iPad - diskuze

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tibika 29. 1. 2010 18:18

1. Škoda, oddelenim toho OT stratila diskusia na "šťávě" :D
2. Treba si uvedomit, ze kazdy kto si iPad kupi, tak v podstate počíta s absenciou USB portu... no a dalej - taká je už doba, ze mobilné zariadenia si rozsiruju konektivitu smerom k internetu, než k lokalnym uložiskám dát... tak ako flashky (takmer) pochovali optické média, tak asi aj prenosné flashky postupne budu oslabené dostupnostou rýchlej siete...
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 29. 1. 2010 18:36

s tím rozhodně nesouhlasím.... k tomu aby ses mohl dívat na filmy na netu potřebuješ flash
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 29. 1. 2010 21:30

Nevím proč všichni nadávají na iPAD.. že nepřinesl nic revolučního, že nemá tamto a tamto, že je to jen přerostlý iPod touch...

Wikipedia.cz píše:Netbook označuje počítač menší než notebook, který se zaměřuje na mobilitu, upřednostňuje nízkou spotřebu, cenu i váhu, a orientuje se především na poskytnutí přístupu k Internetu (WWW, E-mail) a jednodušší kancelářské práce.


a podívám se na iPad... říkám si proč ne, tohle by se mě líbilo. Proč zůstávat u plnohodnotných systémů, na takovéto jednoduché činnosti a na zábavu? Na práci máme přece pořádné PC...


Obrázek
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 29. 1. 2010 22:04

Zase nesouhlasím,mě by bohatě stačil 11,6" netbook na všechno co dělám s počítačem...
Hry už stejně nehraju,chodím jenom na youtube na facebook,popřípadě občas sem,píšu word excel do školy,poslouchám písničky na youtube,koukám na filmy a videa..pro mě by to byl ideální stroj,ale má jeden háček=64GB max paměť?11" netbook za stejnou cenu už má dneska 320GB
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 29. 1. 2010 22:42

A co je komu do toho, co by tobě stačilo? Tohle je diskuse i iPadu a ne co by se hodilo tobě :roll: Nemá USB? No a co jako? Ten kdo si iPad koupí, určitě s tím bude počítat a asi mu to ani vadit nebude. Nemá velký disk? Na co potřebuješ v přenosném zařízení kvanta paměti? Je třeba si uvědomit, že iPad není plnohodnotný počítač, ale jen jakýsi terminál pro web, či jednoduché multimediální zařízení. Nic víc, nic míň. Kdo se s tím nechce smířit, ať si holt koupí něco jiného a neotravuje, že za tu cenu mám tamto výkonnější a s lepší výbavou.
eRiper
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 29. 1. 2010 23:13

naprostý souhlas s eRiper.

Svět se dělí na fanatiky od APPLE, WINDOWS a LINUXu.. jsou to prostě rozdílné skypiny lidí, kteří se často bohužel navzájem nedokážou pochopit.
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 29. 1. 2010 23:45

A mě to celkem nadchlo - je to asi tak rok zpátky, co jsem si říkal, že by bylo fajn, kdyby Apple udělal tablet, který by byl defacto přerostlý iPhone - et ecce - oni ho udělali - a za rozumnou cenu, jsem velmi mile překvapen. Určitě pořídím, ale určitě ne první sérii - to jsem udělal s MacBookem a stačilo :)

Ergo, iPad má svoji cílovou skupinu, já jsem jeden zástupce.
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 30. 1. 2010 01:49

eRiper píše: iPad není plnohodnotný počítač, ale jen jakýsi terminál pro web, či jednoduché multimediální zařízení. Nic víc, nic míň.

Terminal pro web dobra, jen mi reknete, jak s nasim ceskym mobilnim pripojenim to chcete pouzivat, vzdyt 3G je tu "rarita"
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 30. 1. 2010 04:28

BigT píše:Terminal pro web dobra, jen mi reknete, jak s nasim ceskym mobilnim pripojenim to chcete pouzivat, vzdyt 3G je tu "rarita"


a to je snad chyba Applu? a co jiné možnosti připojení? EDGE? WiFi? GPRS?

achjo, nechci aby to vypadalo že iPad nějak obhajuji, ale hromada argumentů >proti< jsou naprosté žvásty. Třeba multitasking... v podstatě tam je... co jsem pochopil, aplikace se přeruší a obnoví přesně tam kde skončila. Nebo chybějící USB, čtečka - to neslyšeli o redukci? Kamera? co chcete s tak velkou krávou fotit? Někdo dokonce vytýkal že baterie je nevyměnitelná..
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 30. 1. 2010 09:44

Mathey píše:
BigT píše:Terminal pro web dobra, jen mi reknete, jak s nasim ceskym mobilnim pripojenim to chcete pouzivat, vzdyt 3G je tu "rarita"


a to je snad chyba Applu? a co jiné možnosti připojení? EDGE? WiFi? GPRS?

achjo, nechci aby to vypadalo že iPad nějak obhajuji, ale hromada argumentů >proti< jsou naprosté žvásty. Třeba multitasking... v podstatě tam je... co jsem pochopil, aplikace se přeruší a obnoví přesně tam kde skončila. Nebo chybějící USB, čtečka - to neslyšeli o redukci? Kamera? co chcete s tak velkou krávou fotit? Někdo dokonce vytýkal že baterie je nevyměnitelná..

nejdřív si přečti co to umí a pak tady mel...to nemá GPRS ani EDGE a 3G má jenom T-Mobile a O2 a to ještě musíš hledat v Praze části,kde to chytíš..Wi-Fi?jediný free wifi pokud vím je v KFC,pak možná nějaká kavárna v Paladiu a student agency autobusy,docela omezenej výběr
Ale zase musím říct,že se tohle nemůže dávat za vinu applu,protože tohle samé vás čeká s netbookem :hm
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 30. 1. 2010 10:25

Wi-Fi + 3G model
UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

zdroj: http://www.apple.com/ipad/specs/
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef85 30. 1. 2010 10:33

Apple to nepredava ako pocitac (netbook) proste ako tablet. Viac by som sa potesil nejakemu okliestenemu os x. Ale na druhu stranu je tam portovany iWork takze nie je problem. Na prezeranie netu fajn vecicka. Kopec dobreho softu a odladeny OS. Dobre na poznacenie nejakych poznamok, schodzok. Je to vo velkosti nejakeho poznamkoveho bloku.
Massstorage by to malo mat asi s novym OS. Ak sa dobre pamatam. I ked by bolo lepsie, keby to malo nejaky port na USB aby som tam vopchal kluc. A ulozil tie dokumenty trebars na tu MS particiu.
Podporuje to HTML5 a flash mne osobne netreba. Dokonca sa mi lepsie prehliada web na iPhone ked na mna nevyskakuju tie flashove blbosti. Pre niekoho flash minus.
Osobne ako darcek by som to bral. Kupit by som to asi nekupil, nejako mi to netreba. Je to len o zvyseni komfortu. Skoda toho usb a chel som iny OS, kedze tento uz mam na iPhone. Len tie dva veci mi vadia. I ked ten OS neni az take minus, ak to bude slapat ako ma. Ale zas priatelke sa to paci a hned vravela ze v obyvacke na kolena na take komfortnejsie pouzivanie by to bolo fajn.
jozef85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 30. 1. 2010 10:34

Mathey píše:Wi-Fi + 3G model
UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

zdroj: http://www.apple.com/ipad/specs/

Ja jen rikam, ze ta vec je uplne nanic a v nasich koncinach nepouzitelna, A samozrejme apple za to nemuze... To ze to ma GPRS/EDGE je uplne jedno, dokazes si predstavit surfovani s edge, ja tedy ne, navic kdyz to nema usb atd, tak bych chtel videt jak s edge stahujes videa, fotky atd...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef85 30. 1. 2010 10:53

Fotky, videa a ine prkotiny normalne stiahnes s pocitaca. Ma to normalny kabel. Na jednej strane je to standartny dock konektor, ktory pouziva apple vasade a na druhej standartne usb ktore vopchas do PC. Cez iTunes si vsetko pohodlne zosynchronizujes. U apple veci je zbytocne sa natahovat co a ako spravit. Najlepsie je to vyskusat a az tak robit zavery. Ja som sklamany s toho OS, ale tak ho modifikovali na ten tablet. Ked si to vyskusam tak to mozno bude uplne ine ako si myslim teraz
jozef85
Kolemjdoucí


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků