MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sowiet 20. 1. 2010 20:43

krizo píše:Ja by som potreboval poradiť. Pomaličky sa mi končí viazanosť magia klasik na metalike a v lete sa sťahujem do inej časti mesta, tam je magio nedostupné. Rozhodujem sa medzi Skylinkom a Magiom sat. Požiadal by som názor užívateľov magia sat, nech sa vyjadria ku kvalite obrazu / markíza, joj, HD / na 117 cm ful hd plazme Panasonic. Alebo je lepšie ísť do Skylinku ?

Ja osobne by som siel do skylinku, resp do cslinku kvoli rozsirenemu baliku. Tiez mi konci viazanost, no u mna je problem ze z okna nevidim na druzicu :(
sowiet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paterliny 20. 1. 2010 20:44

TomazyHD píše:Ma niekto take brutalne problemy s objednamim hd balika ? 18-teho na obed som ho objednal ,
no do dnesneho vecera to nejde a nevedia mi povedat preco mi to nejde a kedy mi to na 100% nabehne
je toto mozne ?


Ja som objednával ráno 18-teho a dnes poobede mi to aktivovali. Dnes doobeda som tam volal a povedalimi že všetky aktivácie rôznych balíčkoch robia do 5 pracovných dní.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod atec 20. 1. 2010 22:33

Potvrdzujem, s aktiváciou HD balíka je totálny problém, pokúšam sa o to už od piatku, 15. 1. Každý potvrdí, že objednávku zadal, ten nasledujúci ju vraj ale nevidí, tak ju (vraj) zadá opäť, a na ďalší deň je zase fuč. V T-Centre mi dnes dokonca povedali, že nové balíky sa dajú aktivovať až od 1. 2. Strašný binec.
A pokiaľ viem, lehota na aktiváciu balíkov je 72 hodín.
atec
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 20. 1. 2010 22:44

to mato_nr: neviem,či su tie informacie správne,ale mne sa prosgte nepodarilo navodiť súčasne nahravanie dvoch rozdielnych staníc.System stále pri konflikte požadoval vypnutie bud jedneho resp.druheho nahravania.Možno len robím niečo zle... :hm .Neviem presne tie rozlišenia,skusim pozrieť nejake maily.DVB-S príliš nepoznám,navyše headend a všetok ten cirkus ohladom signalu je na technike z madarska.Pri pozerani SD stanic na 46 palcovej LCD celkom v pohode.Nech sa vyjadria radšej iní,ktorí magiosat majú,aby to bolo objektívne.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 1. 2010 22:55

no aspon niesom sam jak pozeram ... ale vacsine ten hd balik uz ide
cakam nato jak somalec na chleba, odkedy existuje hd balik ine programy ma ani nezajimaju
uz si chcem konecne vychutnat chladene pri Australian open HD 8-)
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paterliny 20. 1. 2010 23:18

TomazyHD píše:no aspon niesom sam jak pozeram ... ale vacsine ten hd balik uz ide
cakam nato jak somalec na chleba, odkedy existuje hd balik ine programy ma ani nezajimaju
uz si chcem konecne vychutnat chladene pri Australian open HD 8-)


Ale potom pri prepnutí z HD na SD je to šok :D Ináč ževraj všetky HD na magiu vysielajú vo formáte 720p a bitrate cca. 7 Mbit. Už sa teším na ZOH a dúfam že ta STV3 bude nakoniec vysielať olympiádu v HD.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 1. 2010 23:23

paterliny jou viem ocom hovoris nakolko mam 50" fullHD plazmu aj hd projektor , mal som hbo hd aj discovery hd ... jj stv3 v hd vysiela olympijske hry a podobne vacsie podujatia
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 23:39

tcomak píše:to mato_nr: neviem,či su tie informacie správne,ale mne sa prosgte nepodarilo navodiť súčasne nahravanie dvoch rozdielnych staníc.System stále pri konflikte požadoval vypnutie bud jedneho resp.druheho nahravania.Možno len robím niečo zle... :hm .Neviem presne tie rozlišenia,skusim pozrieť nejake maily.DVB-S príliš nepoznám,navyše headend a všetok ten cirkus ohladom signalu je na technike z madarska.Pri pozerani SD stanic na 46 palcovej LCD celkom v pohode.Nech sa vyjadria radšej iní,ktorí magiosat majú,aby to bolo objektívne.


oki, aj tak dik. keby este nahodou nejake info najdes, daj vediet
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garpiak 20. 1. 2010 23:44

Geniusss píše:Ahojte! Neviete bude na STV aj v Magiu olympiada v HD ? Kedze ju planuju zaradit aj do vybranych lokalit DVB-T a mozno aj v SKylinku...Vdaka ak by niekto vedel viac nech napise..

Magio bere STV 3 HD priamo optickou trasou od STV, takze ak bude vysielat skutocne HD malo by byt aj v Magiu. Vysielane tak boli aj LOH 2008 v Pekingu.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod Eisy 21. 1. 2010 00:35

mato_nr píše:pisalo sa tu, ze ta3-ka ide na magio sat-e H264( MPEG4) 480!x576, max 2Mbit, pricom ini poskytovatelia ju vysialaju vo vyssom rozliseni. takato slaba kvalita je na magio sat-e na vsetkych kanaloch?


to rozlisenie co pises je nejaka hovadina, to by musel byt obraz viacej vyssi ako siroky!
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaco 21. 1. 2010 00:43

mato_nr píše:
markus.22 píše:...ale zavadzania o dvojtyzdennych cakaniach na kontaktovanie a mesacnych na zriadenie cez webobjednavky su doslova nechutne. od nahodenia objednavky do kompu by ti to mali zriadit do 9 dni (ak si si objednal zriadenie technikom)
takze tolko ku call centru, rozhodne to ries cez webobjednavku, dostanes este aj 10e bonus

Myslíš, že aj ja som tu klamal, keď som napísal, že som po objednaní predĺženia viazanosti cez web čakal 2 týždne a žiadny kontakt, potom som tam 3 x volal, stále ma odsúvali, že objednávka ešte nie je zadaná a po mesiaci som rezignoval na zľavu z webu a objednal to cez callcentrum??? Prečo by som prosím ťa niekoho zavádzal, keď som inak veľký priaznivec Magia?!
(web-objednávka mi prebehla OK, mám sumarizáciu aj číslo objednávky).
A keď si pozrieš vlaňajšie koncoročné príspevky, nebol som sám (ja som to podstúpil od polovičky novembra do polovičky decembra).
Po objednaní cez callcentrum to už fičalo OK. Možno sa to teraz po protestoch klientov už zlepšilo a operátori už objednávky cez web (kde oni nemajú provízie) nebojkotujú, to by som bol iba rád.
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 21. 1. 2010 07:30

Neviem podla coho spracovavaju registraciu cez web, ale kamos si objednaval magio a net na metalike 30.decembra a do 2tyzdnov to mal spojazdnene.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 21. 1. 2010 08:00

tcomak píše:
Flymaster píše:
sgi320 píše:a to Discovery HD ? preco mi to vypisuje, ze ho nemam predplatene, ked je v ponuke t-comu v HD baliku ? tiez aj u inych tento problem ?


ano, to mi tiez pise.. ale ako si mozes precitat vyssie - t-com nema ziadny problem... :/ no evidentne ma.. :-\


chybička se "vloudila" ,ale po oznámení chyby na príslušne pracovisko by už mal byť discovery hd daný aj do hd balíku.Aspon také má info.Tak si to hoši overte. ;-) Ináč vdaka za info.


Discovery HD nejde stale, hoci mam HD balik... ale dal som restartovat box, uvidime potom..

EDIT: restart pomohol.. prave bezia Mythbusters :)
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mironto 21. 1. 2010 08:07

jaco píše:Myslíš, že aj ja som tu klamal, keď som napísal, že som po objednaní predĺženia viazanosti cez web čakal 2 týždne a žiadny kontakt, potom som tam 3 x volal, stále ma odsúvali, že objednávka ešte nie je zadaná a po mesiaci som rezignoval na zľavu z webu a objednal to cez callcentrum??? Prečo by som prosím ťa niekoho zavádzal, keď som inak veľký priaznivec Magia?!
(web-objednávka mi prebehla OK, mám sumarizáciu aj číslo objednávky).
A keď si pozrieš vlaňajšie koncoročné príspevky, nebol som sám (ja som to podstúpil od polovičky novembra do polovičky decembra).
Po objednaní cez callcentrum to už fičalo OK. Možno sa to teraz po protestoch klientov už zlepšilo a operátori už objednávky cez web (kde oni nemajú provízie) nebojkotujú, to by som bol iba rád.


To je hlupost. Kopec ludi si objednalo Magio cez web a mali ho zriadene do dvoch tyzdnov (sam som to zaciatkom decembra 2008 urobil a niekedy 18. pred vianocami som uz pozeral). Ale ti samozrejme vacsinou nevypisuju po forach. Len preto, ze ste sa tu zisli traja, neznamena, ze cez web operatori objednavky blokuju. Urcite sa najdu na tomto fore aj ludia, co si vsetko objednali cez callcentrum a cakali dlhsie.
mironto
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 21. 1. 2010 09:00

mironto píše:To je hlupost. Kopec ludi si objednalo Magio cez web a mali ho zriadene do dvoch tyzdnov (sam som to zaciatkom decembra 2008 urobil a niekedy 18. pred vianocami som uz pozeral). Ale ti samozrejme vacsinou nevypisuju po forach. Len preto, ze ste sa tu zisli traja, neznamena, ze cez web operatori objednavky blokuju. Urcite sa najdu na tomto fore aj ludia, co si vsetko objednali cez callcentrum a cakali dlhsie.


Je to možné, že sme mali smolu iba my traja-štyria, čo sme tu napísali. Ja som iba popísal moje trápenia s tou objednávkou a posťažoval sa, určite som tým nesledoval niekoho odradzovať od objednávania cez web. Opakujem: ak sa takéto problémy už nevyskytujú, som iba rád.
jaco
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků