MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atec 18. 4. 2010 21:53

martin5516 píše:Čo od aktualizácie očakávate? Archív, lepšie prepojenie s webom....?


Mňa by vcelku potešila taka hlúposť, ako je off-timer, alebo aspoň nejaký screensaver (najlepšie blank-screen), ktory by nabehol pár minút po skončení prehrávania nahrávky. Občas totiž pred telkou zaspím a do rána mi svieti na obrazovke statické menu Magia a mojej plazme sa to veľmi nepáči ^^

A fakt by mohli povoliť USB, bolo by celkom fajn, keby Magiobox mohol slúžiť aj ako multimediálny prehrávač z flashky alebo externého HDD.
atec
Junior

Odeslat příspěvekod stanleyjr 18. 4. 2010 22:37

mna by potesilo keby "pip" sa dal zapnut nejakym tlacidlom na ovladaci, lebo tych par sekund co trva nahlad druheho programu je na dve veci...
dalej bolo by fajn ked si pozeram v nahlade druhu stanicu keby popis scrolloval nech sa clovek aj nieco dozvie
dalsia vec ten prij..any ovladac musel navrhnut imbecil, po tme nemam sancu zistit kde je vrch a kde spodok, tlacidla na hlasitost male stvorceky, to iste chpage...no proste humus, ani osvetlenie nema, ovladac na ktory si tak skoro nezvyknem...btw mam ten maly hranaty k ciernej motorole
stanleyjr
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 19. 4. 2010 01:34

Ja som ho radsej rychlo vymenil (aj vsetky ostatne) za Logitech Harmony 555. Aj ked po troch mesiacoch som si nan zacal zvykat.
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod stanleyjr 19. 4. 2010 08:04

takze dnes zapnem magio a na tv svieti oznam: odpojte kabel HDMI, znova ho zapojte s pouzitim komponentu vstupu, a skuste znovu (pricina:nepodporovane).
stanleyjr
Junior

Odeslat příspěvekod octavius001 19. 4. 2010 11:48

aj mne sa to stalo...tak na 2 sekundy svietil oznam a potom to v pohode nabehlo
octavius001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek89 19. 4. 2010 11:58

Ja by som bol rad, keby sa dal na striebornom ovladaci motorola tlacidlom Back vratit predosly kanal. Dost mi to chyba.
Marek89
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 19. 4. 2010 13:34

Ja by som bol rád,kebyže sa zlepší obrazová kvalita SD kanálov.Na LCD,hlavne pri väčších uhlopriečkach ako 32" je obraz dosť biedny oproti Skylinku.
Neviem či sa to iba mne zdá,no všimol som si,že obrazová kvalita napríklad Markízy(ale aj ostatných) je behom pracovného dňa horšia ako keď pozerám neskoro večer.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod octavius001 19. 4. 2010 14:12

Celkovo obrazová kvalita je v hroznom stave - HD programy - super...ale ostatné na zaplakanie, mám dve plazmy 107cm a 128 cm a na tej väčšej sú programy mimo HD v hroznej kvalite...na tej menšej je to dobré, no k výbornému to má tiež ďaleko...teda na tomto by mohli ľudia z tcomu zamakať...
octavius001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin5516 19. 4. 2010 14:30

"Makať" na kvalite SD programov sa viac už nedá. To čo vidíš je zrejme maximum rozlíšenia 576p (SD). Jedine keby T-Com spravil upscale na niečo vyššie, no potom by to tiež nebol najkrajší obraz.

Teraz treba tlačiť na televízie a nie na T-Com. V prvom rade musia tie začať vysielať a točiť v HD, keď už chceme krajší obraz. Lenže to by sme neboli na Slovensku, tu sa bavíme ešte iba o plánoch televízií s formátom 16:9, o HD zatiaľ ani neuvažujú.

Keď USA začína prechádzať z 1080p na 3D, Slovensko sa raduje z formátu 16:9. Smutné.
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 19. 4. 2010 14:50

Stači pozret k čECHOM tam idu aspon 3-programy v HD, ked dlhšie pozeram na HD a potom prepnem na SD tak neverim vlastnym očiam , televizie by sa mali zobudit už je rok 2010 a nie 1980 .Malo kto ma ešte RUBIN,ZENIT ,AURORA a pod. televizie napreduju LCD,PLAZMY A 3-D svet už prechadza na 3-D a my sme už odvisielali až tri programy v HD stoho na OTA nam požičal velky brat z čIECH technicky voz.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod martin5516 19. 4. 2010 15:03

Kanály STV 1 + 2 + 3 mali už dávno začať vysielať v HD, točiť v HD... Keby sa aspoň trocha posnažili a za tie koncesionárske poplatky + zisk z reklamy začali vysielať v HD, tak by sa našlo viacero divákov, ktorí by tieto programy sledovali. Lenže to by táto televízia musela ponúknuť aj zaujímavejší obsah.
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 19. 4. 2010 16:16

martin5516 píše:"Makať" na kvalite SD programov sa viac už nedá. To čo vidíš je zrejme maximum rozlíšenia 576p (SD). Jedine keby T-Com spravil upscale na niečo vyššie, no potom by to tiež nebol najkrajší obraz.

Teraz treba tlačiť na televízie a nie na T-Com. V prvom rade musia tie začať vysielať a točiť v HD, keď už chceme krajší obraz. Lenže to by sme neboli na Slovensku, tu sa bavíme ešte iba o plánoch televízií s formátom 16:9, o HD zatiaľ ani neuvažujú.

Keď USA začína prechádzať z 1080p na 3D, Slovensko sa raduje z formátu 16:9. Smutné.


Ale dá sa ešte robiť. Stačí sa pozrieť na Skylink alebo CSlink a uvidíš ako je kvalita omnoho lepšia. Teraz keď je napr. hokej na STV3 a dam Skylink a magio, tak sa to nedá ani porovnať. Na Magiu samé kockatenie okolo loga atď...
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 19. 4. 2010 16:26

1.Podla mna Magio by v prvom rade malo uvazovat o zlepseni kvality SD kanalov, pripadne aj HD kanalov lebo aj tie maju od HD ukazok z internetu daleko... pouzivaju maly datovy tok, co je vlastne aj obmedzene ich sietou najma na DSL...chcelo by to vlastny tok pre optiku, ale toho sa asi nedockame..v porovnani napr. s Orangeom tam Tcom naozaj straca (najma pri rychlych scenach a pohyboch)...mal som moznost vidiet na svojom TV aj Orange aj Tcom, ktory mam doteraz... takze mne to az tak nevadi, ale ak by chceli na niecom popracovat mohlo by to byt prave to, ale financne sa im to asi neoplati este..nemaju taki velki pocet ludi na optike...
2. vecou by bol archiv TV stanic, samozrejme nie jednej stanice...stacilo by zakladnych slovenskych STV, Markiza, JOJ, DOMA, JOJ PLUS...bral by som to aj za prijatelny poplatok napr. za 1-2 eura, pripadne za vymenu za body v max-klube
3. Pristup na www stranky priamo cez box a TV ...nebolo by to zle na take rychle a nutne pozretie nejakej stranky..

Ale to vsetko je len iluzia, lebo Tcom sa aj tak vo vacsine musi prisposobit svojim vacsim bratom v zahranici, odkial berie aj softver...takze vidim to skor na ten archiv, pripadne na prezeranie fotiek a mailov, ako to je v nemecku...
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 19. 4. 2010 16:41

Naozaj na skylinku ide hokej v lepšej kvalite ako na Magiu.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod martin5516 19. 4. 2010 18:02

Inak, Súdna sieň už niekoľko dní šla s WSS! Ešte reklamy, Profesionálov, Nové bývanie, grafiku a Spravodajstvo a bude aj JOJ kompletne v "pravom" 16:9.
martin5516
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků