Jak spojit 20 fotek fotek do jedné, složené 4x5?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 4daPeace 18. 3. 2010 19:18

Nedokazu to popsat, tady tedy priklad: Obrázek

Jde mi o co nejrychlejsi vytvoreni v programech IrfanView, Photoshop Elements 8 nebo Lightroom) plus pripadne nastaveni okraju mezi snimky a na krajich. Neco mi rika, ze to je strasne trivialni vec, ale nemuzu na to prijit.

Diky.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 18. 3. 2010 20:33

Já jsem na tohle použil FastStone Image Viewer (ručně) nebo ImageMagick (přes příkazovou řádku)
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 3. 2010 23:26

irfanview, třeba...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod 4daPeace 19. 3. 2010 00:09

Ja se zeptam, jak to udelat v irfanview, aby mi Prebornik Zive od roku 2008 odpovedel, ze to umi treba irfanview??? Tak diky.

Ten FastStone zkusim, ale dosel k tomu, ze pres funkci panorama (irfanview) to je neprakticke - prvne si delat horizontalni linie a nasledne k tomu lepit vertikalni? Dekuji, ne.

Obstojný výsledek rychle vytvoří funkce 'Vytvořit kontaktní list z miniatur.''
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 19. 3. 2010 00:46

Já bych si otevřel všechny fotky v PS, u jedný z nich zvětšil velikost plátna a ty ostatní tam prostě přetáhnul. Dokonce se ti nejspíš budou samy zarovnávat k sobě. Mluvím o normálním Photoshopu, ale jsem přesvědčen, že PS Elements to budou umět taky...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 19. 3. 2010 11:29

Jo, tohle je prvni, clovek zkusi, ale prave snad nejvice neprakticky manualni zpusob, jde mi o trochu te automatizace :-) Odhadovat velikost platna, po jedne tam sazet fotky, abych zjistil, ze mam moc male/velke platno atd...
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 19. 3. 2010 11:55

Velikost plátna můžeš nahodit nějakou příšerně velkou a pak to říznout. Záležitost pěti sekund. Nebo to plátno můžeš zvětšovat průběžně, kdyby nestačilo:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod Gargantua 30. 4. 2010 08:21

Na to je perfektní program Photoscape. Kde se dá nastavit okraj, rámeček, počet obrázků na řádek a na sloupec ke stažení zde:http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
Je na jeho webu ke stažení jak česká tak slovenská lokalizace. Stačí kliknout na stránce download dole na odkaz: Translator's guide a ztáhnout. :shock:
Gargantua
Kolemjdoucí