ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 21. 2. 2010 19:02

Ja mám v dome optiku Orange, ale keďže priorita pre mňa bola TV, dal som nakoniec prednosť Magiu cez DSL kvôli funkciám a pretože väčšinu programov, ktoré chcem pozerať, dávajú vtedy, keď pracujem alebo spím. Plus pretočím reklamy a zbytočnosti. Oceňujem to teraz pri olympiáde, pretože mi neunikne nič, čo chcem vidieť a nemusím čakať, kedy opravia rolbu alebo sa skončí prestávka.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 21. 2. 2010 19:05

pistavrtak píše:no balik komplet za18e , ked kliknes na online objednavku http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2295&fid=290 mas hned napisane ,ze :

Objednávate si službu Magio TV Komplet Detaily produktu

Tento produkt je viazaný s pevnou linkou. Ak pevnú linku nemáte a nemáte o ňu ani záujem, vyberte si prosím produkt Magio TV s internetom


a bez pevnej linky magio solo http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2295&fid=290 cca26e

u nas vyhralo uz zrejme fiber triple play...cenou ^^ ale este zo 2dni budem sledovat toto forum

tak to potom asi plati len pre dsl balik, ja som neobjednaval po internete ale po telefone a ziadnu pevnu linku som si neobjednaval, ani internet, len telku, za tych 18e mesacne.
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniusss 21. 2. 2010 19:23

pistavrtak píše:
aacid píše:
pistavrtak píše:no hej ale treba ktejto cene priratat mesacne poplatky za pevnu linku, ci uz len to co pretelefonujes?? magio solo je drahsie... :nenapadne

aka pevna linka? ziadnu pevnu linku nemam ani nechcem mat. tie ceny co som pisal su cisto za magio tv.


no balik komplet za18e , ked kliknes na online objednavku http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2295&fid=290 mas hned napisane ,ze :

Objednávate si službu Magio TV Komplet Detaily produktu

Tento produkt je viazaný s pevnou linkou. Ak pevnú linku nemáte a nemáte o ňu ani záujem, vyberte si prosím produkt Magio TV s internetom


a bez pevnej linky magio solo http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2295&fid=290 cca26e

u nas vyhralo uz zrejme fiber triple play...cenou ^^ ale este zo 2dni budem sledovat toto forum


Chlapci vsetko to cu tu vypisujete je pravda, len to plati pre metaliku od Tcomu...Ak chceme porovnavat optiku, tak tam nic nie je viazane na pevnu linku, takze platia klasicke ceny a nie je tam ziadne Magio solo, takze na webe klikajte cennik pe optiku nie je pre DSL ...a hlavne neplatite pri samotnej TV poplatok 200 eur za zriadenie ako u Orangeu...takze pre toho co si chce dat samostatnu TV je Tcom jasna volba na optike..jedine ak niekto chce dat za zriadenie 200eur...
Ak niekto chce aj net aj TV , tak tam uz by som uvazoval nad Orangeom, len musi si uvedomit ze nemusi mat nahravanie a k tomu prisluchajuce sluzby...ale zas bude mat kus lepsi obraz...
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod michalz3000 23. 2. 2010 21:22

Tak k tomu monitoru LG M2762D.

Pripojil som ho klasicky cez SCART aj HDMI , obraz bol v poriadku. Tak som nechal len HDMI, čo dodal Orange.

Prívod signálu som musiel riešiť inak než ťahaním sieťového káblu v lištách ....druhá polovička doma vŕtanie a ťahanie káblov v lištách zakázala....

Prvý test ešte s montážnikmi od Orange na klasickom TV cez "elektrické zásuvky" TOP COM (cca 54 MB/s, používam ich na rozvod internetu po byte/dome) nedopadli dobre , signál bol

vedený ale bol príliš pomalý, obraz bol trhaný a hlavne mozaika totálne "nestíhala".

Tak som si teraz na signál pre LG zobral výkonnejšie "elektrické sieťové zásuvky" od ZyXEL. A signál aj obraz je OK.
Hlavne STV3 v HD je tip -top. Nie je čo vytknúť.

Pre istotu pripájam obrázky, aby bolo každému jasné ako je vedený signál ( nie každý vie že sa to dá aj takto).
http://picasaweb.google.com/michal.zaji ... IKAORANGE#

Pri dotazoch na začiatku mi nikto od Orangeu nevedel zodpovedať, či to bude fungovať . Funguje. A možno zatiaľ len u mňa.

Do TV ide len prívod elektriky a HDMI kábel.

Má to aj "tienisté" stránky, určite spotreba prúdu "zásuviek". Ešte som nestihol porovnať rýchlosť signálu s porovnaním cez klasický kábel, či tam nie je nejaké oneskorenie.
michalz3000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matozippi 25. 2. 2010 14:11

michalz3000 píše:Tak k tomu monitoru LG M2762D.
Pripojil som ho klasicky cez SCART aj HDMI , obraz bol v poriadku .......... ............ nejaké oneskorenie.

prepojenie HDMI - DVI funguje skoro vzdy.. sem tam moze byt problem so zvukom, ale ten sa pouzit z chinch-ov na stb...
mne vcera prisiel kabel HDMI - M1 pre projektor InFocus - obraz ako fotka, vsetko slape na 1. krat
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod jafb 26. 2. 2010 19:39

michalz3000, tie zásuvky nemajú veľkú spotrebu, pri prevádzke by to malo byť do 5 W.
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 28. 2. 2010 19:11

nemáte niekto dnes problém s úžasnou rýchlosťou orange netu?
Asi 5 mesiacov ide v poriadku, na občasné blbnutia doteraz 3 dni (raz sa mi po ohlásení tejto závady na druhý deň ohlásili po ´preverení´ že u nich bolo všetko v poriadku, tak asi samozázrak lebo ja som s PC a SW nič nenastavoval a ako sa spojenie spomalilo, tak sa aj zrýchlilo).
Tak mám z pripojenia 40 down/4Mb up za sekundu, dnes 2 až 4 Mb down/ 3Mb up & ping 83ms... BA II.obvod.
Tiež som sa obťažoval nahlásiť to, no na ich kontaktnej linke na poruchy ozaj ani nikto nemusí byť zamestnaný (=za mzdu); odpoveď bola "Dáme preveriť, ale chyba nie je nikdy na našej strane.." - doslova. Naviac s dodatkom, že rýchlosť negarantujú, tak čo vlastne chcem. Ešteže každý klient, im garantuje/me 100%-tné peniaze. Keby občasne kolísala so stratou trebárs -30% na najbližšiu menej platenú rýchlosť tak OK, ale keď sa na 1-2-x dní stratí 95% rýchlosti, tak to už je silná kaviareň.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sefko 28. 2. 2010 20:00

Taky detail..skusil si si pripojit PC priamo na konvertor,alebo ides cez router??Rozumne meranie a rychlost je vzdy zmerat vtedy ked napriamo prepojit PC na konvertor a obist router...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 28. 2. 2010 21:10

No ja musim za PD lokalitu zahlasit,ze posledne 2 tyzdne sa zmeili u mna pingy o 50% k lepsiemu. Stranky,kde boli 12ms, su teraz 6ms. :)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 1. 3. 2010 09:04

PC/desktop mám pripojené stále napriamo (zabudol som pôvodne napísať, že ten router som nemal nikdy zapojený, je nerozbalený v krabici)
Nesekajú náhodou orange-optikári rýchlosti, keď trebárs z 24 hodín sťahujeme "až" 1 hodinu? To som totiž uskutočnil včera ráno cca okolo 7.00h, asi 17GB a potom asi od 10.00 to ide stále pomaly - bol som len normálne znova pripojený na net a chcel stiahnuť už iba 700MB, čo trvalo vyše pol hodiny nesúvislého ťahania.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 1. 3. 2010 10:01

ba II. obvod a ziadne kolisanie ani nizke rychlosti nepozorujem, vsetko ide tak ako ma :)
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mitoo 1. 3. 2010 10:29

Nuz ja pozorujem tiez male kolisanie ale vsetko je podla mna v norme.Mame doma napojene dva pocitace,takze mi to ani nevadi.Inak,vcera som sa pozeral na sucet dat,ktore som preniesom iba v mojom pc a za mesiac mi to vychadza okolo 400giga.Sila.
Pre tych,co tu budu saskovat s tym,ze co stahujem a podobne,upozornujem,ze skor ako stahovanie preferujem pozeranie tv cez internet.A hudobne tv,ktore mam a orange ich v ponuke nema maju stream,na ktore treba mat pripojenie minimalne 8 mega....Iba tolko.
Inak by ma zaujimalo,kolko prenesiete vy?
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod vortex1394 1. 3. 2010 10:43

Žilina

Obrázek
vortex1394
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 1. 3. 2010 10:46

tomcop píše:No ja musim za PD lokalitu zahlasit,ze posledne 2 tyzdne sa zmeili u mna pingy o 50% k lepsiemu. Stranky,kde boli 12ms, su teraz 6ms. :)

Mozem potvrdit, konecne sme sa dockali. Len dufam, ze to vydrzi ;-)
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 1. 3. 2010 10:54

je na internete nejaké doporučené nastavenie od orange pre SW-firewally v počítačoch - t.j. aké parametre zadať/povoliť? V ich papieroch som nič také nevidel.
Bohužial mi ani nikdy nepoložili overovaciu otázku, ako mám nastavenia (teda žeby vedeli o tom, kedy sa typicky cez domáci firewall spomalí ich pripojenie optiky).
S nastavením firewallu som včera nič nerobil, medzitým ako internet išiel naplno, a potom ako bol nechutne pribrzdený. Ale je možné, že sa aj sám iniciatívne niekde zablokuje, nepovolí TCP UDP porty, ktoré si pripojenie oranžu vyžaduje. (Teraz mám FW Online Armor++ t.j. 4.0.0.15 , predtým som mal predposledný comodo). Len takto neviem, čo presne skontrolovať na správnosť nastavení.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků