ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sefko 19. 3. 2010 18:54

Je to ten isty typ co mate doteraz,teda Sagem IAD 84 HD,akurat novsi..lebo starsie nesplnali normy a ISO,tak mate moznost vymenit si ho za novsi ale taky isty...takze z kaluze do blata:)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 20. 3. 2010 10:23

ono ten prístroj vytvára-dodáva do TV kvalitný signál-obraz, či zvuk, to mu musím uznať (ak sa taký signál na vstupe poskytuje a prenáša, čo však nie je prípad niektorých staníc typu film+,..).
Keď spravili nejaký upgrade toho istého sagemu a niekde je pre nás badatelné zlepšenie, ja by som do tej výmeny aj išiel. Napríklad menej príležitostného štvorčekovania pri dotváraných HD kanáloch (to však asi nastáva vo "výrobníku" HD v orangei), menej mrznutia, časovo normálnejšie reakcie, lepšie info na jeho displeji (č. stanice, čas), či rozdielna spotreba pri zapnutom/ "vypnutom" Stb. Tento výrobok má potenciál byť výborný, akurát tých múch pri ňom je ako nαsr...ých.
Naposledy upravil prihlaseny dne 20. 3. 2010 10:31, celkově upraveno 1
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trnko 20. 3. 2010 10:30

Ahojte, zvycajne sa nezapajam do diskusii, ale ked tu citam vsetky tie staznosti na TV, rozhodol som sa napisat svoj nazor. Moje skusenosti su tieto:
- nemam problem s tvalitou obrazu. Obraz je u mna bez kockovania, vyskytne sa tak raz za 2-3 hodiny drobne trhnutie, niekedy ani to nie. Nemam ziadne problemy so zvukom ani s HD programami. Obraz je lepsi ako ked som mal Magio. Ale je pravda, ze "live TV" vobec nepozeram. Na vsetko pouzivam nahravanie. Naco by som stracal cas pozeranim programu ked sa vysiela, ked ho mozem pozerat ked ja budem chciet? A hlavne na co by som zabijal cas pozeranim reklamy, ktora je coraz otravnejsia. A hlavne ta na zaciatku, kym vobec zacne film. Reklamu pretocim. Kedze TV pouzivam tymto sposobom, nejak mi vobec nezvysuje tlak nieco z tychto problemov:
- prepinanie kanalov trva dlho - nepouzivam, kanaly neprepinam, spustam filmy z mojich nahravok alebo z TV Archivu
- mozaika - nepouzivam, vobec nechapem na co to tam vlastne je
- neda sa nastavit poradie kanalov - to iste, je mi jedno to na akom cisle je aky kanal, kedze neprepinam medzi kanalmi
Bolo by vsak dobre, keby sa dali zobrazit v EPG vsetky kanaly, kde je spusteny TV Archiv za sebou. Toto je pomerne otravne, ked sa chcem dostat na Spektrum a musim si pamatat cislo. Ale staci to zadat a som tam. Takze da sa to obist takto.
Dost pomohlo spustenie moznosti planovanie nahravok ze web, ja som pouzival doteraz planovanie nahravok cez wap, da sa to spustit aj v browseri. Raz do tyzdna si to tam vyklikam a planovanie nahravok cez STB moc nepouzivam.
Chapem ludi, ktori sa stazuju, ze im obraz trha a ze su nespokoni. Ale toto sa musi dat nejako vyriesit, kedze ja tento problem nemam.
Trnko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 20. 3. 2010 17:36

No tak Ty si to zhodnotil tak, že vlastne Orange nemá problémy, lebo Ty tie služby nevyužívaš. Ale je dosť ľudí, ktorí spomínané veci chcú využívať a preto ich trápi ak nejdú ako by mali. Takže si myslím, že sa sťažujú celkom oprávnene.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraft1 21. 3. 2010 07:40

Ja mam jednu otazku ak je tu niekto z BB.Ide vam dnes nahravanie a tv archiv?
Lebo mne nie.Ked dam pridat nahravku tak sa nic nezobrazi a ked vleziem do epg , tak po 3 minutach nacitania mi nabehne bez moznosti spustit archiv.Jo a programovy sprievodca sa zobrazuje tak, ako vyzeral predtym nez spustili moznost nahravania.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod Demag 21. 3. 2010 10:11

Mam rovnaky problem. Nefunkčny archiv a tiež nahrávanie. Lokalita BA-petržalka
Demag
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvosto 21. 3. 2010 11:44

Tak ja som sa bol informovat ohladne ceny uz pred skoncenim viazanosti. povedali mi ze viazanost mam do 21.2 ale ze fakturacne objdobie mam od 19 v mesiaci a ze musim byt u nich az do 19.3 a samozrejme posledna faktura uz prisla za beznu cenu (okrem tych 2 dni). Ked som povedal ze zrusim aj fibernet aj fiber tv pri takych cenach tak ze nech sa zaviazem, ja na to ze sa viazat nemienim nakolko sa chcem stahovat a oni ze tak smola. Hovorim im ked sa prestahujem zase budete montovat davat mi zariadenia a este mi date nizsiu cenu. A teraz som VAm platil 2 roky uz mi nemusite davat zariadenia ani montaz ani nic a chcete po mne vyssiu cenu? No neda sa s nimi dohodnut tak ma v piatok pekne vypli (svine uz o 23.00 ani nepockali do polnoci) a ficim si bez viazanosti a lacnejsie na isper, a samozrejme mam vonku tanier a skylink a som spokojny.
chvosto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 21. 3. 2010 12:33

1.nahrávanie síce aktívne nemám (za tú cenu nahrávanie len v nízkom rozlíšení ma neosloví), no tiež mi vrátili EPG -programového sprievodcu- do predošlej verzie, v tej otrasnej úprave :-[

-- 21. 3. 2010 12:44 --

2.
RE Chvosto;potom ide o klamanie spotrebiteľa, asi riešitelné len cez SOI-ku či iné kontrolné orgány (teda žiadna sláva).
Keď máme raz viazanosť trebárs 2 roky od spustenia služby, tak by malo byť jasné, že od ďalšieho dňa po 24 mesiacoch u nich byť už nemusíme - za predpokladu, že sme tam stihli dať asi mesiac a pol dozadu výpoveď k tomu určitému dátumu. To je vďaka debilnému zákonu, ktorý všetci poskytovatelia služieb zneužívajú - dať výpoveď minimálne mesiac dopredu, pričom sa to ráta od konca/začiatku kalendárneho mesiaca. Ale ten zákon to tak neprikazuje, len umožňuje (teda iná dohoda je možná a nie je trestná). Na začiatku vedia fakturovať obdobie iné ako jeden mesiac, vedeli by to aj na konci. To sú ich interné obmedzenia, nás to nemá prečo zaujímať, že "nejde im vyfakturovať ináč" (to iste).
Ty si teda mal dávať výpoveď ku 21.2 (od 22.2. už nechceš službu) mesiac dozadu (21.1.), podla zákona ešte ku koncu kalendárneho mesiaca = do 31.12.2009.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 21. 3. 2010 13:41

Tak ako píšeš, keď chcú/potrebujú tak vedia všetko. Keď chceš/potreuješ Ty tak sa nedá nič...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinerik 21. 3. 2010 13:45

Ani mne nejde nahravanie ani dostat sa do menu nahravania.. prosim vas zavolajte im nech to opravia - ja tam furt volam a uz ma to nebavi :-\ ... DIKY... som z BB
martinerik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Demag 21. 3. 2010 14:56

Tak u mňa to už ide.
Demag
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skipet 21. 3. 2010 15:19

Ja som im volal dost *****. Povedali, ze maju hlasenu chybu sluzby nahravanie. Jedine, ako mi vedia pomoct je, ze mi daju vediet, ked to bude funkcne. ***** ma to riadne, lebo som si dal tuto sluzbu, lebo za cely tyzden je iba nedela doobedie, ked si mozem v klude pozriet 3 hodky telku. A archiv nejde!!!!
No ale nastastie uz ide, problem je, ze uz je poobedie a zasa nemam klud (Moj maly syncek doobedu spinka ... takze bud. tyzden :-))
Ja mam viazanost do augusta, teda ked v juli archiv nebude OK alebo ked mi budu chciet navysit pausalne platby, tak 100% odchadzam. Ved teraz je kopec inych moznosti, napr. Skylink s HDD prijimacom.
skipet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rikoset 21. 3. 2010 21:57

Liu píše:
rikoset píše:
vlke13 píše:Problem s HDMI pri pouziti receivera. Nemal niekto taky problem?
Ak zapojim STB pomocou HDMI do Receivera Yamaha RX-V765 a nasledne HDMI-OUT do TV (STB->AVR->TV) tak obraz sa na TV nezobrazi, a takisto nejde zvuk ani z AVR reprakov a ani z TV(v pripade, ze v setupe AVR nastavim posielanie zvuku do TV). vlk


Asi takto = HDMI je rozhranie s implementaciou ochcran proti nahrávániu. 8-)

No ale to neznamená, že by to takto nemalo ísť. Veď keď už majú HD programy, HDMI výstup a niekto to chce šupnúť na repráky, tak by to malo chodiť. Možno treba niečo nastaviť v tom ich STB, inak neviem prečo by to nemalo chodiť, príde mi to ako štandardné riešenie ktoré by sa mozrejme takto malo fungovať.


Tiež by som bol za to aby to išlo - ale žiaľ nejde. 8-)
rikoset
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baltimora 22. 3. 2010 12:23

Zdravím chcel by som sa spýtať aké FUP ma neobmedzený optický internet od ORANGE SK ? U T-comu to je myslím 120 GB na mesiac od Apríla tuším a to znamená že ak prekročíte (presurfujete alebo skôr nasťahujete) viac ako 120 GB za mesiac tak vám klesne rýhlosť pripojenia v daný mesiac na dosť nízku hodnotu. Neviem ako je to u ORANGE hľadal som tú info na ich stránke ale nič som nenašiel, viem ako má ORANGE v ponuke ten svoj vraj neobmedzený internet na doma pri ktorom ak prekročíte 5 GB za mesiac tak vám klesne rýchlosť pripojenia na hodnotu sto rokov za opicami tak či niečo podobné nemá ten ORANGE aj pri tom optickom internete ? Dík
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 22. 3. 2010 12:28

pokial viem tak sa hovorilo ze je to okolo 300gb... ale este som nepocul ze by niekoho obmedzili.
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků