iPad - dotazy

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mathey 27. 1. 2010 21:04

Tak to vypadá, že tu máme další výrobek od Apple, který bude jedna hromada lidí milovat a druhá nenávidět. Já jako uživatel notebooku Dell s Win 7 nemám žádná zkušenosti s "apple OS", ale tohle zařízení se mě líbí.

Mám pár dotazů:

- Jak do toho dostanu filmy a fotky a PDF dokumenty?
- Má to USB ( pro připojení k PC, pro připojení Flashky) a čtečku karet?
- jaké jsou rozměry a rozlišení tohoto zařízení?
- Dá se to používat v "terénu" (škole) na tvorbu protokolů do labin? hlavně grafy a vzorce... (Jsu zvyklý na OpenOffice, který je zadarmo.)
- LAN konektor co myslíte, bude mít? stahování přes noc...
- Video výstup?
- Jako "chudého studenta" by mě zajímalo kolik místa může zabírat takový "iPad OS" z těch 16 GB?

edit: co jsou to vlastně ty itunes?, dá se to normálně používat? tuším, že je to něco na přenos souborů, ale k čemu to potřebuju? nestačí normální USB Mass Storage?
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 27. 1. 2010 21:17

hlavne aby k tomu sel pripojit iPod...
http://www.apple.com/ipad/
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 27. 1. 2010 21:34

díky, skoro vše co mě chybělo je tady: http://www.apple.com/ipad/specs/

edit: takže to má jen ten 30pin konektor, a čtečku karet, USB jen přes redukce..

edit2: Vymýšlel jsem jaké zařízení si pořídím do školy, na zaplnění času mezi přednáškama, na elektronické skripta... smartphony mě připadají moc malé, notebook, který mám je moc těžký a vydrží jen 3 hodiny, netbooky mě připadají takové "*****é" .. prostě není to ono, win 7 na atomu... iPad mě prostě dar z nebes.


Jak píšu, s apple nemám vůbec zádné zkušenosti.... Neví někdo jak je to s češtinou? Bude se prodávat v ČR?

A co myslíte, má smysl 3G modul? kvůli nějakému pseudo GPS a internetu, když jsou prakticky všude zadarmo wifiny?
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 1. 2010 08:22

Jestli ti prijde netbook "*****" tak tohle uz je uplny potrat. :-)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombre_71 28. 1. 2010 18:13

Prostě další nepostradatelný doplněk každého metrosexuála a Carrie Bradshaw, na nějaké rozumné použití pouze předražené nic
hombre_71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 1. 2010 18:26

Mathey:
tak si kup 11 palcový acer timeline s core ULV procesorem a nebudeš mít s win7 jediný problém.
Krom toho s atomy problémy taky nejsou, ten výkon cca na úrovni pentia3 bohatě stačí, kdyžtak si tam nahoď nějaký linux, stará mandriva mi lítala na desktopu s 256MB ram lépe, než xp na stroji v podpisu.
Ten iPad je takový, no... prostě stylovka, i na blbou USB klíčenku musíš mít redukci... Do plnohodnotného stroje to má hodně daleko, připadá mi to spíše jako velký iPod.

Na protokoly přímo na místě to nebude moc vhodné - nemá to klávesnici, hmatová odezva je hmatová odezva...
Sice tam možná můžeš čmárat náčrtky jak na tabletu, ale upřímně, do protokolů i tak takové věci použít nemůžeš.

EDIT:
smysl tohoto zařízení bych viděl tak v kouknutí videa a nějaké to lehké prohlížení netu v posteli, četčku ebooků, více mě asi nenapadá... ale na výše popsané věci nemyslím, že by to byla dobrá volba...

Btw. kde žiješ, že máte všude free wifi? :)
(já můžu tak doma, ve škole, v tescu a občas má nějaká kavárna, rozhodně to není pravidlo (což je škoda)
Naposledy upravil alfah4ns dne 28. 1. 2010 18:32, celkově upraveno 1
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 18:27

hombre_71 - Nejsem jablečný fanatik a už vůbec ne metrosexuál. Přesto bych si tuhle věcičku s klidem koupil. Viz téma hned vedle.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 28. 1. 2010 22:42

no však wifi doma, ve škole a v tesku mě stačí :) líbí se mě právě že je to stylovka, jednoduchý, žádný sraní s linuxama, ovladačema... prostě to jede. (jak říká Balmer)

uvidíme jak to bude fungovat, no, nejraději bych si to vyzkoušel sám někde..

zajímavé porovnání HP slite VS Apple iPad :

obrázky by měli být ve stejném měřítku... apple 10" LCD a HP 12"

http://img34.imageshack.us/img34/3976/h ... leipad.png
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 31. 1. 2010 14:28

alfah4ns píše:Mathey:
tak si kup 11 palcový acer timeline s core ULV procesorem a nebudeš mít s win7 jediný problém.

Prosim, jenom ne Acer!
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wokenamatrix 31. 1. 2010 19:07

Já mám taky otázku - dá se na tom spouštět Photoshop, NetBeansy, Ruby, RoR atd.? Fakt moc díky za odpověď
wokenamatrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 31. 1. 2010 19:09

Jede to na iPhone OS, umí ten něco z toho? :)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wokenamatrix 31. 1. 2010 19:24

Dpč :grr: a já myslel, že je to dobrý :-S ...
Neexistuje něco takovýho malýho, na čem by jel PS a nějaké to IDE? Netbook nechci - jeden už doma mám...
wokenamatrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibika 31. 1. 2010 19:29

wokenamatrix: existuje, napr. Thinkpad X200, ale jednak si priplatis a jednak hmotnost je vyssie... ale :-! lebo sme trochu OT
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wokenamatrix 31. 1. 2010 19:34

FUJ! Co to je za sh*it? Ble,tak to radsi nic...
wokenamatrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hellboy289 3. 2. 2010 09:30

wokenamatrix píše:Dpč :grr: a já myslel, že je to dobrý :-S ...
Neexistuje něco takovýho malýho, na čem by jel PS a nějaké to IDE? Netbook nechci - jeden už doma mám...

pokud bys chtěl dotyk.netbook tak tady http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70561
jinak HP Slate http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70561
archos 9 http://www.archos.com/?country=cz&lang=en

TIBIKA:nevím proč mu posíláš 2 roky starej hnusnej šmejd
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků