Problém s baterkou ACER 3810TG Prosím o názor!

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod klouda01 9. 2. 2010 12:42

Zdravim, mam Aspire 3810TG a nedavno se stalo,že se ze dne na den stala jedna věc. Baterka nejde dobít na 100% a skončí to vždy na 88%. A dál to nejde. Stále svítí oranžově. Nyní jsme díky jinejm věcem přeinstalovaval Windows a i Flashoval BIOS a ten problém přetrvává. Je mi divné, že to skočí ze dne na den ze 100 na 88%. Díky za radu! Jinak to mám ani ne pul roku, takže by se asi i reklamace dala ne?
klouda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2010 13:57

Zkusil bych to vzit asi do servisu. Ono bylo by fajn, pokud bys mel v okoli nekoho se stejnym ntb, abyste mohli vyzkouset si ty baterie (na test) prohodit. Abys zjistil, zda za to muze baterie, nebo nabijeci obvod.

Nicmene navstevu servisu NEODKLADEJ, protoze na baterii mas zaruku, pokud mne pamet neklame, jen 6mesicu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klouda01 15. 2. 2010 10:08

Zkusil jsem jinou baterku a ta mi ukázala v mém notebooku 100%.Další test byl když jsem mojí baterku dal do shodného notebooku a tam se také nabyla jen na 88% takže je chyba v baterce a ne v procesu nabíjení.
klouda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2010 11:23

Zaruka na baterii je pul roku, OKAMZITE bezodkladne tu baterii reklamuj!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 15. 2. 2010 11:28

Ty baterky už nejsou co bývaly nebo jde o vadu kusu. Napiš prosím pro zajímavost, jestli byla baterka furt v booku i při provozu na adaptér nebo jsi ji měl v šuplíku... Dík
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod klouda01 15. 2. 2010 11:35

Díky, baterka je v záruce do konce března. Vím, že je na ní pul roku tak tam dneska zavolam. Doufám že to nebude na měsíc. Musím sehnat nahradní stroj. Baterku jsem nikdy snad nevyndal. Vždy i při provozu na stole s adaptérem byla baterka v těle. zaráží mě, že to skočilo ze 100% okamžítě na 88%. Jak myslíte že se ACER servis vyjádří? Máte někdo zkušenosti? Budou remcat a nebudou chtít uznat?
klouda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 15. 2. 2010 11:52

Zkušenost nemám, ale domnívám se, že to neuznají. Baterka funguje a snížená kapacita je provozní opotřebení. Leda ji nějak dorazit. Ale jak?
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2010 11:57

Pozor na to! Nabijeni do 88% NENI provozni opotrebeni (wear level)! Wear level se projevuje tak, ze baterii nabijes do 100% nominalniho napeti, ALE nema pozadovanou kapacitu. Uplne jiny pripad!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klouda01 15. 2. 2010 12:04

Přesně to si myslim. Je jasné že výdrž časem klesá ale tak že se nabije na 100% a vydrží 2hodiny místo 3hodin před rokem. Ale tohle je, že se nabije do 88% a dost..takže to je jiná věc a podle mě vada.
klouda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2010 12:25

Jistojiste opravnena vada, vubec se toho neboj. Reklamaci ale neodkladej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků