohle souvisi s cislem 2. Kdyz jsem pouzil usb flash, tak jsem nezjistil kam v adresarove strukture se ta flaska mountla. A dostat se k datum na ni byl problem.

4) Dale mi vadi chovani "Ukoncis-li rodicovsky process, ukonci se i potomci". Tehdy jsem myslim pouzival Krusadera jako souboroveho manazera, a kdyz jsem v nem neco spustil, tak po ukonceni krusadera, se tento program take vypl. Vim ze existuje nejakej parametr, kterej se pri spusteni musi zadat, aby ten program bezel dal, ale to je asi tak vse co o nem vim. Nevim jak se jmenuje a ani nevim kde ho hledat.

5) Mel jsem problemy s tiskarnou. Vim ze jsem linux dlouho premlouval, aby mi vubec neco vytisknul. A kdyz uz se to povedlo, tak mi netiskl celou stranku, ale vpravo a dole na papire par pixelu z tistenych dat chybelo. Vsiml jsem si toho kdyz jsem tiskl neco co jsem mel oramovane. Proste ten ramecek na dvou stranach chybel.

6) "Virtualni cd/dvd mechanika" zadnou nahrazku na toto jsem nenasel. Ale po nejake dobe googleni jsem zjistil ze prikazem mount jdou ty image soubory pripojit do souboroveho systemu. Ale delat to prikazem nebylo zrovna pohodlne

Mno ted uz si na vic nevzpominam, ale urcite to neni vse co mi na linuxu nevyhovovalo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod lurk3r 14. 12. 2009 16:46

Ukomir píše:Nejaká stránka podobná Stahuj.cz,kde by bol prehlad o programoch pre linux,info,diskusia.
....

http://www.linuxsoft.cz/, tam mas tech programu celkem dost ...

Nargon píše:...

add 1.
Spustit v konzoli, uvidis vypis, ktery ti rekne v cem je problem.

add 2., 3., 4.
Neznalost systemu, musis si o tom holt neco precist.

add 6.
Nejake klikatko na to bude ... podle me je mount dostatecne silny a da se pouzit i jako soucast skriptu, v tom vidim jeho vyhodu. Jinak pokud ti jde o iso s filmem, tak to prehraje vlc bez problemu.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iFR3NK 14. 12. 2009 16:58

co mi tam chybí ? koupim si telefon, dostanu k němu nějaký X suite a je mi k ničemu. Stejně tak s tiskárnama, scannerama, fotákama, kamerama apod. HW je převážně dělanej pro Windows. Neni to problém linuxu, ale výrobců HW. Je to však jeden z hlavních důvodů, proč linux nedám ani domu na "běžný užívání", protože by z něj doma byli nešťastní.
Dále mi tam chybí, jak již bylo zmíněno : Visual Studio, Photoshop ale i např. synchronizace PocketPC a občas nějaká ta gamesa.
iFR3NK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 14. 12. 2009 17:07

1) Funkcni ovladace na mou grafickou kartu.
2) U vicemonitorovych systemu primarni monitor vzdy vlevo (Ubuntu + Gnome).
3) Vetsina her je pro Windows.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod lurk3r 14. 12. 2009 17:38

Tak vypadá to, že to podstatné bylo vyjmenováno, většina už se toho opakuje.
Aby se nám to tu nezvrhlo na flame, tak tak zamykám.

LOCK
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků