Pruhy na LCD

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JeanK 22. 1. 2010 17:26

Zdravim, na levem strane notebooku jsou cca 6-9 tenkych barevne pruhu (svisle) pres cely LCD. Barvy nemeni a je dokonce videt jak v Biosu tak ve Windowsu. Rad bych vedel, cim to muze byt? Dekuju
JeanK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 22. 1. 2010 17:54

doslo k nejakemu poskodeniu displeja. kedze ide o cele pruhy a nie samotne pixely, tak displej ako taky bude asi v poriadku a k chybe doslo v elektronike okolo neho. ak je to v zaruke tak reklamovat.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 22. 1. 2010 18:04

muže to byt LCD-čkem, nějakyma kablikama v kloubech, možna i připojenim na zaklad. desku. Ted jsem řešil vyskakujci pruhy na starem NB ale byly horizontalně a bylo vadne LCD takže jsem byl donucen koupit novy NB protože už bylo po záruce. V servise ti řeknou více ;)
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JeanK 22. 1. 2010 18:09

Diky za Vas nazor. NTB v zaruce neni. Jde o to, ze notebook jsem nekolikrat vytuningoval a je vykonove stale ve spicce i kdyz je nekolik let stary. Resim, kde muze byt zavada abych mohl presneji diagnostikovat a v pripade koupit nahradni dily. Graficky cip je nejspis v poradku, nebot na exetrnim LCD zobrazuje bezchybne. Napada me vadny samostatny LCD panel nebo invertor ci poskozene kabliky. Jen chci vedet presneji nazor.
JeanK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 22. 1. 2010 18:14

grafickym cipom to velmi pravedpodobne nebude, najhorucejsi kandidati su kabliky okolo LCD panelu. ak si sa v tom uz hrabal, ako hovoris, tak sundaj kapotaz a pozri ci tam nenajdes nieco podozrive :-)
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JeanK 22. 1. 2010 19:35

tak rozebral jsem notebook a obavam se, ze je vadny LCD displej... Kabliky jsou OK. Prohmataval jsem "desku" displeje mirnym tlakem par pruhu zmizi a hned objevi zpet, kdyz neohmatavam tu desku.... Tak uz ted nevim s rady, asi je na vymenu LCD panele :-(
JeanK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vampix1 22. 1. 2010 20:05

no tak to je mi líto, mně tahle vada donutila ke koupi nového stroje...takže ti přeji nějakou naději na opravu a nebo co nejlevnějši výměnu ;)
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 1. 2010 21:46

JeanK píše:tak rozebral jsem notebook a obavam se, ze je vadny LCD displej... Kabliky jsou OK. Prohmataval jsem "desku" displeje mirnym tlakem par pruhu zmizi a hned objevi zpet, kdyz neohmatavam tu desku.... Tak uz ted nevim s rady, asi je na vymenu LCD panele :-(


Někde vadný kontakt, prasklinka v plošném spoji, vymačkaná ta vodivá guma co propojuje kontakty pokud tam je atd.....

Mě to na jednom monitoru taky dělá, ještě jsem neměl čas ho rozebrat.

Problém bude pokud je špatný kontakt někde kde se nedostaneš pro opravu. (pod čipem, pod nějakou součástkou co nejde jednoduše odpájet atd....)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 22. 1. 2010 23:32

Rozebrat, ocistit lihem,slozit, pomodlit se a zkusit, zda se to nelzepsilo. Pokud beze zmeny, rozlozit, hledat jestli to to nekde vypada na studenak a propajet. Slozit. Mozno zarikavat, pripadne vzyvat. Pak znova vyzkouset. Na zaver behem neustaleho kleni vyhodit...
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dondrusco 23. 1. 2010 20:55

Nove aj pouzite panely sa daju bez problemov zohnat na eBay - sam som takto kupoval novy 15'' display. Navody na demontaz/montaz takisto najdes. Vymena je vec cca 1 hodiny.

Podla vyrobneho stitku zistis typ, a potom len hladat vhodnu nahradu. Je kopec HP notebookov s vadnou maticnou doskou. Taki predavaju najma display za cca 50-70 EUR
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 23. 1. 2010 21:53

No, jenze pokud je problem mechanickeho razu v propojeni, tak novy displej nemusi pomoct. Dokud neni jasne, kde presne je problem, je zbytecne vyhazovat penize.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JeanK 24. 1. 2010 00:49

Ted me napadla dalsi otazka. Kdybych koupil z Ebay novy 15,4 LCD panel vyssi rozliseni namisto 1280x800. Bude to fungovat? Nezkousel jsem to a proto nemam zadnou predstavu.
JeanK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 1. 2010 11:54

JeanK píše:Ted me napadla dalsi otazka. Kdybych koupil z Ebay novy 15,4 LCD panel vyssi rozliseni namisto 1280x800. Bude to fungovat? Nezkousel jsem to a proto nemam zadnou predstavu.


Fungovat by měl pokud ho připojíš do grafiky (tj pokud koupíš celý LCD panel i s elektronikou a nebudeš měnit pouze panel LCD) ovšem problém může být i s připojením, každý NT nebo panel to může mít jinak řešené, taky to nemusí podporovat BIOS může tam být natvrdo nastavené rozlišení atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dondrusco 25. 1. 2010 10:03

JeanK píše:Ted me napadla dalsi otazka. Kdybych koupil z Ebay novy 15,4 LCD panel vyssi rozliseni namisto 1280x800. Bude to fungovat? Nezkousel jsem to a proto nemam zadnou predstavu.


Aj ked existuju notebooky s dvomi variantami rozlisenia, asi by som to neriskoval.
Chybu v kabli mozem vylucit, to by si mal uplne rozsypany obraz, nie pruhy. Skor pozor na napajanie, su 5V a 3,3V verzie panelov.
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 1. 2010 10:29

Chybu v kabelu vylučuješ zcela chybně, dondrusco. Nejeden takový kabel jsem svého času v notebooku opravoval.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků