ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 1337h4x0r 2. 4. 2010 14:32

Oni si snad robia srandu. Su tam sra*ky ako TV Zivena, milion poker stanic, 70 nemeckych programov a oni zrusia zrovna Discovery. Najviac ma stve ze fibertv musim mat este rok...
1337h4x0r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mino23tn 2. 4. 2010 14:36

ahoj,chcem sa spytat za ako dlho vam aktivovali TV archiv a nahravanie.mne to stale nefunguje
mino23tn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Demag 2. 4. 2010 19:20

Mam dotaz:Preco vlastne tie nase HD programy nevysielaju zvuk v DD ale iba stereo. Filmbox hd a teraz ten novy NGC hd vysiela vo viac kanalovom zvuku.
Demag
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viator 2. 4. 2010 22:36

mino23tn: a nemáš náhodou zmluve namiesto rodného čísla IČO? Ak áno, tak nahrávanie nebudeš mať. To je aj môj prípad. Vraj by sme nahrávaním porušili autorské práva. Neviem ako s tým súvisí porušovanie autorských práv, keď mám linku privedenú do bytu a zmluvu som dal na živnosť iba preto aby som mal výhody ako verný zákazník. Ak by som uzatvoril zmluvu na rodné číslo, tak by som prišiel o výhody. To som nevedel že som dvojjediný.
viator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janac.marek 3. 4. 2010 09:36

to viator: Ano aj my sme mali tento problem. Vyriesili sme to prepisanim TV na rodne cislo a od 13.aprila mozme manhravat.
"Stav komunikačnej infraštruktúry má výrazný vplyv na ekonomický rast spoločnosti, nie naopak."
janac.marek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mino23tn 3. 4. 2010 11:48

ja to mam na rodne cislo.a treba tam aj ist alebo to staci cez menu stb?
mino23tn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puma_sk 3. 4. 2010 13:04

Nahravanie si mozes aktivovat aj cez menu STB aj zavolanim na 939/1/3 a nadiktujes RC..
aktivuje sa ti do 24 hodin, vecer uz by si to mal mat aktivne... ak ti to nepojde treba skusit vecer zmazat cookies, alebo makky reset (vypnes STB a na STB podrzis 10 sekund zapinacie tlacitko ) pockas kym nabehne cas a zapnes... potom si to vyskusaj, aj TV archiv, das napr na STV 1 a stlacis Guide, a pojdes sipkami dozadu na jedno zo zelenych policok...

a tu mate zoznam HD native vysielanych a HD upscalovanych:
HD native:

Trojka HD - kanal 11
ARTE HD - kanal 25
Fashion TV HD - kanal 57
LUXE TV HD - kanal 61
National Geographic HD - kanal 79
Filmbox HD - kanal - kanal 104
Nova Sport HD - kanal 116
ČT 1 HD - kanal 112

Upscalovane HD:
Jednotka (HD) - kanal 105
Dvojka (HD) - kanal 106
Markíza (HD) - kanal 107
Doma (HD) - kanal 108
JOJ (HD) - kanal 109
JOJ plus (HD) - kanal 110
TA3 (HD) - kanal 111
ČT 1 (HD) - kanal 113
ČT 2 (HD) - kanal 114
ČT 24 (HD) - kanal 115

Discovery nebude, vyprsala platnost zmluvy, ine info vraj od Operatora ani nebude.
;-)
Puma_sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod votrelec 3. 4. 2010 17:28

s tym discovery to je asi u mna posledny klinec do rakvy fibertv. po skonceni nepredlzim viazanost. ale nedam si ani magio od telekomunistov, dam si satelit a basta
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raroska 3. 4. 2010 22:40

mino23tn píše:ja to mam na rodne cislo.a treba tam aj ist alebo to staci cez menu stb?

staci cez STB, ale ked sa ti to neaktivuje do tych 24 hodin tak tam zavolaj...
raroska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3dno 4. 4. 2010 20:13

Discovery mam na 20, Discovery HD na 21. Samozrejme nie na Fiber TV, ale na Skylinku. Nastastie mi uz skoncila viazanost, tolka to radost. STB som predal, kupil Skylink a som spokojny 8-D
3dno
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 5. 4. 2010 12:46

Orange Fiber TV (HD) - konečné zhodnotenie po polroku používania:
trocha som sa čudoval "spoluklientom" orange fiber TV že sú k tejto službe takí nekompromisní. Obraz je predsa to prvoradé čo od TV očakávam, a že ovládanie je na úrovni 20% z možných 100, som mu tým pádom akosi toleroval. Ale po pol roku už aj mne došli nervy, a to po pompéznej ohlasovanej zvolávacej akcii "výmena StB za lepšie". Nielenže sa žiadne zlepšenie jeho mnohých typických nedostatkov nekonalo, ale môžem konštatovať že Orange dlhodobo nezvláda svoj "dokonalý" propagovaný obraz v najvyššej kvalite. HD je posledné mesiace len paródiou, ide o fragmentovité ukážky HD obrazu, ktorý sa rozbije/rozštvorčekuje/zatrhne/rozsype priemerne 100-200x v priebehu jednej dĺžky filmu - a to bez výnimky stále na ktoromkolvek HD kanále. Maximálne ide bez zatrhnutia asi 3 minúty, niekedy trhne aj 5x za pol minúty. Nemôžem sa tak sústrediť na samotný film/program, takto som nebol zvyknutý sledovať TV celé dlhé roky naspäť v minulosti (vrátane historického príjmu cez vzdušnú anténu). Zahraničné TV takýto HD odpad nevysielajú - akákoľvek nahrávka z programov HD ktorú som si pozrel vďaka internetu (a že ich boli stovky) nejavila takéto defekty.
Jediné čo mi pri tečení nervov 1,5 roka do skončenia viazanosti u Orange Fiber TV ostáva je, že budem všade medzi známymi šíriť túto "dobrú zvesť" nekvality HD vysielania a pokial to bude čo len trocha prípustné, s presvedčením sa u mňa na vlastné oči - prípadného záujemcu o zavedenie novej digitálnej káblovej televízie. Orange totiž naschvál na žiadnej predajni snáď v celej Bratislave, nevie predviesť HD obraz na 1+metrovej uhopriečke full HD televízora.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janac.marek 5. 4. 2010 17:07

to prihlaseny: Prepac, ale nemozem s tebou absolutne suhlasit. My ale aj moj stryko v NR a dalsi v NZ mame FiberTV.
STB sice nie su najlepsie, ale pokial viem obraz vykresluju (vratane menu, ktore si vyvolas) ich servre, takze je dolezitejsie, nech si posilnia svoje servre.

Absolutne nesuhlasim s tvojim nazorom na HD kvalitu. Pozeravame niekedy aj 2 full HD kanaly na 2 full HD televizoroch a ziaden tebou popisany problem nezaznamenavame. Mozno raz za tyzden badame nejake stvorcekovanie u nejakeho kanalu, ale jedna sa vazne o ojedinelu zalezitost.
Napriklad na Markize zatial isli pokial viem 2 HD filmy (Happy Feet a Da Vinciho kod) a nespominam si, ze by bol u niektoreho z nich nieco zle (teda okrem otrasneho slovenskeho dabingu v pripade DaVinciho kodu, ale to nema s Orange nic spolocne).
Zatial som s tym spokojny, ale vadi mi zial uz chybajuce Discovery a privital by som rychlejsiu odozvu.
"Stav komunikačnej infraštruktúry má výrazný vplyv na ekonomický rast spoločnosti, nie naopak."
janac.marek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mino23tn 5. 4. 2010 18:42

tak uz mi aktivovali tv achiv,stacilo zavolat a do hodinky to slapalo!a este jedna otazocka,citam tu ze orange meni stb za nove?je to pravda?ako si ho mozem ist vymenit?dik
mino23tn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1zdavu 5. 4. 2010 21:05

janac.marek píše:to prihlaseny: Prepac, ale nemozem s tebou absolutne suhlasit. My ale aj moj stryko v NR a dalsi v NZ mame FiberTV.
STB sice nie su najlepsie, ale pokial viem obraz vykresluju (vratane menu, ktore si vyvolas) ich servre, takze je dolezitejsie, nech si posilnia svoje servre.

Absolutne nesuhlasim s tvojim nazorom na HD kvalitu. Pozeravame niekedy aj 2 full HD kanaly na 2 full HD televizoroch a ziaden tebou popisany problem nezaznamenavame. Mozno raz za tyzden badame nejake stvorcekovanie u nejakeho kanalu, ale jedna sa vazne o ojedinelu zalezitost.
Napriklad na Markize zatial isli pokial viem 2 HD filmy (Happy Feet a Da Vinciho kod) a nespominam si, ze by bol u niektoreho z nich nieco zle (teda okrem otrasneho slovenskeho dabingu v pripade DaVinciho kodu, ale to nema s Orange nic spolocne).
Zatial som s tym spokojny, ale vadi mi zial uz chybajuce Discovery a privital by som rychlejsiu odozvu.


Tak ja som zrovna z NZ a problemov som mal v poslednych 3 mesiacoch tolko, ze by som o nich mohol napisat roman. Takze tento mesic koncim. A prave tieto tri posledne mesiace rozhodli. :grr:
1zdavu
Junior

Odeslat příspěvekod halef 5. 4. 2010 21:14

...objektivne musim priznat, ze od kedy mam fibertv, nezaznamenal som ziadne problemy s kvalitou tv signalu - ani s hd...prajem vam len spokojnost a taham dalej!
halef
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků