Zpomalení PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Juraji 16. 12. 2009 15:15

Dobrý deň. Mám hneď tri problémy s počítačom. Neviem či som to zaradil do správnej sekcie, ale nenapadlo ma nič Iné. Ak by náhodou tak sry

1. nie som si istý, či to robilo už od kúpy, ale veľmi dlho mi seká zvuk. Keď si chcem napr. pustiť pesničku, tak to ako tok ide, s tým, že sem tam to jemne trhne. Akonáhle ale začnem počas prehrávania niečo napr. sťahovať, inštalovať, kopírovať atď, začne zvuk úplne tak sekať, nie však že zvuk-sek-zvuk-sek, ale ako keby chrčal alebo čo. Robí to napr. aj v hrách, ktoré idú bez problémov a keď trhne zvuk, trhne aj grafika. Ale zozačiatku to seká dlho a postupne sa to zlepšuje až to neseká skoro vôbec. Tento problém mám už aspoň 2 roky a domnievam sa, že problém je v hardvéri, ale keď tak rozmýšľam môže to byť chyba v hociktorom komponente. (chybný CPU, pomalý/pokazený HDD, vada na MB...)

2. problém je celkom čerstvý, asi pred dvoma týždňami sa mi počítač trochu spomalil, keď ho vypínam, trvá to asi 15 minút, keď sa zapína, normálne sa asi zapne, ale monitor mi napíše Check signal cable a dá sa do režimu spánku, pomôže len to, keď stlačím reset a ono sa to znova začne spúšťať a už v poriadku. Okrem toho mi odvtedy neznesiteľne seká napr. aj Fifa 10, aj na najnižších detailoch a rozlíšení, predtým však fungovala v poriadku. PC už týžden prechádzam všeliakými anti malware, spyware atď, nič však nenájdu. Používam CCleaner, Ad-aware SE, Spyware Terminator, Spybot S&D a NOD 32

No a 3. problém je proces FahCore 78 alebo 82, ktorý kým ho nezruším zaberá 50-70 % procesora. Ak však nevypnem aj proces FAH.exe, tak sa po chvíli znova spusí. Čiže moje otázky sú: Neviete čo by mohlo zapríčiňovať 1. a 2. problém a ako ho riešiť a čo spraviť s tým FahCore? Ďakujem

Moja zostava je CPU Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz, 2 GB 667 MHz RAM, Nvidia GeForce 8600 GTS 256MB, 160 GB HDD a MB Asus P5LD2 SE, čiže problémy s výkonom by to byť nemali. Komponenty som si vyberal sám a skladal mi ju PC technik
Naposledy upravil kejki3 dne 17. 12. 2009 00:05, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 12. 2009 15:20

Zkusil bych latency checker, mozna mas nekde ejaky konflikt zvukovky s nejakym dalsim HW.

Zkusil bych kompletni reinstall pocitace, s tim, ze napred stahnes z netu nejnovejsi ovladace pro veskery svuj HW. (Pokud se necitis, zavolej si toho technika, co to skladal, at to poresi.)

Zkusil bych zrusit ten F@H. Muze byt zodpovedny za nektere z tech problemu.

Jaky je v tom pocitaci zdroj?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraji 17. 12. 2009 16:16

no stiahol som si Latency Checker. Podľa očakávania, vždy (napr. zapnem Mozzilu, otvorím nejaký priečinok, atď) mi vyletí ten stĺpec úplne hore na absolútne maximum, zmení sa na červený a potom sa to zase ukľudní...okrem toho mi tam vypisuje toto:

"Some drivers on this machine behave bad and will probably cause drop-outs in real-time audio and/or video streams. To isolate this misbehaving driver use Device manager and disable/re-enable various devices, one at the time. Try network and W-Lan adapters, modems, internal sound devices, USB hosts controllers, etc..."

a ako sa mám zbaviť tých FAH procesov?

EDIT: a zdroj je Eurocase ATX-400 JSP...
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraji 17. 12. 2009 16:20

Napr. maximum na tom grafe je 16000 tých jednotiek (neviem čo sú zač) a kým som napísal túto správu (Otvorenie mozzily, 2x prepnutie na ten program a 2x odoslanie) mám absolútne maximum 25 501
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sojka 17. 12. 2009 16:58

3) kdbyby BFU nebyl línej a použil vyhledávač... http://wiki.answers.com/Q/What_is_fahcore
ten Folding@Home se tam sám nenainstaloval.

Způsobilým pro používání PC by měl být vydáván doklad na způsob řidičáku/zbrojního pasu. 8-)
Sojka
Junior

Odeslat příspěvekod Juraji 17. 12. 2009 17:14

ok...F@H som odstránil, ale nieje zodpovedný za žiadny z tých problémov...čo znamená tá hláška z toho LatencyChecker-a?
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 12. 2009 17:21

Vždyť to píše jasně: nekompatibilní nízkoúrovňové programy, tj. např. ovladače, kodeky, antiviry, firewally, tj. všechny programy instalující libovolný reálný/virtuální ovladač.
Přece jako admin musíš vědět, co sis nainstaloval.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraji 17. 12. 2009 17:36

hmmm...vy asi nemáte na jednom konte aj mladšieho brata čo? :)
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 17. 12. 2009 17:42

Juraji píše:hmmm...vy asi nemáte na jednom konte aj mladšieho brata čo? :)

A ty asi neznas pojem "Ucet s omezenymi pravy?"
To se potom nesmis divit...
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Juraji 17. 12. 2009 17:45

To že máme spoločné konto znamená že nepoznám účet s obmedzenými právami? To sú mi veci...viete...to že je mladší, ešte neznamená, že má 6 rokov ;) ...
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 20. 12. 2009 23:18

Nono, chlapci nehádejte se, vždyť je to tak jednoduchý: Juraji si poléčí počítač a svýmu brašulovi vytvoří konto s omezenými právy a zase bude dobře. Aspň mu brašule nebude instalovat hámotiny na počítač ...
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 12. 2009 13:26

No.. každopádně bych to asi viděl na format C: :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 26. 12. 2009 13:38

Pravda, asi by reinstall neuškodil. Aspoň by se zase maličko zrychlil.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 12. 2009 13:41

ofp.wolf píše:Pravda, asi by reinstall neuškodil. Aspoň by se zase maličko zrychlil.


Maličko?! Pokud je ten systém zapráskanej alespoň z poloviny, jak si myslím, tak výkonnostní nárůst bude setsakra velkej...

Ale na druhou stranu, nemám křišťálovou kouli, takže těžko říct, co tam zadavatel všechno má, či nemá :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 26. 12. 2009 14:14

Juraji píše:To že máme spoločné konto znamená že nepoznám účet s obmedzenými právami? To sú mi veci...viete...to že je mladší, ešte neznamená, že má 6 rokov ;) ...

No jo milej drahej Juraji, ale Admin by mel byt na pocitaci jen jeden, jinak si koledujes o prusery presne takoveho druhu, jaky zde popisujes, kdy prava ruka nevi co dela leva.
Doporucuji nejdrive radne procistit system, napr pomoci Malwarebytes a Adwanced Windows Care, pak zkotrolovat pripadne odstrihnout procesy, ktere se spousteji se systemem, msconfig snad znas. Uplne nejlepsim resenim vsak asi bude cerstva instalace a pouzivani pouze jednoho Admin uctu, samozrejme pouceni bratra taky vykona sve.
pablomino
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků