Filefox nejde spustit

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 19:00

Otvoríš zložku extensions.
V nej budú zložky typu {20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b} a podobne (jednoducho zmeť čísel+písmen)
A v každej takej zložke bude aj súbor install.rdf (alebo len install)
Na ten subor klikneš pravým myšidlom > Otevrít > vybrat program se seznamu > v tom zozname vyberieš program "Poznámkový blok". V tom súbore bude napr.

Kód: Vybrat vše
<?xml version="1.0"?>

<RDF xmlns="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
     xmlns:em="http://www.mozilla.org/2004/em-rdf#">

<Description about="urn:mozilla:install-manifest">
    <em:id>{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}</em:id>
    <em:version>1.1</em:version>
    <em:type>2</em:type>

<!-- Target Application this extension can install into,
         with minimum and maximum supported versions. -->
    <em:targetApplication>
      <Description>
        <em:id>{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}</em:id>
        <em:minVersion>1.5</em:minVersion>
        <em:maxVersion>3.*.*</em:maxVersion>
      </Description>
    </em:targetApplication>

<em:targetPlatform>WINNT</em:targetPlatform>
    <em:optionsURL>chrome://dotnetassistant/content/options.xul</em:optionsURL>
    <em:updateURL>https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=139711</em:updateURL>

<!-- Front End MetaData -->
    <em:name>Microsoft .NET Framework Assistant</em:name>
    <em:description>Adds ClickOnce support and the ability to report installed .NET versions to the web server.</em:description>
    <em:creator>Microsoft</em:creator>
    <em:homepageURL>http://www.windowsclient.net/</em:homepageURL>
  </Description>
</RDF>

No a tam budeš hladat, čo je to za rosšírenie. V tomto mojom príklade je to Microsoft .NET Framework Assistant. (prečítaj si 7. riadok odspodu)

Napr. si otvor ten súbor v tom Poznámkovom bloku, klikni na Úpravy > Najít... > do hladania vlož
Kód: Vybrat vše
<em:name>

A za touto značkou by v tom súbore mal nasledovať názov rozšírenia, ktorému patrí daná zložka.

Ty budeš hladat ten dowload akcerelator.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 19:27

Když to najdu v těch souborech tak ten řádek jen smazat a uložit ten soubor?díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 19:30

Nie. Zmažeš celú tú zložku (čo má názov také náhodné znaky - napr. 20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 4. 4. 2010 19:36

no, všechno zpět...

vsadím se, že sis ten DAP instaloval stylem "cihla na next", takže včetně všech těch bundlovanejch spywarů...

začni tím, že odinstaluješ "SpeedBit Video Downloader" a "SpeedBit Toolbar" (win+r > appwiz.cpl)

doufám, že jsi už někdy v životě něco deinstaloval, takže ti nemusím dělat průvodce oknem "přidat odebrat programy"...

poté spusť regedit (win+r > regedit)

v něm se proklikej do větve:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions

smaž obě extenze, vedoucí na:
%PROGRAMFILES%\DAP\DAPFireFox
%PROGRAMFILES%\SpeedBit Toolbar\SPFireFox

pokud se DAP neodinstaloval korektně, manuálně smaž složku:

jestliže je to skutečně takový prase, jaký myslím, bude potřeba manuálně smazat kompletně celou složku DAP:
%PROGRAMFILES%\DAP

až tohle všechno uděláš a podaří se ti spustit Firefox, můžeme si promluvit o zlikvidování exploitu SearchPredict
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod jmatus 4. 4. 2010 19:53

Zálohuj si oblíbené, ff odinstaluj včetně systémového nastavení a znovu nainstaluj.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 16:36

jmatus píše:Zálohuj si oblíbené, ff odinstaluj včetně systémového nastavení a znovu nainstaluj.

Jak to odinstalovat včetně systémového nastavení? v sekci přidat nebo odebrat tam jsem to nešel Firefox díky.

-- 5. 4. 2010 17:25 --

kernel_panic [passed] píše:no, všechno zpět...
vsadím se, že sis ten DAP instaloval stylem "cihla na next", takže včetně všech těch bundlovanejch spywarů...
začni tím, že odinstaluješ "SpeedBit Video Downloader" a "SpeedBit Toolbar" (win+r > appwiz.cpl)
poté spusť regedit (win+r > regedit)
v něm se proklikej do větve:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions
smaž obě extenze, vedoucí na:
%PROGRAMFILES%\SpeedBit Toolbar\SPFireFox

Já ta mám to prázdné HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions :-| jak dál? díky.
Přílohy
screen.JPG
screen.JPG (19.13 ) Zobrazeno 1881 krát
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 19:26

a ten SpeedBit jsi odinstaloval? firefox pořád se starým profilem nejede?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 19:47

kernel_panic [passed] píše:a ten SpeedBit jsi odinstaloval? firefox pořád se starým profilem nejede?

Už je to vyřešeno já jsem dělal asi chybu v tom že jsem instaloval tu stejnou verzi a to chtělo tu aktuální nebo jinou nebo nevím prostě mi to naskočilo díky všem jo a tuto radu jsem vykonal (win+r > appwiz.cpl)že by to bylo tím ještě jednou díky a mějte s takovými jako jsem já do budoucna zchovívavost!!! :tleskani
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 19:54

no, ještě ověř, zda v systému nemáš ten spyware SearchPredict

najdeš ho v %PROGRAMFILES%\SearchPredict
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 20:07

kernel_panic [passed] píše:no, ještě ověř, zda v systému nemáš ten spyware SearchPredict

najdeš ho v %PROGRAMFILES%\SearchPredict

zatím jsem ho nenašel ,co je to za "prevíta" spyware SearchPredict co dělá? díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 20:13

profiluje tvůj pohyb na internetu, nasbíraná data odesílá majitelům a ti pak s těmito údaji obchodují...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 6. 4. 2010 17:53

Od té doby co jsem měl problémy s FF a jak jsem byl nucen používat IE tak mě rezidentní štít spyware terminátoru upozorňuje v nepravidelných dobách na tento soubor updatetask.exe když jsem to dal do goglla tak mi vypadly linky v souvislosti s viry nebo s trojskými koňmi tak se ptám co je to zač? díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 4. 2010 21:50

Polož svůj dotaz do sekce Viry a bezpečnost a dbej pokynů této sekce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pajík 12. 1. 2022 23:16

Zdravím,

nejde mi nainstalovat FIREFOX . Jede mi jen stará verze Firefoxu CZ 52.9.0 esr
pro XP. Mám Windows sedmičky. Po instalaci novějšího FIREFOXu mám hlášku
a nejde spustit. Děkuji za rady.
Přílohy
Firefox System Requirements.jpg
FIREFOX.jpg
CPU INTEL / deska GIGABYTE / RAM 2x2Gb / dva HDD 1 TB SATA - data /SSD SATA na OS, mám dva / LCD 19" / OS WIN 7 a XP - oba legal 32bit / dvě DVD mech. / 1 disketovka 3,5" / GPU GIGABYTE s 2 Gb /zdroj 520 W

Notebook a lifebook s WIN 10.
Pajík
Junior

Odeslat příspěvekod Pajík 21. 1. 2022 23:32

Mám FIREFOX PORTABLE verze 95.

-- 21. 1. 2022 23:42 --

Mám dotaz. Kde mám profily? Spustí se ten FIREFOX PORTABLE a jak to v něm
zjistím? Děkuji
CPU INTEL / deska GIGABYTE / RAM 2x2Gb / dva HDD 1 TB SATA - data /SSD SATA na OS, mám dva / LCD 19" / OS WIN 7 a XP - oba legal 32bit / dvě DVD mech. / 1 disketovka 3,5" / GPU GIGABYTE s 2 Gb /zdroj 520 W

Notebook a lifebook s WIN 10.
Pajík
Junior

Předchozí stránka