oblíbené jsou tyto" style="border: 0px solid black; margin: 3px;max-width:160px">
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
', 'reklama19_webu_cz5' => false, 'reklama19_webu_cz7' => false, ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745118938, 'reklama19_webu_cz2' => 1713586541, 'reklama19_webu_cz10' => 1713586558, 'reklama19_webu_cz3' => 1713586548, 'reklama19_webu_cz5' => 1713586551, 'reklama19_webu_cz7' => 1713586561, ) ?> Nejlepší programy pro obnovu ztracených či poškozených dat - Živě.cz

Nejlepší programy pro obnovu ztracených či poškozených dat

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Zálohujete (ukládáte data na dvě různá místa)?
Ano 13 %  40%  [ 13 ]
Ano, ale až po zážitku s (možnou) ztrátou 9 %  28%  [ 9 ]
Ne 10 %  31%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 32

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 14. 4. 2010 14:24

Přijít o důležité dokumenty, rodinné fotky či další citlivá data bývá velice bolestné. Jaký program je vhodné použít, pokud chci obnovit omylem smazané soubory? A jakou aplikaci využijete k alespoň částečné resuscitaci dat z poškozených médií?
Naposledy upravil kejki3 dne 14. 4. 2010 15:43, celkově upraveno 2
Důvod: Diskuze pro titulku živě, chovejte se slušně :-)
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod gidy 14. 4. 2010 14:46

mne sa osvecil zero assumption recovery http://www.z-a-recovery.com/index.html
ako jediny mi vytiahol cca 50% dat (okolo 120 GB) po dvojnasobnom sformatovani HDD po chybnej detekcii hdd doskou pri instalacii win
gidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2010 15:00

tohle jsem uz zkoumal a napsal jsem mensi srovnani nekolika programu. Ale pokud chcete nejaky free, tak poklazde bude mit nejake mouchy.

http://bigman.blog.cz/0802/ktery-progra ... at-poradim
perseus.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 4. 2010 15:02

Programy:
Free Testdisk, z livka, na disk nic neinstalovat, nepoužívat, nebo dojde k přepsání místa po smazaných souborech a jsou v háji.
Placené - GetDataBack a spousta jiných.

gidy Po formátování bys měl dostat prakticky všechna data, to byl pěkně mizerný program.


Je to konkrétní dotaz, nebo téma k diskuzi? Protože už tady o záchraně dat jsou stovky vláken.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BirkoffSVK 14. 4. 2010 15:03

Ako jednodznačne najlepší sa mi osvedčil GetDataBack for NTFS/FAT, prípadne ako freeware postačí aj Recuva od tvorcu programu CCleaner...
BirkoffSVK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slay 14. 4. 2010 15:15

BirkoffSVK píše:Ako jednodznačne najlepší sa mi osvedčil GetDataBack for NTFS/FAT, prípadne ako freeware postačí aj Recuva od tvorcu programu CCleaner...



I mě zachránil GetDataBack for NTFS/FAT. Dělal jsem to poprvé, když mi zmizel ve vteřině celej disk D. Komplet data, filmy, fotky, soft a vše co neukládám na systémovou partition. VŠECHNO jsem zachránil. Byl jsem nejšťastnější člověk na planetě. :tleskani :tleskani :tleskani
slay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L-Core 14. 4. 2010 15:39

Nejlepší "program" na obnovu dat je zálohování. Vše ostatní jsou jen berličky, které nemusí zafungovat.
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 14. 4. 2010 15:40

Tak toto zas tolik nepoužívám, všechno skladuji v koši :D Když už, tak bych použil buď Recuva nebo BadCopy. Ovšem myslím, že budou i lepší.
IQ-tikve
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BirkoffSVK 14. 4. 2010 15:53

IQ-tikve píše:Tak toto zas tolik nepoužívám, všechno skladuji v koši :D

Tak to robí aj moja priateľka, ono to v tom koši vraj "odpočíva" :-)

Avšak s kolegami z práce ako administrátori keď prídeme k nejakému PC, tak v prvom rade vysypeme kôš a neraz sme už skoro dostali po hube lopatou :-D
BirkoffSVK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takanowaka 14. 4. 2010 15:56

L-Core píše:Nejlepší "program" na obnovu dat je zálohování. Vše ostatní jsou jen berličky, které nemusí zafungovat.


suhlasim.. buhuzial obnovoval som uz asi 3x s roznymi programami a vysledky boli fajn.. avsak ani raz sa mi nestalo ze by som obnovil vsetko na 100% spravne.. aj ked dajme tomu filmy fungovali ich hash nebol u vsetkych spravny.. z fotiek fungovalo cca 98% a niektore cd image a archivy sa uz nedali precitat
takanowaka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod giff 14. 4. 2010 15:58

Pripojuju se k Testdisk a Photorec. Navic jsou tyto programy soucasti Gparted Live CD, ktere tvori uceleny nastroj na praci s oddily a obnovu dat.
giff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takanowaka 14. 4. 2010 16:06

zabudol som dodat ze osobne sa mi najviac pacili (uz spominane) GetDataBack a R-Studio obidva bohuzial platene
takanowaka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtojnar 14. 4. 2010 16:27

Zálohovat: http://www.root.cz/clanky/jak-zalohovat ... zbolestne/
Na windows jsem používal na obnovu recuvu
Naposledy upravil jtojnar dne 14. 4. 2010 18:43, celkově upraveno 1
jtojnar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.skypala 14. 4. 2010 16:53

Ač tady čtu spoustu chytrých příspěvků o zálohování, samozřejmě může se člověku stát případ, kdy skutečně program na obnovu dat potřebujeme. Pokud pomineme skutečnost, že zálohování typicky probíhá jednou za den nebo ještě delší interval a v záloze nemusí být nějaká poslední verze důležitého dokumentu (samozřejmě znám jak rsync tak Tivoli CDP), tak takovým případem mohou být rodiče/kamarádka/někdo jiný, kdo se na Vás obrátí s tím, že harddisk klekl a záloha je v jeho případě jen čistá teorie.
Osobně mám zkušenosti s GetDataBack a mrazničkou, v kombinaci předvedli často překvapivé výsledky (pozn. v mrazničce se samozřejmě disk netočil, ale data byla zachraňována okamžitě po jeho vytažení z něj).
Honza
honza.skypala
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bezzle 14. 4. 2010 17:29

Time Machine jednoznacne ))
bezzle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků