iPad - diskuze

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 1. 2010 12:42

The Shitman píše:Velký jako kráva? No asi máme jiný představy. :) 240x190x13mm se mi nezdá moc. K čemu to je? No pro někoho, kdo má doma stolní PC, nebo MAC, chce něco na cesty a notebook se mu zdá zbytečný. Nebo třeba jako školní pomůcka. Na skripta ideální a mezi přednáškami jedeš na wifi, hraješ hry, koukáš na videa, čteš ebooky a já nevím co ještě. :) Macbook je na to moc velký a těžký, na iPhonu to zas není pohodlné. Podle mně Apple nádherně yplnil mezeru na trhu.


Mezera na trhu, ktera je davno vyplnena malymi notebooky co vazi kilogram a umi toho mnohem vice nez tahle srandicka a to za polovinu ceny? A to zfusovanym zarizenim, ktere nic neumi, protoze bylo potreba neco levne rychle dodat, kdyz dosly napady? Tohle bylo od Apple velmi, ale velmi slabe. Proste zvetseny Iphone, ktery nebere ohledy na to, ze takove zarizeni se pouziva jinak nez mobil. Mimochodem presne stejna chyba jako ta co stala miliardy dolaru Microsoft kdyz se pred lety rozhodnul ze pro mobilni telefon staci OS z PDAcka s pridanou telefonni aplikaci.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 12:51

OK, máš jiný názor a já nemám zájem se tu s tebou hádat. Mně se to zdá jako zajímavá volba. Nemůžeš to srovnávat s netbookem, ani s chytrým mobilem - je to prostě něco mezi. Osobně bych si ho klidně pořídil, nemít už doma malý notebook.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 28. 1. 2010 13:17

Urcitou mezeru to vyplni, jen je otazka jakou, takhle velka vec, ktera umi to co mobil me osobne nijak neoslovi, prakticke pouziti je minimalni, hlavne diky zavislosti na netu. U nas bohuzel neni dost dobre mobilni pripojeni ani dost free hotspotu, aby melo aspon minimalni cenu si to koupit a na cteni knizek atd mam netbook, ktery se aspon nemusi drzet porad v ruce, jelikoz mu jako stojanek slouzi zakladna. Tuhle vec si koupi max lide, kteri maji na to vyhazovat prachy za blbosti...

Srovnávat s netbookem nb chytrým mobilem to jde, jelikoz za tu cenu mas netbook s dotykovou obrazovkou od gigabyte, ktery toho teda umi o dost vic...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 28. 1. 2010 16:03

řeknite mi jediný důvod proč nekoupit tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70561 ,ale iPad?
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 28. 1. 2010 17:23

1. ips display; 2. renomé značky Acer vs. Apple. Netvrdim, ze ja na to "počujem", ale je to fakt, ktory treba brat do uvahy.
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 17:25

Ještě bych doplnil o kilo nižší váhu a o dvě hodiny vyšší výdrž.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohajanefim 28. 1. 2010 22:48

mne osobne sa to nelubi ...apple ide zase hrat len na design a eronomiu... ludia a vy byvate za pocitacom 12 h ???(alebo aku to ma vydrz ...) noo 12h nepotrebujem naukor vykonu a aj tak to za plnohodnotne PC nemozeme brat -to musite uznat ze stale je to len 'big Ipod' aj ked niekomu to mozno staci. ale to nieje podstatne moje nazory :D -CHCEL SOM SA VAS SPYTAT CO hovorite na priamu konkurenciu :D ARCHOS 9
specifikacie
http://www.archos.com/products/nb/archo ... sk&lang=en
mimochodom na zive.cz maju v tej recenzii chybu archos 9 totiz hd (720p) prehrava .a nevadi mi ani 5 h vydrz -to je tak akurat :D
bohajanefim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hellboy289 28. 1. 2010 22:59

je asi milionkrát lepší
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohajanefim 28. 1. 2010 23:16

koho si ale myslel ??? :-D
bohajanefim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 29. 1. 2010 09:12

tibika píše:1. ips display; 2. renomé značky Acer vs. Apple. Netvrdim, ze ja na to "počujem", ale je to fakt, ktory treba brat do uvahy.

Nevim jestli ten displej je az takove plus s tim rozlisenim... To ze apple je "lepsi" znacka bych tez nerekl, mnoho znamych co meli iphone nb macbook muselo navstivit servis (resp poslat do servisu a mnoha z nich se do 30dnu nevratil, takze dostali penize z5), takze bych o teto veci pomlcel
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 1. 2010 09:33

Ten IPS display je od Applu rozumný krok. U notebooku být nemusí, protože tam si display nastavíte kloubem tak, jak potřebujete. To ale u iPadu nejde, takže IPS chápu jako nutnost pro dobré pozorovací úhly, které jsou u takového zařízení rozhodně třeba.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohajanefim 29. 1. 2010 16:46

The Shitman píše:Ten IPS display je od Applu rozumný krok. U notebooku být nemusí, protože tam si display nastavíte kloubem tak, jak potřebujete. To ale u iPadu nejde, takže IPS chápu jako nutnost pro dobré pozorovací úhly, které jsou u takového zařízení rozhodně třeba.


ja nechapem preco stale tocite o ips display-i na ipade...vsak to nieje urcene na ziadnu graf. pracu a pritom nespomeniete to rozlisenie ...a to ze to podporuje 720p a mkv na tom neprehrate vas nesere ? to ze to nema usb /m.card r. coo? a ta cena tiez nieje mala ked neberieme do uvahy 16GB verziu(to mi pride malo :D)
bohajanefim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombre_71 29. 1. 2010 17:02

tak já tedy nevím ale bez usb vstupu a čtečky karet mi to jako přehrávač videí, hudby a prohlížeč fotek nějak nesedí.
hombre_71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 29. 1. 2010 18:11

hombre_71 píše:tak já tedy nevím ale bez usb vstupu a čtečky karet mi to jako přehrávač videí, hudby a prohlížeč fotek nějak nesedí.

přesně tak...
bohajanefim píše:koho si ale myslel ??? :-D
¨
Archos
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 29. 1. 2010 18:17

Když si budou chtít uživatelé iPadu připojit fotoaprát jak to udělají?Nemyslím teď po stránce USBček=)žadnej program na mass storage tam není....nebo na to něco v\dají na app store?typuju cenu tak 35 DOLÁČŮ
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků