notebook 13": HP 4320s vs. Dell Studio XPS 13 vs. MacBook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod spachtle 2. 4. 2010 17:38

Jsem student tech. VŠ, chci ntb, který bude používaný jako náhradu stolního PC s častým nošením do školy. Do teď jsem měl 15" HP 6710b, což je na nošení strašná tíha. Hry na něm hrát nebudu, hlavně kancelářská práce + vývojové nástroje (matlab...).

Doma bude připojen na ext. monitor (1920x1080) a klávesnici+myš. Jde mi o rozumnou výdrž ( >= 3,5 hod práce), rozměry (ideálně 13"), hmotnost do 2,5 kg, digitální výstup na monitor (nejlépe HDMI), raději ne low-voltage procesor, mechanika neni nutná. Systém nepotřebuji, mám licenci od školy. Cena max. 23 000 s DPH.

Zatím se rozhoduji mezi těmahle třema:
HP 4320s
http://www.alza.cz/hp-probook-4320s-d160252.htm

Dell Studio XPS 13
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75046

MacBook 13"
http://www.apple.com/cz/macbook/


Nic jinýho vhodnýho jsem v týhle kategorii jsem zatím nenašel...

Vcelku se mi líbí ten MacBook, akorát mě štve, že má jen DisplayPort -> nutnost redukce, čtečku na SD a taky nemám s Macem vůbec žádné zkušenosti, ale co jsem se dočet, tak se dá nahrát Windows (virtualizace/úplně) a je dost možný, že by to tak nakonec dopadlo, čili jestli má vůbec smysl macbook kupovat...

Poraďte pls co bych měl koupit, případně nějaké další tipy...
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 4. 2010 17:59

co v tom matlabu budeš dělat, je u něj pro tvé účely nutná grafická karta?
raději bych viděl integrovanou.

k tvému výběru:
HP - bude patřit ke hlučnějším a nerad vidím tak výkonné komponenty v 13' těle. výdrž odhaduju 3.5-4h při max. šetření.

Dell - xps 13 nepatří zrovna k nejlépe chlazeným bookům, ani k nejtišším.
s tou grafikou výdrž tak 3h max.

Macbook - v os X výdrž 6hodin, jak tam nahodíš win, rapidně klesne (i o polovinu), protože na mac nejsou pro win ovladače, které by umožnily využít plný potenciál šetření energie
z redukce si hlavu nedělej, prostě to necháš připojené na tom kabelu k LCD, takže to bude jedno, jestli připojíš přímo hdmi kabel, nebo kabel i s redukcí.

Co se týče té výdrže, uvedené hodnoty jsou samozřejmě max. reálně doažitelné výdrže při min vytížení.
Osobně bych ti doporučil, chceš-li výdrž, kašlat na grafiku, vzít něco s integrovanou, to je pak většinou schopno dát kolem 5h na standartní 6cell baterku.

Jinak tu hmotnost, výdrž a hdmi splní i hodně 14tek, ptž. mezi 13.3 a 14.1 není zas tak velký rozdíl (např.Lenovo Sl410 s int. grafikou, velmi slušný ntb)

Nebo si PC nech (ntb ti i tak nikdy nenahradí PC, v zátěži bude pěkně hlučný a horký, narozdíl od PC, matlab je potvora žravá :) ), popř kup nové a na tahání do kšoly si vem nějaký 11-13 palcový acer timeline, s CULV, jsou lehounké a vydrží hodně.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fire_off 2. 4. 2010 18:10

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70953
radsej by som tiez isiel do NTB s integrovanou. s mathlabom som robil len zaklady ale na grafiku nebol narocny vobec.
medzi 13.3 a 14.1 je sice rozdiel ale za par dni si zvyknes. keby nemas moznost priameho porovnania ani ti to nepride.
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 4. 2010 18:22

ta SL410 s hd4570 má výdrž pouze 3.5 hod max.
na 5 hodin to chce verzi s intel 4500mhd.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spachtle 2. 4. 2010 19:59

dva kompy urcite ne...pouze na ntb jedu uz 3 roky a jsem spokojen, ikdyz to dostava mozna trosku zahul, ale zatim funguje... :-) potřebuju na stejnejch datech a workspacech dělat doma i ve škole a nějaká synchronizace nebo něco podobnýho mi přijde naprd...

integrovanej grafice se vubec nebranim, full hd rozliseni zvlada i ta 3 roky stara integrovana... jde mi spis o vykon procesoru, ikdyz taky nepotrebuju nic zavratnyho, ale obcas na tom nejaky vypocty poustim, no.

druhej ntb doma mame Asus K40ij, což je 14ka a je to tak na hrane, co bych chtel, radsi tu 13ku, ale uvidim...

-- 2. 4. 2010 21:03 --

ještě by možná nebyla špatná HP 5310m:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70557
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 3. 4. 2010 14:23

Když si koupíš MacBook a nainstaluješ na to Windows, tak zabiješ jakoukoli výhodu toho notebooku. Pokud si nejseš jist, že chceš přímo MacOS X, tak bych ho z výběru vyškrtl.

Na to tvoje použití bych určitě doporučil 13" ACER TravelMate 8371 (váží výrazně pod 2 kg) a k tomu tu jejich dokovací stanici, která se připojuje kabelem na bok. Samotný notebook má jen VGA (ve škole na prezentace nic jiného nepotřebuješ) a doma bys do toho měl zapojené všechny periferie i napájecí zdroj, takže bys jen přišel, připojil jedním kabelem a mohl bys pracovat dál (připojovat pokaždé všechny kabely je hrozný opruz).

Ten notebook jsem si osahal nedávno na jedné akci Aceru (měl to tam jejich kápo připojený k projektoru). Je komplet matný a překvapivě odolný.

--

Co přesně v tom Matlabu děláš? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že při běžných školních věcech mě procesor nikdy nelimitoval (co jsem měl ještě to první Core Duo s 1,6GHz) a důležitá byla jen RAM (aspoň 1 GB). Grafika (grafy, výstupy) se tam vykresluje standardně softwarově a není náročná. Něco jiného jsou až pak speciální pluginy, které třeba pracují přes OpenGL, ale to už je trochu jiná liga.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 3. 4. 2010 15:39

a co tie nove acer timeline x? s core i3 alebo i5
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spachtle 3. 4. 2010 20:14

vim, že už se to asi změnilo, ale acer je pro mě pořád tak nějak symbol nekvality, ikdyž úplně to nezavrhuji... ten výkon potřebuji jen občas, třeba zrovna teď na bakalářku na tom pouštim výpočty, který běží třeba 10-20 minut, takže každej výkon navíc dobrej, ale v 90% času ho asi nevyužiju, ale s těma ulv procesorama mam strach, aby se na tom dalo normálně dělat...

toho macbooka asi vyřadim, ikdyž vypadá fakt skvěle, dnes jsem ho náhodou měl možnost vidět na vlastní oči. v současnosti je ted favorit asi ten HP 5310m, ale všude čtu, že se hodně zahřívá, tak aby těch průměrnejch 5-8 hodin provozu denně pár let vydržel...
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků