V excelu (verze XP) nelze psát do buňky

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Georg.tac 19. 3. 2010 09:26

Zdravím,
narazil jsem na problém u excelu ve verzi XP. Už na dvou počítačích mi nejde psát do buňky - stojím na buňce, začnu psát písmena, čísla a nic. Pokud ovšem jako první napíšu velké písmeno najednou začne vše fungovat tak jak má. Stejně tak není problém pokud použiju řádek vzorců nebo editaci klávesou F2. Dělá to ve všech dokumentech, po přeinstalaci Off vše v pořádku, ale to mi nepřijde jako správné (elegantní) řešení.
Dík za nápady co s tím.
Georg.tac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 19. 3. 2010 11:46

Georg.tac píše:narazil jsem na problém u excelu ve verzi XP.


Zaujímavé. Ja som sa doteraz stretol iba s Excelom verzia 6, 7, 2000, 2002, 2007 a 2010. Na excel XP som doteraz nikde nenarazil.
Nepomýlil si sa?
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georg.tac 19. 3. 2010 12:24

Mnohokrat dekuji za vecny prispevek, ktery mi hodne pomohl. Balik Office 2002 se oznacuje jako Office XP, Abysem neurazel vsechny pritomne, hluboce se omlouvam a uvadim na pravou miru: Jedna se o Microsoft Excel 2002 (10.6860.6858) SP3. Pokud by to snad nekomu jeste vadilo pozadam o zruseni dotazu.
Dekuji
Georg.tac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 19. 3. 2010 14:16

Asi by to mohlo byť v tomto.
Mám iba Excel 2007 takže z neho:
Klik pravým tlačidlom myši na "Harok" (uspodu), klik na "Zrušiť zabezpečenie hárka"
Možno že to pomôže

Ak nepomohlo, tak ešte by som chybu hľadal tuna:
- "Možnosti" - "Rozšírené" - a tu zafajknúť možnosť "Povoliť úpravy priamo v bunkách"
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlnc 21. 3. 2010 10:38

Vypadá to na (z Excelu 2003):

Nastavení / Možnosti, karta Úpravy, odškrtnutá položka Úpravy přímo v buňce.

Petr
Petr Pecháček
xlnc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georg.tac 22. 3. 2010 09:04

Bohuzel, tyhle "normalni" nastaveni jsem uz prosel asi vsechny, nic z uvedeneho nepomaha, spis mam podezdreni na nejaky vir nebo spyware/malware, ale ani antivir ani s&d nebo bazooka mi nic nenajdou... :-(
Georg.tac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 3. 2010 12:58

Odpověděl sis sám:
Georg.tac píše:mam podezdreni na nejaky vir nebo spyware/malware

Dobrý postřeh!
Nějaké chybové hlášky v aplikačním logu?
Je instalovaný SP2 + všechny KB?
Co s tím?
Spustit Excel:
1) standardně v nouzovém režimu (viz F8 sekundu po POST);
2) ve full GUI (ví někdo, jak se to řekne krátce česky??) v bezpečném režimu bez maker:
%path%\excel -s
A v obou případech vyzkoušej.
(1) funguje? -> exploit v OS;
(2) funguje? -> makrovirus.
Prostuduj si:
http://office.microsoft.com/cs-cz/excel ... 91029.aspx
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georg.tac 23. 3. 2010 13:33

Dik za postrceni,
asi sem si sedel na vedeni ale zkusit safe rezim excelu me napadlo az kdyz sem si cet odpoved :-)

Jinak aktualni stav: Zrejme jde opravdu o makrovirus, v safe rezimu excel jede tak jak ma, ale problem pretrvava...
neumim najit to makro, nebo nastaveni ktere mi zpusobuje ten problem, uz sem prolez snad vsechno, nastaveni v registrech, kontroloval jsem i vypis oteviranych souboru ve filemonu abych odchytil sablonu nebo konfiguracni soubor, ale nikde nic nemuzu najit, jehorsi je ze chybu nemuzu ani reprodukovat - oteviral jsem nekolik XLSek z toho pocitace u sebe, ale v zadnem nebylo makro a muj excel jede porad jak ma.

Nejake dalsi napady?
:hm
Georg.tac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod holous-morous 23. 3. 2010 13:49

To Ansam :

Uživatel Ansam má zřejmě velké mezery v určení verzí balíků office.
Kdyby použil strýčka Google, tak by to hned zjistil a nemlátil prázdnou slámu zde. :pozor

Office Xp alias Office 2002 - no a je to, ale už to zde bylo zmíněno. :tleskani
holous-morous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 23. 3. 2010 15:02

holous-morous píše:Uživatel Ansam má zřejmě velké mezery v určení verzí balíků office.
Kdyby použil strýčka Google, tak by to hned zjistil a nemlátil prázdnou slámu zde. :pozor
Office Xp alias Office 2002 - no a je to, ale už to zde bylo zmíněno. :tleskani



"holous-morous" asi nevie čítať a má v oblasti čítania veľké medzery. Pretože v tejto diskusii sa nikto nebavil o "Balíku MS Office XP", ale o Exceli, ktorý vo verzii XP neexistuje, iba vo verzii 2002. :tleskani.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georg.tac 20. 4. 2010 07:38

Takže nejnovější stav: už to mám na 4 počítačích, po přeinstalaci office mi to tam skočí do 4 dnů z5. Žádný antivir pořád nic nenachází, nějaké dlaší nápady? :'(
Georg.tac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 4. 2010 08:21

Pracuješ jako systémák?
Pak neohrožuj své místo: pokud nevyřešíš tento zádrhel, nezískáš právě nejlepší pověst v podniku.
Co s tím?
Použij dočasné řešení, než objevíš skutečnou příčinu:
1) vytvoř všem BFU (hromadně pomocí AD nebo jednotlivě) zástupce na ploše pro spouštění Excelu:
Milanr1 píše:%path%\excel -s

2) nastav v Excelu nejvyšší úroveň zabezpečení maker;
3) zkontroluj, zda je skutečně nainstalovaný SP3 + všechny bezpečnostní KB.
Viz např. Nápověda: O aplikaci.
To by pro začátek mohlo stačit.
A pak v klidu a s chladnou hlavou:
1) uvaž, čím se liší nastavení Tvého OS oproti ostatním, tj. proč se nenakazil?
2) neexperimentuj se svým (zatím) zdravým OS: co Ti pomůže, že ho nakazíš neznámým makrovirem (nebo jiným exploitem), když nezjistíš příčinu?
K podobným pokusům vždy slouží jedině virtuální OS.
3) zadej dotaz do sekce „Viry a bezpečnost“ tohoto fóra; špičkoví odborníci Ti poradí;
4) přihlas se a zadej dotaz do profi konference Office:
http://konference.vyvojar.cz/reg.aspx?k=office

//Btw:
napiš verze OS, ve kterých nastává tento zádrhel.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků